Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • yılmaz erdoğan17.02.2005 - 13:27

  o tam anlamıyla bir yetenek bence..çok iyi bir yazar,şair ve oyuncu..

 • beyaz mantolu adam09.02.2005 - 18:34

  oğuz atay'ın en güzel öykülerinden biridir..

 • cemal süreya08.02.2005 - 21:15

  'biliyorsun,ben hangi şehirdeysem yalnızlığın başkenti orası..' 'bense sessizce ayrılıp gittim YARASINI KULİSTE SARAN SOYTARI gibi..' 'ben bütün hüzünleri denemişim kendimde..' çok çok iyi bir şair..Kars şiirini de çok severim,memleketimi anlatır..üstelik bunu Paris'teyken ve Kars'ı hiç görmemişken yazmıştır..

 • oğuz atay08.02.2005 - 21:08

  tutunamayanlar'a laf yok ama korkuyu beklerken'in hakkını yememek lazım..harika öyküler var içinde..'her ölüm erken ölümdür' diyor ya cemal süreya bu biraz da oğuz atay için geçerli..

 • oruç aruoba08.02.2005 - 21:04

  de ki işte kadar güzel bir kitap bulmak çok zor..her sözün altını çizmek istiyor insan..haikuları da çok başarılı ama en sevdiğim:yeni bir sayfa ancak bir eskisi dolunca açılır.' acımasız ama gerçek..o kitapta daha neler var,mutlaka okuyun..

  cevali

 • küçük iskender08.02.2005 - 20:59

  o çok iyi bir şair,aykırı yani derdi var adamın..öyle oturup masa başında 'kurgu'layıp imge salataları yapmıyor..aydın geçinen bazı pipo'ların tırsıp geri çekildiği dönemlerde adam en ağır yazıları yazabiliyor..yaşadığını yazıyor her şeyden önce..eşcinselliğini de yazacak,anarşistliğini de,alkol bağımlılığını da..yaşıyor çünkü..bunları yazmaktan daha doğal ne olabilir? pop h'art,666,çok ayıp bir şey mutluluk ve gözlerim sığmıyor yüzüme çok iyi kitaplar..adama bok atmadan önce bir okuyun be kardeşim,oğlandır diye atamazsınız böyle bir şairi..

 • cezmi ersöz08.02.2005 - 20:47

  onunla iki yıl önce karsta tanışmıştık..konuşmasıyla sizi çok çabuk etkileyebiliyor..onu okumayı geçen yıl bıraktım,çünkü yazdıklarının yazınsal olamadığına ve kendini tekrarlayıp durduğuna inanıyorum ha bir de bana kitap göndereceğine söz verdi ama o kadar mesaj yazdım telefon açtım hala göndermedi..'bana türkçe bir ekmek ver' kitabının ilk yazısında cem yılmaz hakkında sözünde durmadı diyor..cem yılmaz lemandayken cezmi ersöz'e 'abi artık buradan ayrılmam ben burada tanındım bırakıp gitmem' diye söz vermiş..yazıda da diyor ki cezmi ersöz 'sonra olanları siz benden daha iyi biliyorsunuz..' halkın çok sevdiği bir ünlünün sözlerini kullanarak onun yalancı olduğunu anlatmaya çalışmak bir yazar için çok komik bir durum..üstelik bunu 'yazınsal' olma amacındaki kitabında yazıyor..o da bizim yaptığımızı yapsın kardeşim..girsin nedir.antoloji.com'daki cem yılmaz bölümüne eleştirilerini yazsın..cezmi ersöz de bana ve ÇYDD'ye kitap göndereceğine söz vermişti..ben onu burada yazıyorum..o da yapsın kardeşim..çünkü onun yaptığının benimkiyle farkı olmuyor..

  cevali

 • enis batur07.02.2005 - 20:33

  onun gibi bir kültür adamı hakkında bir yorum yazılması çok acı..öyle bir şair ki o,kimseye benzemiyor..papirüs,mürekkep,tüy adlı seçme şiirler kitabını şiddetle öneririm..'kimim ben kimlerle yanyana bunca kimsesiz' diyor..'ben ki kendi göğümde kördüğüm sarmaşığım' diyor.. o kitapta 'ağlayan kadınlar lahdi' diye bir şiir var ki onu niye daha önce ben yazamadım diye hayıflanırım..arkadaşlar bu adamı mutlaka bulun okuyun,özellikle şiirlerini..çok farklı ve harika olduğunu göreceksiniz..bu arada yorumlarınızı yazmayı da unutmayın..

  cevali

 • murathan mungan07.02.2005 - 20:05

  öncelikle çok zeki bir insan.. şiirlerinin çoğunu beğeniyorum.. ama o her şeyden önce çok iyi bir öykücü.. sahtiyan kitabı mutlaka okunmalı..

 • bilge karasu07.02.2005 - 19:34

  türk öykücülüğünün öncülerinden,anlaşılması zor yani derin,öztürkçe ustası,mutlaka okunası
  cevali