Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Kadim dost sizce ne demek, Kadim dost size neyi çağrıştırıyor?

Kadim dost terimi Hakan Akbulak tarafından 06.06.2006 tarihinde eklendi

 • Ridsar
  Ridsar 01.12.2016 - 11:03

  yoo sen zaten hep sevilensin kraliçeM, küslük teğet bile geçemez..
  boş sorunlarla zihnimizi meşgul ederken, sükuneti seçsek de,
  dostluğumuza nokta koymadık hiç.. o ürkek kelebek omzumuzdadır her zaman :)

 • Modus Operandi
  Modus Operandi17.08.2016 - 10:25

  Tarifi mümkün olmayan bir kırgınlık yaşıyorum efendim. Küsmek en sevmediğim huyumdur lakin hayretle gördüm ki ben size küsmüşüm. Küstüğümü anlamadınız ve bu üzüntümü büsbütün artırdı. Şimdi yine beş yaşımda bir çocuk gibiyim ve küstüm ben diyorum. Beni o üzüntü okyanusunda bir başıma bıraktınız. Kendi adam boyu dalgalarınızı bahane edip beni kendi kıyılarıma terkettiniz. Oysa aynı gemideydik biz ve ben size hiç kaptanım olur musunuz dememiştim. Bir el mesafesi yeterdi. O el dalgalara karışıp gitti.
  Hani yıllarca her sessizliğimde 'küstün mü' diye sordunuz ya. Ben hiç küsmemiştim size..... İşte bir ilk oldu ve bu çocuk kalp küstü. Şimdi bir daha dost olur muyuz bilmem -olsa olsa- 'kadim' dost olur bizden. Kadim dostunuzu hep iyi hatırlayın.
  Kendinize ve -yaşıyorsa- Dut Ağacıma iyi bakın.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi08.08.2016 - 00:42

  Sıska bir çocuktum bilirsin. Taşıyamadım.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi04.08.2016 - 20:19

  Suya eğilmiş -ha düştü ha düşecek- koca bir portakal. Bir dizi çam ağacının yanına gelişigüzel yerleştirilmiş bisikletler ve bir kaç palmiyenin mültecilere has serkeşliği. Bütün bütün bir manzaraya dönüşüyor bu dağınık gösteri. Parçalanıyor suya değen gün yazgısı, kimseler evlerine gitmiyor.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi21.06.2016 - 02:38

  Siz de gidince okunacak kimse kalmadı demişsiniz eski bir mailinizde. Birseküzyüzyıl olmuştur belki ama okuyunca bütün motivasyon damarlarım açıldı. O haleti ruhiyede bir Üsküp yazısı yazdım. Vardar, Taşköprü, hiç birinin kalbinin kırmadım. En çok da Taşköprüye tevecühümüz var elbette. Yalnız Üsküp'ü değil, zamanı da ikiye bölen o kadim köprüye. işte bazı dostlar da Vardar'ı taştan bir kemer gibi süsleyen bu köprü gibidir. Zamana tanıklık eder, bütün hallerimize, coşkumuza ve kederimize. Bir nehir olmamız hasebiyle ancak bir köprünün tahammülü olacaktır bize de. Medleriyle cezirleriyle bir nehri taşımak için taştan ve zarif bir kemerin ruhunu taşımak gerekir ziyadesiyle. Ya taşta bir köprü olmak gerekir yahut başka bir şey olmamak en iyisidir. Üsküp yazımı- tekrar- yazıp size armağan edeyim.(kayıt sırasında bütün yazım silindi) Bir şehr-i kadimden bir kadim dosta. Bir nehirden, bir nehre methiye. Şimdilik bu kadar.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi04.06.2016 - 14:15

  Dün aynı renkleri tutturamadık. Leblebi koydum tasa azıcık boydan kısa olduğum için kız annem yer yer görüş açımdan çıktı fekat güneş gözlüğümün ardından yolladığım ultrasonic bi takım yere yapıştırma ışınlarımla belli bir yere mıhladım. Yerinden kımıldayamadı. Kelle hesabı yapacak değiliz elbet ama yüzlerce kelle vardı. Hangi birini yamultayım bilemedim. İşte bu da böyle bişeydi. (Hani gördün mü diye soruyosan, bu da bir görüş tabii. Görüş günü gibi töbe estağfurullah) Bir beş dakika hasbıhal edişimiz de olmadı değil elbet. En son yemek sırasında kaybettim. Zayıf olmasına rağmen pisboğazın biri sanırım. Bunu da notlarımız arasına alalım. Ya da ben yemekleri görünce gözden kaybettim. Pisboğaz olan ben de olabilirim. Bunu da not al.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi04.06.2016 - 13:58

  Çok şeyaparsam uyar beni. Ya da iste yakim buraları. Sen ki hayatta benim için ağaç dikmiş tek insansın, sana burdan ev yeri bile çeviririm. Dilediğin kadar odun indiririm, sehpa, şifonyer falan yaparız onlardan. Yeter ki dut ağacıma iyi bak. Bir de kendine.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi06.01.2014 - 01:33

  'Ben ölürsem ardımdan irmik helvası yaptır, ama dondurmalı olsun' diyendir. Aşık olduğu herife atamadığı mesajları bana atandır. Başbelasıdır.' Nerden geldin başıma'dır.'Git kendini dövdürtmeden'dir. Candır.

 • Adil Durmaz
  Adil Durmaz01.05.2012 - 21:53

  kadim dost eski dost demektir ama o eski silinmeyen eskidir hiç silinmeyen eski sevgiyle bağdaşan bir eski

 • Atilla Bostancı
  Atilla Bostancı25.01.2010 - 17:43

  kadim kelime itibariyle eski demektir. eski dostum demektir.