Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • 8 Mart07.03.2008 - 16:15

  kapitalizmce içi boşlaştırılan,sembol olarak hediyelerin alınması gösterilen,bir sevgililer günü misali sermayenın kurbanı olan zavallı gün...
  oysakı new yorkta yakılan emekçi kadınlarımızın anılması adına her yıl buruklukla anmamız gereken bir gün 8 mart!
  unutmayalım 8 mart dünya EMEKÇİ kadınlarının güünüdür! erkek hegomanyasına karsı siper olabıleceğimiz,yanyana omuz omuza hakkımızı arayacağımız gün!

 • feridun düzağaç04.10.2007 - 14:57

  Feridun düzağaç...

  belki anlatılamayack kadar anlam yuklu,dopdolu...

  daha fazla bılgı edınmek istersenız ve ben gercek bir Feridun Düzağaç dinleyicisiyim diyorsanız,adına yaraşır güzellikte

  www,feridunonline.com adlı sitemize bekleriz...

 • Deniz Koydum Adını08.11.2006 - 20:32

  gewrcekten inanılmaz bır parcaa..denizimizi bıze hatırlatan bızı denızındekı umuda goturen sarkı...

 • baba ve piç23.10.2006 - 12:35

  tüm dusunceler bı kenara cıdden matematıksel zeka anlamında ıkı farklı aileyı bırleştırmesı falan cok guzeldi! bence türklügün asagılanması deıl aslında ermenılerle ne kadar ortak yanımız oldugunu gostermiş.aile yapısı yemek alışkanlıkları bunlar bırebır denecek kadar benzıyor!
  bence insanlar gormek istedıklerı gıbı cok guzel gorebılırler! dediğim gıbı hersey bbır kenara kıtabın anlatımdakı yalınlıgı hıkayenın degişikliği muhtesemdı! !

 • a.b.d21.10.2006 - 12:32

  zamanının nıce dewrımcılerını sırf emperyalist dedıklerı için oldurtturen,işkence gordurtturen kocaa dewlett! ! içinde yasayanların aptal,yonetenlerının ise cakal oldugu we demokrasının adını iğrencce kırleten dewletler agası! ! o war oldugu müddetçe dunyanın en ücra kosesınde bıle ezilenlerin olacagı hep ortada! !
  kahrolası,mahwolası iğrençlikler ülkesi! !

 • deniz gezmiş21.10.2006 - 12:19

  onun de yasamak için uzun yılları warken we gelecek hazırlayabılmek için ii bir okulu warken kendını dewrıme adamış cesaret,inanç,kawganın,mucadelenın sımgesı olmus ınsan degıl yarıtanrı...bırcoklara ınat mucadelesıne tek bır kır sokmaamış mucadeleci! ! asılarak her dewrımcının yuregınde tekrar dogan mucadeleci! !
  bu mıllet sagcısıyla solcusuyla asla ama asla onu unutmayacak! ! we tarıh daima onu aklayacak! !

 • orhan pamuk14.10.2006 - 21:24

  yapılan hakaretlere we soylenen sozlere ınat iyi bir yazar we farkında bir yazar! ! nobeli de haketti helal olsun tüm sıyasetı ideolojısı de kişisel meselesıdır! öyle tek taraftan bakmak cok kolaydır fakat bu insanın bır de yazar kımlıgı war kı muhtesem eserleri war! bence biraz gurur duyn baska kım war Türk dıe dunyada kıtapları bu denli bilinen! oyle bende yazarım bırıne laf atarım dmeekle olmuo! bu ülkede her türlü ideolojıye gırebılen bukelamun yazarlar warken dusunduğu gıbı konusan dawranan biri ancak takdıre sayandır!