Kültür Sanat Edebiyat Şiir

avrupa hareketi 2002 sizce ne demek, avrupa hareketi 2002 size neyi çağrıştırıyor?

avrupa hareketi 2002 terimi Kubilay Devrim tarafından tarihinde eklendi

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  Günü geçmiş hareketler dizisine bir halka daha ekleyen hadise keza 2004 deyiz hala hareket yoksa önemli olan boyu değil işlevidir (bende karıştırdım ama neyse :)

 • Ahmet Çağrı Özsema
  Ahmet Çağrı Özsema

  Avrupa Birliği, ekonomide dünya piyasasıyla bütünleşmedir. Aday üyelikle birlikte kabul edilen programa ve en son Katılım Ortaklığı Belgesi’ne göre, tarıma destek akçaları kaldırılacaktır. Böylece Türkiye çiftçisi çökertilecek, Türkiye en temel tarım ve hayvancılık ürünlerini bile ABD ve Avrupa piyasalarından alacaktır. Özelleştirme, işçi kıyımı, sendikasızlaştırma ve taşeronlaştırma diye özetlenen IMF programları derhal ve en katı biçimde uygulanacaktır. Mezarda emeklilik gerçekleşecek, SSK’lar çökertilecektir. Ulusal sanayi yıkıma uğratılacak, ülkenin iç ticareti bile ABD ve Avrupa süpermarketlerine ve hipermarketlerine teslim edilecektir...

 • Deniz Canefe
  Deniz Canefe

  Şu avrupada ne varsa, bir zamanlar ille de fethedeceğiz diye viyana kapılarından ayrılmıyorduk, şimdi de ille oraya yamanacağız diye başka kapıların önüne dikilir, ya da sürünür olduk. Anadolunun suyu mu çıktı? Ekonomi dediğin eninde sonunda "şunu sat, bunu al, bu arada da biraz para tırtıkla"nın ilkelerinden başka bir şey değil. Marksından Amerikasına kadar herkes bunu kendine göre yorumlamış. Öyle anlaşılacak bir yanı filan yok. Herkes ama herkes kendi üzerine düşen işi yapsa zaten o zaman ekonomicilere de hiç iş kalmayacağı için herhalde onlar da kendilerine daha hayırlı bir iş bulurlardı.

 • Deniz Canefe
  Deniz Canefe

  Vaktiyle büyüklerim bana bir yere davet edilmeden gitmemeyi öğretmişti. İnsan iyi ağırlanmayı bekliyorsa böyle davranır. Yok bizi kapıdan kovsalar bacadan gireriz diyecek kadar girmeye hevesliysek önümüze ne koyarlarsa onu yiyeceğiz demektir ki sanırım bu dedoşun da dediği gibi pek lezzetli bir şey olmayacak.

 • Deniz Devrim
  Deniz Devrim

  Ab giriş için egemen güçler tarafından tezgahlanmış aldatmaca.Halka boyalı sütunlarla boy boy ilan verilerek oysa gerçeği hiç anlatmadan halkı kandırmak.Ab birliği tekellerin birliğidir, emekçilerin daha fazla sömürülmesinden başka bir şey değildir evet bir zenginliği vardır fakat bu zenginlik bir kaç oligarşinin elinde toplanacaktır tarih boyunca göstermiştirki emekçi kesimi kazanımlarını kendi mücadelesi ve direnişiyle gerçekleştirmiştir ne burjuva yöneticilerinden ne de emperyalist birliklerden bu hakları alımışlardır bu yarında böyle olacaktır yeterrki o büyük balığı yakalamanın gücünü nasırlı ellerinde olduklarının farkına varsınlar...

 • Ahmet Çağrı Özsema
  Ahmet Çağrı Özsema

  Önce benliğimizi, iç işlerimizi, Kıbrıs ve leride tüm Türkiye yi para karşılığında satın almak...
  Hayır bu kadar da düşmedik...

 • Ozkan Kara
  Ozkan Kara

  İÇİMİZDE BİRAZ DA OLSA GURUR KALMIŞSA BU HAREKETİ ENGELLEMELİYİZ ÇÜNKÜ BU HAREKET GÜZEL YURDUMUN SONU VE İNSANLARININ KÖLELİĞİNİN BAŞLANĞIÇI OLACAKTIR.

 • Berfin Numa
  Berfin Numa

  bana aşağılık kompleksini çağrıştırıyor...

 • Gülsüm Kurtul
  Gülsüm Kurtul

  Reddedip direndikçe özgürleşeceğiz! ! !

 • Kubilay Devrim
  Kubilay Devrim

  Onca okunmasına rağmen reklam verdiler diye en çok okunanlar arasına alınmayarak kıyak geçilen hareket.

 • Kubilay Devrim
  Kubilay Devrim

  Önce Cumhuriyet devrimlerini saptırarak, ağaların, aşiret ve mezhep, tarikat şeyh ve CIA, MOSSAD, SAWAMA ajanlarının çiftliği haline getirilen yurdumuzun halkını yıllarca sömürülüp yoksullaştırılmasından faydalanarak "fakirlikten zenginliğe" geçişin tek kurtuluş olduğunu, bu uğurda Kıbrıs dahil her şeyimizi rahatça vermemizi öneren, aslında karşı hareket. Asıl hareket yoksul ve sömürge halkın üreterek elde edceği zenginliği paylaşarak ülke çapına yayacağının bilincinde olduğu, Cumhuriyet devrimlerini kuşandığı harekettir.