Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

yay burcu sizce ne demek, yay burcu size neyi çağrıştırıyor?

yay burcu terimi Alp Tanhu tarafından tarihinde eklendi

 • Mavi Kalp
  Mavi Kalp

  Yay burcunu tanımlayan sözcük 'Görüyorum' dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar.
  özgür burç...

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal

  Ah sen var ya sen... Düzenbazlar düzenbazı, dedikoducu ve bir o kadar geyik insan. Senin adam olman için kafana taş düşmesi veya birinin başına balyozla vurması falan mı lazım? Nedir bu gevezelik. Bu konuşur, konuşur, çenesi de yorulmaz. Beleşe bayılır. Ben yaptım, ben ettim havaları yok mudur bunun, insanın gırtlağına yapışıp boğası gelir. Heyecan manyağıdır bu. Bağımsızlığına en düşkün burçtur. Duruma, ortama göre anında değişirler. Nabza göre şerbet verirler. Buna gazı verdin mi bir daha tutamazsın. Bir şeyi abartmağa bayılır. En ufacık, en basit olayı bile süsleyip öyle anlatırlar size. Dikkat yoksunudur bu yaylar. Allah bunların sevgililerine de sabır versin. Bir insan ancak bu kadar kaprisli olur dedirtir insana. Bardağın hep dolu tarafını görecek kadar, hayattaki olumsuzluklara gözlerini kapatırlar. Sıkılınca kaçarlar. Eğer sonunda bir çıkarları yoksa, mücadele etmeyi pek sevmezler. Bunların burcunun adı yay değil çakal olmalıymış aslında. Bunlar için hayatta kendilerinden daha önemli hiçbir şey yoktur. Biten ilişkilerinin ardından konuşur, kızdığı arkadaşlarının arkasından atar tutarlar. Bu yüzden pek güven vermezler insana. Daha nasıl güven versin ki, sırf heyecan için yaşayan, dedikoducu tip demedik mi? Bir şey biliyoruz da söylüyoruz herhalde.

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal

  sorumsuzluk...kendimden biliorum..

 • Mehmet Cetinkaya
  Mehmet Cetinkaya

  slmsss

 • Labi Durla
  Labi Durla

  yay burcundakiler herseyin iyi tarafini goren polyanna misali sensakrak tiplerdir kendilerini buna alistirmislardir ne de olsa yeteneksiz oluslarini ve sanssizliklarini baska turlu ortemezler degil mi? cogu yay burcu zaten alkoliktir yalansa itiraz etsinler bakalim.

 • Özge Yaman
  Özge Yaman

  sevgilimi tabiki neyi olcak

 • Aygul Deneri
  Aygul Deneri

  telaş,acelecilik,hırs,saman alevi,gezi,bilgi,başarı

 • Vbhdösk Jkdsn
  Vbhdösk Jkdsn

  yay burçların en güzeli.. benim burcum :)

 • Merlin Xn
  Merlin Xn

  'Hızlı yaşa, genç öl' yaşam felsefesini uygulamayı and içmiş bir grup insan kitlesinin burcu.

  Örn: Jim Morrison.

 • Berfşo
  Berfşo

  O kalbi güven dolu bir çocuktur. Görünüşü o kadar saftır ki, kurtlara, tatlılıkla adam kandırma ustalarına ve şarlatanlara cesaret verir, (çok gariptir ama, bu yalnızca romansta olur, başka alanlarda değil) . Ne kadar akıllıca tartıştığını ve nasıl şaşırtıcı şekilde mantıklı olabildiğini unutun. Tüm bunların O'nun kalbiyle hiçbir ilgisi yoktur. Kafası tartışma götürmez. Parlak ve zekidir ve her hangi bir tehlikeden kendini kurtaracak güçtedir. Ama kalbi savunmasızdır. Sık sık düşer yaralanır.

  O'nun bir başka özelliği de, biraz sakar olmasıdır. Bazen Yay kızı safkan, soylu bir at edasıyla caddeden aşağıya yürüyüp giderken O'nun gördüğünüz en zarif kadın olduğunu düşünürsünüz. Sonra birdenbire ayağı kaldırımdaki bir yarığa takılıp sendeleyince, dengesini bulmak için beceriksizce oradaki manavın tentesine sarılır ve iki sandık portakalın altüst olmasına neden olur. Manav belki biraz küfreder ama, çok geçmeden omuzunu silker, O'na aldırmamasını söyleyerek eline bir salkım üzüm tutuşturur. Yay'ın neşeli havası en katı kalpleri bile eritir. ilişki kurduğunuz O'nun gönül işlerindeki rastgele davranışlarına ve evlenme konusundaki çekingenliğine bakarak duygusuz olduğunu düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz. O, acıklı filmlerde ırmaklar gibi gözyaşı dökecek ve yaşlı gözlerle şiir okuyacaktır. A, herhalde yağmurlu bir günde kendisine aldığınız çiçeklerin kurumuş parçalarını, kendisine yazdığınız her notu, sizinle tanıştığı hokey oyunun biletlerini saklamaktadır

  O'nun ev kadını olarak yeteneğine gelince, cesaretinizi kaybetmeyin. Ve sabırlı olun. Yay kızları eve kapanıp sürekli toz almaktan, yer silmekten son derece sıkılırlar. Yataklar düzeltildiğinden daha çok, yapılmadan kalır. Tanrım, şu mübarek yataklar bir kaç gün düzgün duramaz mı; çarşaflan düzeltmek için köşelerini yatağın altına sokuşturmak insanı canından bezdiriyor. O böyle şeylerden bütün kalbiyle nefret eder. Bununla birlikte, kendi yuvasını kurunca herhalde bunlara da katlanacaktır. Eğer olanağınız varsa O'na bir hizmetçi tutmanızı tercih edecektir. Hizmetçi tutamazsanız, O gene de evini pırıl pırıl tutacaktır. Annesi buna asla inanmayacak. O dağınık çocuk sehpayı mı cilalıyor? Olamaz. Bunu yaptıran, gurur ve Yay'ın sonsuza uzanan mantığıdır. O'nun kendine karşı dürüst olması için, çevresinin güzellik ve temizlikle kuşatılmış olması gerekir. O' eğer kendisi yer muşambalarını silip temizlemezse hiç kimsenin bu işi yapmayacağı mesajını alır. Çocukluğundaki koşullar O'nu sürekli ufak tefek işler yapmağa zorlamışsa, kendi evinde de önce biraz isyan edecek, ama sonunda mantığını kullanarak, hiç yalanmadan kıyıyı köşeyi süpürmeğe girişecektir.

  Yemek pişirmesi mi? Şey - hiç bilemezsiniz. Belki de en iyisi hafta sonlarında yemeği dışarda yemek. Eğer bütün hafta doğru dürüst yemek yapmayı başarmışsa, Cumartesi ve Pazar günleri de bu işten kusursuz not almasını bekleyemezsiniz. Yay kadınlarının çoğu mutfak işlerine bayılmazlar. (Yükselen burcu Boğa, Yengeç veya Oğlak olmadıkça.) Ama üzüntülü olduğunuz bir gün, sizi neşelendirmek için nefis bir kremalı tatlı yapabilir. Kendisinin de korkunç öfkeye kapıldığı zamanlar olacaktır, ama bu o kadar kısa sürer ki, dikkatinizi bile çekmeyebilir. Çok kırıldığı zaman, acı şekilde alaycı bir dil kullanabilir. Ancak daha cümlesini bile bitirmeden ne söylediğini unutur ve neden aklınızı bu söze taktığınızı da bir türlü anlayamaz. Bu kadın asık suratlı, melânkolik bir erkeğe göre değildir. Can sıkıntısı ve karamsarlık O'nu fiziksel olarak gerçekten hasta edebilir

  Çocukları herhalde O'na hayran olacaklardır. O, çocuklarının yakın arkadaşı olacak ve onlarla sirk oyunu oynayacaktır. Bir kez başlangıçtaki sorumluluk korkusunu yendikten sonra, çiçeği burnunda bir dadı gibi çocuk bezleriyle de, günlük banyolarla da başa çıkacaktır. Sonunda, nasıl yapacağım öğrendikten sonra, hemen hemen ne yaparsa yapsın zarafetle ve iyi yapar. Tıpkı büyükler gibi, küçükler de O'nun neşeli iyimserliğinden ve dobra dobra sözlerinden bol bol nasiplerini alacaklardır. Eğer çocuklar O'nun patavatsızca açık sözlülüğünden canlarını kurtarabilirlerse, annelerinin dünyadaki hiçbir çocuğun sahip olmadığı kadar harika bir abla olduğunu düşünerek büyüyecektir. O, onlara sonu mutlu biten komik öyküler okuyacak, ormanda üç küçük ayıcığı aramak için heyacanlı piknikler yapacaklardır. (Ayıcıkların ormanda saklandıklarına kendisi de yan yarıya inanır.) Çocuklarını herhalde güzel giydirecek, ama bunu bir sorun haline getirmeyecek ve çocukları canlı neşeli çocuklar olacaklardır. Eğer annelerinden alışılmamış bazı marifetler öğrenirlerse; örneğin, yere serdikleri kumaşın üstüne san boyaya batırdıkları çıplak ayaklarıyla gezinerek ayak baskısı perde deseni yaparlarsa - hiç olmazsa alışılmışın dışına çıkamayan bir ev dolusu insan yetiştirmiş olmayacaksınız. O'nun dürüstlüğü çocukların karakterini de etkileyecektir. Eğer çocuklar ormandaki her çam ağacının altını dikkatle aradıkları halde o üç küçük ayıcığı bulamazlarsa, onlara bu işi unutmalarını ~ bu masalın uydurma olduğunu söyleyecektir. Ama ilk önce arayan da kendisi olacaktır. New York Sun gazetesinin Editörüne mektup yazarak Noel Baba gerçekten var mı diye soran çocuk mutlaka Yay Burcunda doğmuştu ve Ay'ı ya da yükselen burcu Yay'dı. Bu çocuk herhalde sonradan kendi çocuklarına da içten, ama gene de idealist bir cevap vermiş ve:'Evet Virginia...' demiştir. Jüpiter anne yorgun veya öfkeli olduğu zamanların dışında, disiplin konusunda fazla gevşek olmamağa dikkat etmelidir. Yorgun veya öfkeli solduğu zamanlar da, çocukları tokatlamak için hiç uygun zamanlar değildir.

  Eşiniz konuklarınızı ağırlayan güzel bir ev sahibi olacaktır. Hiç kimse konuklarını bir Yay kadını kadar cana yakın bir şekilde ağırlayamaz, hatta O'nun Aslan kızkardeşleri bile. Hem de Aslanlar sosyal faaliyetlerinde hiç gevşek davranmazlar. Yay kadınının neşeli, uyumlu arkadaşlığında, çöpçüden sizin âmirinize kadar her sınıftan insana candan karşılandığını hissettiren bir özellik vardır. Bir Yay burcu insanı en ciddi toplantılarda bile hemen buzlan çözmeyi bilir. Bununla birlikte bazı kaşların kalkmasına da neden olabilir.

  Yay kızının aslında neyse öyle kalmasına izin verdiğiniz ve kendisini eli kolu bağlı hissetmesine neden olmadığınız sürece, Yay burcundan Polyanna'nız size üç ikramiye verecektir: sadakatini, güvenini ve sevgisini. Bu üçü birbirinden hiç ayrılmaz, çünkü O sevgisini verdiği zaman arkadaşlığı da hemen onun yanı başında gider.

  Jüpiter kadını şifa bulmaz bir idealisttir. Belki size hiç söylemediği bir sır vereceğim: O, yıllarca önce henüz küçük bir kızken size aşık olmuş ve yeni ay doğarken dürüst kalbini paylaşacak birine kavuşmayı dilemişti. Bir çok kez sizi bulduğunu sandı, ama düş kırıklığına uğradı. Sonunda sizi görünce hemen tanıdı, çünkü siz kendine özgü rüyaları olan, elini tutarak O'na yıldızlara giden yolu gösteren kibar bir palyaçoydunuz.

 • Şayler Gafici
  Şayler Gafici

  dikkat çekicidir
  çok yönlüdür çeşitli konulara ilgi duyar
  her zaman mantıktan yanadır
  her şeyin iyisini ister
  maddeye düşkün değildir
  kıskanç değil hislidir :)))
  mizahtan çok zevk alır
  konuşmayı sever
  fikirleri için savaşır
  çalışkandır
  gezmek başka ülkeler görmek hayallerini süsler
  bağımsızlıklarına çok düşkündür.
  açık sözlü dürüst ve dobracıdır
  sosyal yaşamı çok hareketlidir.

  beğenilmek onun için ekmek su gibi bir ihtiyaçtır.sinirlendiğinde en acımasız sözleri ve hareketleri yapmaktan çekinmez.hafızası çok güçlüdür.lüksü sever.emir almaktan hoşlanmaz.yargı yeteneği gelişmiştir.

 • Hamza
  Hamza

  Yay, hayatı kimsenin sevmediği kadar sever ve gayretle ona kendi damgasını vurmaya çalışır. Orta karar başarılar ve geleneksel düşünüş, ona göre dehşet vericidir. Onun ihtiyacı, iyi bir yaşam ve yeni düşüncelerin keşfedilebileceği özgür bir ortamdır.

  Yay insanları iyimser, canlı, atılgan, zeki ve rollerinden çok emindirler. Cesaretlerini kanıtlayabilecekleri her fırsatı değerlendirirler ve kendilerine yararlı olacağını düşündükleri insanlarla ilişki kurarlar. Yay umudunu, ünlü ve tüm dünyada takdir görmüş, sıradışı yetenekleri olan kişilere bağlar. Dünyadaki güçlü ve büyük kişilerin yaydığı ışıkla güneşlenir, başkalarının yaptığı işlerle

  övünmekten çekinmez. Bazen, onun aslında hakkı olmayan bir nüfuza sahip olduğu iddia edilir. Bu burç bir yönetici olarak tanınır. Fakat davranış tarzı ve yapısı her zaman çok sempatik değildir.

  Yay insanı, olağanüstü değişkendir. İster istemez Yayı etkileyen ve bir kuğuya ya da bir buluta dönüşebilen Jüpiter akla gelir. Daima yeni ülkeleri keşfetmek onun için çok caziptir. Merakı tatmin olduğunda, bu bölgeler onu artık pek ilgilendirmez.

  Yayın bilinen kendine güveni; diğer insanlar üzerinde tıpkı bir kıvılcım etkisi yapar. Bu burç, tereddütlü arkadaşlıkları kayıtsızlıktan kurtarmayı bilir. Bu sırada birçok ceviz kıracaktır, ancak Yay bunu öyle hoş bir şekilde yapar ki cevizlerin sahibi bundan dolayı darılmaz. Yayı, yan-lış bir konuda kendini tehlikeye atmakla suçlarsanız, en iyi amaçlara sadece onun sahip olduğu konusun da kendini haklı göstermeye çalışacaktır...

  Bir Yayla geçinmek öyle çok kolay değildir. Diğer yandan bu burç olmasaydı, Adem ve Havva'dan beri dünyada pek bir şey değişmezdi.

  Acaba Yayın hayatı nasıl geçer? Her şey asi bir gençlik dönemiyle başlar. Yay her konuda erken olgunlaşmış biridir. Yeni deneyimler elde etmek ve eserleriyle sansasyon yaratmak için yanar tutuşur. Benzer şekilde girişimci Koçlardan farklı olarak, Yay daima hareketlerinin sonuçlarına katlanmaya hazırdır. Çok gelişmiş ve güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptir. Eğitimi için aldığı parayı, eğlence yerlerinde harcamış olan genç bir Yay, gelecek aya kadar parasızlık çekecektir. Babasının gelecek ay kendisine vereceği paradan avans istemeyecek kadar da gururludur.

  Yay, aşağı yukarı 30-40 yaşları arasında bir yetişkin olacaktır. Rahat biri olacak, ona zaruri görünen konforla çevresini kuşatacak, prensip ve meziyetler geliştirecektir. Her şey iyi giderse; çevresindeki in sanları sarsılmaz bir başarı, hoşgörü ve asilikle yöneten biri olacaktır. Değişime çok fazla inanır. Gerekirse tüm ilke ve kuralları hiçe sayarak, bir günah çıkartma rahibi rolü sergileyebilir. Hemen hemen her Yay, materyalist olduğu hakkındaki tüm suçlamaları reddeder. Buna karşın ileri görüşlü, namuslu, liberal ve hoşgörülü olduğunu iddia edecek tir. Namus anlayışı daha iyiye götürme isteğine dayanır ve bu özelliğe gerçekten de sahiptir. Ancak kişiliğinin bu yönünü, sadece kendisiyle aynı görüş açısına sahip kimselere açar. Çünkü Yay, insanları üç gruba ayırır: 'İyi' insanlar; kendisine son derece sadık olan ve her konuda tüm öğütlerini dinleyen iş arkadaşları ve dostlarıdır. 'Kötü' insanlar; kendisinden farklı bir anlayışa sahip olan kişilerdir. Ayrıca daha abartılı olarak, Yay bu insanların 'aptal' olduklarını düşünür. Aksi halde neden Yayın liderliğini kabul etmesinler ki? 'Belli bir düşüncesi olmayan' insanlardan ise, ilk gruba katılmalarını bekler.

  Yay, iş dünyası hakkındaki hükümleriyle tam bir isabet kaydeder, ama eğer duyguları ve özel yaşamı iş yaşamına karışırsa, işte o zaman sık sık hatalar yapmaya başlayacaktır. Bu burcun en büyük sorunların

  dan biri de aynı anda birçok konuyla ilgilenmesidir. Daima eksen üzerinde olduğun için Yay doğal olarak yeni ve çok yönlü konularla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Değişim arzusu onu, ilginç gibi görünen her iddiayı araştırmaya iter. Başarısızlık korkusu ya da girişimlerinin karaya oturması Yaya yabancı olduğu için sorunları genelde küçümser.

  Detaylarla uğraşmakta sabırsız olduğundan, bu görevi başkalarına bırakır. Yayın zorluklardan kurtulma repertuarı oldukça geniştir. Sıkıntı ya düştüğünde zekâsı en yüksek düzeyde çalışır.

  Yayı diğer burçlardan ayıran bir yeteneği vardır. İnsanları kendi ayakları üzerinde durdurmayı ve toplantılar organize etmeyi herkes ten daha iyi başarır. Kulüp ve firmaların kurucusudur. Zorluklarla severek başa çıkan Teraziden farklı olarak, kendini büyük gruplara entegre etmek Yayın amacıdır.

  Yay, yalnızlıktan çok korkar ve bir şeyle meşgul olmadığında derin bunalımlara düşer. Onun için en iyi şey, kendini bir idealle beraber tanımlamaktır. Adalet için savaşacak ve tüm enerjisini başka insanlar için sarf edecek bir yapıdadır. İdealini paylaşmayan insanlar karşısında sevimsiz olacaktır.

 • Ali Yılmaz
  Ali Yılmaz

  hep ön planda ve en güçlü olmak isterler.kafaları çok iyi çalışır.yani çok zekidirler :))) (kendimden biliyorum) insan ilişkileri sağlıklıdır her ortama kolay uyum sağlarlar.özgürlük onlar için herşeydir kısıtlamalara pek kolay gelemezler.tek kötü huyları vardır ve bu gerçekten hayatta ilerlemeleri yönündeki en büyük engeldir.bir işe büyük bir hevesle sarılırlar ama hevesleri çabucak geçer yani bir işi tam yapmazlar.ama bunun da iyi bir sonucu vardır aslında.böylelikle her konuda az çok bilgileri vardır.hayatta her alanla ilgilidirler.en çok psikoloji ve edebiyat ilgilerini çeker(ben öyleyim mesela.tanıdığım bütün yay burçları da öyleşimdiye kadar aksine rastlamadım) eğer kendilerini geliştirirlerse çok başarılı ve tanınmış bir yazar olabilirler.

 • Rüveyda Yılmazoğlu
  Rüveyda Yılmazoğlu

  yay burcu insanlarının kaçamak bakışları var.. böyle en ciddi işi yaparken bile aklı başka yerde hemen kaçıvericeklermiş gibi çocuksu bi halleri oluyo..britney de var, kathie holmes da var, bradd pitt de var bööle bakışlar,onlar da yay burcu da ondan..bişeyle derinlemesine ilgilenmek imkansız gibi bişeydir biz yaylar için..ya da birine tutkuyla bağlanmak..sevince adam gibi severiz ama yay burcu insanını terkedin bakın ertesi gün çivinin çiviyi nasıl söktüğünü tecrübe ediyor olacaktır.. çokta gururluyuzdur yaaaani..

 • Nerminözdemir
  Nerminözdemir

  şeker şeyler.fakat,inanılmaz ama evet,onların da kusurları var:birazcık sanki çıkarına göre davranabilmek ve biriktirip biriktirip,sabredip sabredip kusmak.meğer bütün o iyilikleri hesaplı yapmış.

 • Ekrem Yakup
  Ekrem Yakup

  Ah, bide şu sabırsızlık olmasa ne güzel olurdu

 • Cengiz Cansız
  Cengiz Cansız

  Jimmi Hendrix, Walt Disney, Nostradamus, Woody Allen, Frank Sinatra, Tina Turner...
  yanii: Müzik,Sinema,Felsefe ve Kehanet...
  12 burcun sonuncusu...
  ateş grubunun son temsilcisi...
  Koç ve Aslanın özelliklerini tamamlayarak evreyi tamamlayan mitolojik sembol.
  Yarı at yarı insan ve elinde ok bulunduran figür.

  Tanrıların tanrısı...
  Savaşı,gücü,hızı barındıran mutlak hakim.

  hayalleri gerçekleştirmek için nefes alması yeten Filozof...

  ya hakkaten sıkıldım bu burcun sonu yok... mükemmel işte.yeter yaaa

  Şahsi: sadece 10-21 Aralık arasında doğanlar son altı seneden beri bahsedilen yeni bir burc'a geçme ihtimalleri var.Bu grup tinsel bir yortu içerisindedir.! ! !

 • Dageniz Eren
  Dageniz Eren

  jupiter'in cocuklari! !
  sans, bolluk ve ozgurluk..
  bi de surekli bi huzursuzluk, hareket etme istegi...yabanci' herseye karsi, buyuk ilgi...sanata duyarlilik..yetenek......
  kotu ozellikler; sabirsizlik, agresiflik...
  kisacasi, astroloji aptal bi kiz cocugu ama gercek olsaydi, herkesin yay burcu olmasi çok ii olurdu :))
  (bakınız: esin, sanat, astroloji, aptal, huzur, kars, yaban, herkes, yetenek, burcu)

 • Selin Sel
  Selin Sel

  Özgüvenleri haddinden fazla
  İyi zaman geçirmek için ideal insanlar....

 • Yaprak Aytaş
  Yaprak Aytaş

  Benim burcum bir harika...biz özgürlüğü ve ve şansı temsil ederiz..dısadönük ınsanlarızdır baskalarının arkasından konusmayız.eglenceyı severız somurtkan ınsanlar la nıye gezelım kii..yay burcu olmak bır ayrıcalıktır.eger yay burcu bır arkadasınız varsa ona dort elle sarılın.cook sadık ve durust ınsanlarızdır.her konuda basarılı olabılırız.bızım 6.hissimizde kuvvetlıdır.bılmıyorsanız soyleyeyım nostradamus da bır yay burcu..kendımıze de cok guzvenırız.dedıgım gıbı yay burcu olmak özel bişiii...

 • Gokhan Gok
  Gokhan Gok

  işte bu benim burcum şanslıyım, keyifliyim, mutluyum, sorumsuzum oh ne rahat burç yaa

 • Mary
  Mary

  yay burcu insanı doğuştan şanslıdır..YAY burcu olmak bi ayrıcalıktır..

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Ah sen var ya sen...
  Düzenbazlar düzenbazı, dedikoducu ve bi o kadar geyik insan.

  Senin adam olman için kafana taş düşmesi ve ya birinin başına balyozla
  vurması falan mı lazım….?

  Nedir bu gevezelik….?
  Bunun konuşur, konuşur çenesi de yorulmaz.
  Beleşe bayılır…
  Ben yaptım, ben ettim havaları yok mudur bunun,
  insanın gırtlağına yapışıp boğası gelir…

  Heyecan manyağıdır bu.
  Bağımsızlığına en düşkün burçtur.

  Duruma, ortama göre anında değişirler. Nabza göre şerbet verirler...

  Buna gazı verdin mi bir daha tutamazsın….

  Her bir şeyi abartmaya bayılırlar…
  En ufacık, en basit olayı bile süsleyip öyle anlatırlar size.

  Dikkat yoksunudur bu yaylar…
  Allah, bunların sevgililerine de sabır versin...

  Bir insan ancak bu kadar kaprisli olur dedirtir insana.

  Bardağın hep dolu tarafını görecek kadar, hayattaki olumsuzluklara gözlerini kapatırlar.

  Sıkılınca da kaçarlar.
  Eğer sonunda bir çıkarları yoksa, mücadele etmeyi pek sevmezler.

  Bunların burcunun adı yay değil çakal olmalıymış aslında….
  Bunlar için hayatta kendilerinden daha önemli hiçbir şey yoktur.
  Biten ilişkilerinin ardından konuşur,
  kızdığı arkadaşlarının arkasından atar tutarlar.
  Bu yüzden pek güven vermezler insana.
  Daha nasıl güven versin ki…?
  Sırf heycan için yaşayan, dedikoducu tip demedik mi..?
  Biz bir şey biliyoz da yazıyoz heralde.
  Hayretbişii….!

 • Alp Tanhu
  Alp Tanhu

  heyyaa...
  bu benim burcum.. :))
  burçları pek ciddiye almam ama, doğduğumuz mevsimler ve koşullar niçin kişiliklerimizde rol oynamasın ki...

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  11 burcun sultanı başaktır kardeşşş..
  hatta burçların efendiside denebilirrrr...
  hatta başak burcu ve 11 haramilerde olabilir...
  :) ama en güzeli
  virgo's elevan (ocean's elevandan aldım ama bende benzetemedim bişiye)

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  yay. evet...
  görüyorumm...
  görüyorummm...
  bu thalese' nin burcu :))