Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ali Fuat Çoşkun
Ali Fuat Çoşkun

...VE ALLAH, TÜRKÜ YARATTI.AFC

 • nedir antoloji13.03.2010 - 04:27

  Lingustikten pek anlamam, zaten öyle ahım şahım Türkçe de konuşamam... Ancak anlamını bilmediğim bir anlamsızlığın içinde kalmaktansa.
  ANTOLOJİ, düşün-fikir, kültür ve sanatadamları ile sanatseverlerin buluşma platformu, yeri... olabilir diyorum. Saygılar. Ali Fuat ÇOŞKUN

 • Ergenekon16.04.2009 - 17:26

  Ergenekon, henüz öğrenmemiş olanlar için; milletime yurt olmuş o; Şanlı Vadi'nin adıdır. Gerisi hikaye! .. Sözkonusu vatansa gerisi teferruattır.

 • filistin16.04.2009 - 16:44

  Buyrun size yepyeni bir süpriz daha...İsrail devlet başkanı TV programı sunuculuğuna soyundu bugün! Çıplak Kral görmeye meraklı sözümona siyesetbilimci, BOP araştırıcıları, Caren Fogh yanlısı,Rice hayranı TÜRK DÜŞMANI herkes ekran başına. Müthiş bir rezalete tanıklık edeceğiz diyorum. Kral Çıplak!
  Ali Fuat ÇOŞKUN
  Antoloji-AFC

 • hadise26.02.2009 - 15:18

  Hadise bir vakıadır! .. Türk Kadınını temsil etmediği gibi uçukluklar, ancak; aklı uçkurunda olanlarla, karapeçe asrına takılıp kalmış ucubelerin şahsi takıntısıdır.
  Şarkısı müziğin evrenselliği içinde son derece hoş, dansları ona keza ritmik.
  Eeeeeee, bu durumda kafasını kuma gömmeyi alışkanlık edinenlerin, saçma yorumlarına maruz kalması yadırganmayacak bir sanatçımız hadise.
  Seni Seviyoruz HADİSE.AFC09

 • YEREL SEÇİMLER17.02.2009 - 13:46

  2009 YEREL İDARE SEÇİMLERİ VE BİRKAÇ GÖZLEM...
  Kadınhanı SÖZCÜ Gazetesinde bir süre önce yazmıştım... Seçimler yaklaştıkça seçmen oyları üzerinde çok farklı hesaplar yapılarak, seçmenlerin manipüle olunacağını yazmıştım,fakat; bu işin böyle beyaz eşya dağıtımları gibi çok aşikar bir hal alacağını düşünmemiştim.
  O kadar aşikar ki; valilik kanalı ile yapılan dağıtımlardan, halk çok memnun ama halk, bu işin sosyal hastalığa dönüşmeye başladığını hissetmiyor. Ta ki mahalle baskılarını yada kimilerinin deyişiyle müslüman baskılarını üzerinde hissedene kadar anlamayacağıda kesin. Elhamdülillah müslümanız ama satılık oyumuz ve kullandırtacak, siyasete alet ettirecek değiliz, diyemiyoruz.
  İşin uzmanları da bir güzel kullanıyorlar bu durumu! ..
  Benim konu ile ilgili tezim şu ki: Zekat ve fitrelerinizi neden valilik, kaymakamlık ve bağlı olarak SYVDV(Fak-Fuk Fon) 'a yapmıyorsunuz. Madem bu tür dağıtımlar devlet eliyle yapılabiliyor, o halde yazdıklarımızı değerlendirin.
  Konunun takipçilerindenim ve yazmaya her platformda devam edeceğim.
  AFC

 • filistin05.02.2009 - 15:45

  Bakınız... Bekir Sami Bey'in Londra'da yaptığı çıkışın bir benzeri, Davos'ta yaşanmıştır. Başbakanın bu insani çıkışını: 'Filistin Milli Davamız' gibi algılamak isteyenlere; Kerkük ve Musul'u hatırlatmak isterim! .. TÜRK sözkonusu iken gıkı çıkmayan Arap Ülkeleri ve Dünya Devletleri 'ASLAN TAYYİP' tiplemesiyle durumu kurtarmaya yöneldi. Elbette Başbakanın bu haklı çıkışı göğsümüzü kabarttı ancak... Günü kurtarıp kahramak olmakla, geleceği görüp tedbir almayı birbirine karıştıranların, çok üzüleceklerine inanıyorum.
  Türkiye Cumhuriyeti, elbette Ortadoğu, Bölge Ve Dünya Dengeleri açısından önemli bir ülkedir ama; Büyük Ortadoğu Projesiylede kıskaçtaki ülkedir.
  Bence Şimdi:KADİFE KAPLI ÇELİK YUMRUK DURUŞUMUZU muhafaza etmek zamanıdır. Tüm Okurlarıma Saygılar.Muhabbetle.Ali Fuat ÇOŞKUN