Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

mossad sizce ne demek, mossad size neyi çağrıştırıyor?

mossad terimi Yakup Cagdas tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Her siyonist aynı zamanda bir Mossad ajanıdır..

 • Gökhan Şirin
  Gökhan Şirin

  Eksiksiz bir istihbarat ve yok etme teşkilatı.

 • Samuyel Moiss
  Samuyel Moiss

  MOSSAD 'DUNYADA....'seytanin' ELCISIDIR! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  İsrailin gizli haber alma örgütü.
  Dünyanın her yerindeler.

 • Tayfun Evren
  Tayfun Evren

  israilin siynist emellerini yerine getirmekle görevli çok büyük çapta bir istihbarat
  bir suç şebekesi,bir avuç lanetlenmişin inanmış olukları haksız bir dava uğruna yürüttükleri organizasyonun bir piyonu

 • Sen Ve Ben
  Sen Ve Ben

  SİONİZMİN DOGURDUGU ELLERİ KANLI HABER ALMA ÖRGÜTÜ

 • Kaan Calıskan
  Kaan Calıskan

  mossad israilin istihbarat birimidir.20 bin faal 15 bin beklemede toplam 35 bin istihbarat personeline sahiptir. dünyanın en hızlı güçlü ve kalabalık istihbarat birimi olarak bilinir. ama mustafa kemal atatürkün bir türk dünyaya bedeldir sözü ile gücünde zekanında türk istihbaratçılarında oldugunu hatırlatırım. en büyük türk gücü.

 • Aras Sefer
  Aras Sefer

  İlk başta SHAİ adında kurulmuştur sonra mossad adını almıştır.İlk önce çoklu cinayetlerle adını ülkesine duyurmuş ve birden İsrail'in istihbaratçısı konumuna gelmiştir.CİA'yla beraber dünyanın en büyük istihbaratı olduğu gerçek belkide CİA danda büyüktür bunu bilmem ama dünyanın her yerinde oldukları kesin nedense hiç bi zaman gündeme gelmiyolar özellikle ülkemizde hep Amerika'yı suçlu buluyoruz oysa tek suçlu o değil dedimya dünyanın her yerinde diye...

 • Hakan Akbulak
  Hakan Akbulak

  İsrail istihbarat teşkilatı.
  Şu anda dünyanın en büyük,en güçlü birimi.
  Her yerdeler,bundan emin olun.

 • Şener Ak
  Şener Ak

  K:Dünyanın en büyük istihbarat birimlerinden Mossad için çalışıyorum.
  Ş:Dur tahmin ediyim bunu söyledikten sonra bizi öldürmek zorundasın
  K:Evet
  Dünyanın neredeyse en iyi istihbarat topluluğu

 • Alper İnal
  Alper İnal

  mossad müslümanlığı yok etmek yahudilği geliştirmek amacıyla kurulmuştur bütün legal müslüman istihbaratlarının içine sızmıştır olan bitenden haberi vardır ama bi TÜRK teşkilatı varki içine sızmayı başaramadıkları ve o sayede TÜRKİYEYİ BÖLEMİYECEKLERİNİ VE İSLAMI YOK EDEMİYECEKLERİNİ anlayacakladır

 • Güven Kaya
  Güven Kaya

  Mossad bana dünyanın en bilinmeyen gizli örgütünü çağrıştırıyor. Maksadım onları övüp yüceltmek değil ama onlar bulunduğu coğrafyada öyle bir şekilde tutunmayı başarıyorlarki bu da mossad sayesinde gerçekleşiyor. Ortadoğunun kukla liderlerini parasıyla satın alıp istediği şekilde kendi çıkarları doğrultusunda kullanmayı çok iyi beceriyorlar.Dünya bütün arap dünyasını israil'e düşman sanıyor ama onların hepsi israil'den önce birbirlerine düşmanlar ve böyle oldukça mossad'da bunu en iyi şekilde kullanacaktır ama sonucunda da olan gene masum halka olacaktır.

 • Rasim Resim
  Rasim Resim

  mossad islamı yok etmek amacıyla kurulmuş bir gizli örgüt kgb yi bertaraf ettiren stalinin çizdiği haritada az payı olan israil bu gün kürtleri ermenileri islam aleyhine provake edip üzerimize salan. arabistan yarımadsını bitirdiler sıra türkiyede gözleri bor madenlerimizde ama onlar bilmezlerki bu toprakların üstü nasıl bizimse altıda bizimdir evet savaş zamanı geldi bu savaşların ön alıştırması olacak olan değerli madenler son çağı kapatarak altın çağı açacak ve TÜRKLER BU ÇAĞIN İMPARATORU OLACAK ÇÜNKÜ ŞU ANDA DÜNYA NIN BÜYÜK DEVLETLERİ OLAN 12 DEVLET TÜRKİYEYLE SAVAŞIYOR BU SAVAŞ SICAK DEĞİL SOĞUK SAVAŞ İNTERNET SANAL SEX MUHABBET VE BİTAKIM FELSEFE TÜRLERİ EĞER GENÇ DİRENİŞİNİ KIRARLARSA BU VATAN ELDEN GİDER ATALARIMIZINDA DEDİĞİ GİBİ TOPRAKLAR SAVAŞARAK ALINIR, AMA ADALETLE YÖNETİLİR...

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  İsrail'in müslüman coğrafyasında varlığını koruyabilmek için amansız bir mücadele veren gizli servisi..Çok da abartılacak bir güçleri yok..Komplo teorisyenlerince teorilerde ismi çok sık kullanılan bir örgüt...neden komplo teorilerinde çok sık ismi kullanılıyor diye sorarsanız cevabı belli: çünkü mossad dünyanın hakkında en az bilgi sahibi olduğu gizli servisi...bir kişi mossad ajanı sonradan olamaz mossad ajanı doğar..yani musevi olması ve israil'de doğup büüyümesi şart..böyle olunca içine sızmak da imkansız oluyor.e hakkında palavralar uydurulması da çok doğal..bir zamanlar insanlar ayda bir ağacın olduğuna ve bizim bu ağaçta yetişen meyveler olduğumuza inanırlarmış..olgunlaşınca bu dünyaya düşermişiz..sonradan ay hakkında bilgi sahibi oldukça bu hikayenin kimin uydurduğu belli olmayan deli saçması olduğu anlaşılmış..peki insanlar neden bu teoriye inanmış cehaletten....aynı şekilde mossad hakkın da böyle fantastik hikayeler uydurulmasının nedeni kimsenin hakkında söylentiden başka birşey bilmemesidir.

 • Hüseyin Kınıklıoğlu
  Hüseyin Kınıklıoğlu

  terörist israilin terörist çocukları

 • F
  F

  Tahminimce Uğur Mumcu'nun da katili örgüt.

 • F
  F

  Mossad - Barzani
  Ortadoğu’nun karanlık bir kuyu olduğu her gün biraz daha anlaşılıyor.Kanıtlanan son ilişki MOSSAD-Barzani ilişkisidir. MOSSAD, İsrail Devleti’nin gizli istihbarat örgütüdür. Bu örgütün, Kürt lideri Molla Mustafa Barzani ile ilişkileri olduğu söylense daha önce kim inanırdı?

  Barzani’nin CIA ile ilişkisi artık belgelendi. Kimse bu ilişkiye, “Hayır olmadı” diyemiyor. CIA-Barzani ilişkileri biliniyordu da MOSSAD-Barzani ilişkileri bilinmiyordu. MOSSAD’ın Barzani ile ilişkileri Londra ve Sydney’de yayınlanan 'Israel’s Secret Wars-A History of Israel’s Intelligence Services' adlı kitapta sergileniyor. Kitap, İngiliz The Guardian gazetesinde 1984 yılından bu yana Tel-Aviv muhabirliğini yapan Ian Black ve Washington’daki Brooking Enstitüsü’nde çalışan öğretim üyesi Benny Morris tarafından yazılmış.

  Kitapta MOSSAD-Barzani ilişkileri, İsrail Dışişleri Bakanlığı ve MOSSAD yazışmalarına dayanılarak açıklanıyor. Önsözde, kitabın yayından önce İsrail ordu yetkilileri tarafından da incelendiği yazılıyor.

  Kitapta 1967 Arap-İsrail Savaşı’ndan sonra, MOSSAD’ın Kürtlerle ilişki kurduğu (sh.327) , Mısırlı ünlü gazeteci Hasan el-Heykel’in İsrailli subayların Kürtler aracılığıyla Irak’tan radyo bağlantıları kurduğunu 1971 yılında açıkladığı anlatılıyor. 1969 yılı Mart ayında Kerkük petrollerine yapılan saldırının da İsrail tarafından yapıldığı açıklanıyor.

  1972 yılında imzalanan Sovyet-Irak Dostluk Antlaşması’ndan sonra İran Şah’ı ABD Başkanı Nixon ile gizli görüşme yapıyor; bu gizli görüşmeden sonra CIA tarafından “Kürdistan Demokratik Partisi”ne üç yıl içinde 24 milyon dolar gönderiliyor.

  Barzani’nin Irak rejimine karşı ayaklandığı yıllarda, ABD-İRAN-İSRAİL üçlüsü bu ayaklanmayı destekliyor. Barzani-ABD ilişkileri, ABD Dışişleri eski bakanı Henry Kissinger eliyle yürütülüyor. MOSSAD-Barzani ilişkileri de İsrail’in Tahran’daki askeri ateşesi Yaakov Nimrodi (MOSSAD Ajanı) aracılığı ile gerçekleşiyor. Nimrodi’nin üstlendiği görev ilginç; Nimrodi Sovyet silahlarının Barzani’nin eline geçmesinde rol oynuyor. (sh. 328-329) Kitapta, MOSSAD’dan Kürtler’e 50 bin dolar para verildiği, ABD kaynaklarına dayanarak açıklanıyor. (sh.328)

  70’li yıllardaki bu ilişkiler bugün sürüyor mu? Kitaba göre sürüyor. “Körfez Savaşı” sırasında Irak’ın attığı Scud füzelerinin Tel-Aviv’e düşmesi üzerine bu ilişkiler yeniden başladı. (sh.521) Baba Molla Mustafa ile kurulan ilişkiler, şimdi de oğul Mesud Barzani ile sürüyor. MOSSAD, Barzani’ye Avrupa kahvelerinde çekler vererek bu desteği sürdürüyor.

  Kitapta, Mesud Barzani’nin İsrail’e gizlice giderek yardım istediği yazılıyor. Bu ilişkiler sürüyor ve anlaşılıyor ki daha da sürecek...Gizli yollarla sürecek, açık yollarla sürecek...İlgi belli...İlişki de belli...

  Kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var CIA ve MOSSAD’ın Kürtler arasında? Yoksa CIA ve MOSSAD, antiemperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değil mi?

  UĞUR MUMCU -Cumhuriyet (7 Ocak 1993)
  ---------
  Nurlar içinde yat Uğur Mumcu...

 • F
  F

  İsrail'den komik savunma

  İsrail yetkilileri, İsrailli askerlerin K.Irak faaliyetleri için şu savunmayı yapıyor: 'Irak'ta hiçbir resmi faaliyetimiz yok. Çift pasaportlu şahıslar ya da oradakilerin akrabaları bazı faaliyetler yürütebilir. Bu, onları bağlar.'

  Kürtler'e 500 bin $
  İsrail'in Kürt oyunu Türk istihbarat raporlarına da yansıdı: 'MOSSAD ile KDP üç yıl önce anlaşma yaptı. Eğitim hem bölgede hem de İsrail'de veriliyor. Peşmergelere ayda 500 bin dolar hibe ediliyor.'

  Gül: Yakın takipteyiz
  Dışişleri Bakanı Gül, İsrail'in uyarıldığını ima etti, 'Çok yakından takip ediyor, uyarıları yapıyoruz. Kerkük hassasiyetimizi herkes biliyor. Oldu bittiye izin vermeyiz' dedi.


  ***

  Mossad, Kuzey Irak'ta cirit atıyor

  Saddam Hüseyin döneminde Irak'ın güçlenmesini engellemek için Kürt kartını oynayan İsrail, şimdi de İran ve Suriye'yi bertaraf etmek için peşmergelere askeri eğitim veriyor TÜRK istihbaratı, zamanında PKK'ya karşı işbirliği yaptığı İsrail'i bölgede yakın takibe alırken, Dışişleri Bakanlığı duyulan huzursuzluğu 'el altından' Şaron hükümetine iletti.

  Saddam Hüseyin iktidarı döneminde Irak'ın güçlenmesini engellemek için Kürt kartını oynayan İsrail, şimdi de İran ve Suriye tehdidine karşı peşmergelere askeri eğitim vermeye başladı. Türk istihbarat birimleri, zamanında bölgede PKK'ya karşı işbirliği yaptığı İsrail'i yakın takibe aldı. Dışişleri Bakanlığı da konudan duyulan huzursuzluğu, doğrudan Şaron'un başında bulunduğu İsrail hükümetine iletti.

  'Tamamen' Yalanlanmıyor
  İsrail'in Kuzey Irak'ta Kürtlere askeri eğitim verdiği, daha önce Ebu Garib cezaevindeki işkence skandalını da ortaya çıkaran gazeteci Seymour Hersh tarafından ABD'de yayın yapan New Yorker gazetesinin dünkü sayısında da yer aldı. Bu haberi oluşturan bilgiler, Türk Dışişleri Bakanlığı ve İsrail tarafından 'resmen doğrulanmazken' Türk istihbarat birimlerinin uzun süredir raporlarında bu konuya yer verdikleri de ortaya çıktı.

  'Kürt Yahudiler Yapıyor'
  İsrail'in Ankara Büyükelçiliği Basın Sözcüsü ve Sharon Barlisaar ise iddialara ilişkin olarak SABAH'ın soruları üzerine,'Kuzey Irak'ta İsrail'in hiçbir resmi faaliyeti yoktur' yanıtını verdi. Barlisaar bununla birlikte, 'Elbette çifte pasaport sahibi veya İsrail hükümetini veya devletini temsil etmeyen özel şahıslar, Kuzey Irak'ta bazı faaliyetler yürütebilirler. Bunlar, onları bağlar. Devlet politikasıyla ilgisi yoktur' diye ekledi. Barlisaar, Türkiye'den bu konularda kesinlikle bir 'uyarı veya konuya ilişkin bir görüşme olmadığını' da vurguladı.

  Türk Dışişleri İsrail'i Uyardı Mı?
  Bununla birlikte Türk Dışişleri'nin bir süredir İsrail'i bu konuda uyardığı da ortaya çıktı. Türk Dışişleri'nin uyarısında, 'Irak'ta kargaşaya neden olacak ve bütünlüğü bozup, istikrarsız ortamı daha da kötüye çevirecek davranışlardan kaçınması gerekir' dediği öğrenildi. Nitekim, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Pinhas Avivi de geçen hafta Tarım Bakanı Sami Güçlü'yü ziyareti sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, 'Başbakan Saron'dan Kuzey Irak'ta hiçbir şekilde eylem içinde olmadığımız yönünde güvence getirdim. Orta Doğu veya Irak'ta yapılacak çalışmalar Türkiye ile koordineli bir şekilde yürütülecektir. Türkiye'nin çıkarlarına aykırı en ufak bir çalışma söz konusu değildir' açıklasamında bulunmuştu.
  SABAH gazetesi-22 haziran 04

 • F
  F

  Başkan Kennedy'nin katili.

 • F
  F

  terör örgütü.

 • Oğuzhan Keskin
  Oğuzhan Keskin

  şeref, insanlık yoksunu insanların toplandığı iğrenç bir örgüt!

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  İbranice'de Enstitü anlamına gelen,2 mart 1951'de David Ben-Gurion'un ayrı yahudi istihbarat örgütlrtini bir araya getirerek kurduğu Gizli İsrail İstihbarat Servisi (Mossad The Institute for Intelligence and Special Tasks [ha-Mossad le-Modiin ule-Tafkidim Meyuhadim])

  Merkezi Tel Aviv'de bulunan örgüt, CIA kardeşlerine bile eğitim vermiştir....50 yıl sonra bile Nazi amcaları bulan örgütün eylemleri saymakla bitmez. Cep telefonlarından bile bomba yapacak kadar ileri teknolojisi olmasına rağmen hala ölümsüzlük formülünü bulamamışlardır.

  Her pisliğin altından onlar çıkar ya da her olayda bir parmağı vardır desek yeridir.