Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ahmet Erdem
Ahmet Erdem

Şiir Bir Köstebektir

 • emel sayın25.10.2018 - 17:52

  Emel sayın bizim yaş gurubun istisnasız imerenek ve iç geçirerek dinlediği, izlediği, sesi bullur, yüzüne yakışan gözleri ve bir dönem burnunu estetik yaptıranların onun burnuna özendiği, sanatı ve kişiliği ile çok ama çok istisna bir yeri olan sanatçımız. Hele Rüzgarı ondan dinlerken ben hep kendimden geçmişimdir. Sağlık ve huzur diliyorum kendilerine.

 • perçin02.07.2018 - 17:35

  Suda Perçin Sızı Ahmet Erdemin son kitabı

 • serbest kürsü23.04.2018 - 18:42

  Şiir bir köstebektir yazanı ele verir sözü sizce neyi ifade ediyor?

 • Sonra dedim ki06.04.2018 - 16:28

  Şiir bir köstebektir yazanı ele verir.

 • şu an ne dinliyorum22.09.2009 - 19:37

  Kitabıma isim arıyorum:(

 • yusuf hayaloğlu03.03.2009 - 19:38

  Antolojinin iyi şairlerinden ve Ölü Aşklar Derneğinin Kurucu Başkanı, İm Sanat Kültür ve Sanat Derneğinin Onursal Başkanı Ayşenur YAZICI'dan aldığım SMS ile hayata gözlerini yumduğunu öğrendiğim Yusuf Hayaloğlu Edebiyat Dünyasındaki Baronlar tarafından Şair kabul edilmese de o Türk şiirinin sevilmesine, elit tabakanın dili olmaktan çıkarıp en izbe yerlere bile dizeleri ile giren gerçek bir şiir emekçisiydi.

  Ölü Aşklar Derneğinin dört sene önceki şiir etkinliğine konuk olarak katıldığında İstanbul boğazını şiirleriyle yıkarken konuklara eşsiz bir şiir ziyafeti çekmişti.

  Halil Manap ile güvertede şiir söyleştiği gözlerimin önünden gitmiyor, kimilerine göre arebesk olarak adlandılsa da hem iyi şair hem de çok iyi bir yorumcuydu. Kısa bir süre de olsa onunla aynı ortamda bulunmak ve kendi sesinden şiir yorumlasını dinleyen birisi olarak elbetteki çok ama çok hüzünlüyüm.

  Edebiyat dünyasının saygın köşe taşları, eleştirmenleri, dergileri şimdi onun hakkında ne yazaklar merak ediyorum.

  Mekanın Cennet Olsun Ozan.

  Ustalara selam söylemeyi unutma.

 • fatih terim22.06.2008 - 22:41

  Türkiyede hiç kimsenin hayelinin ulaşamadığı yerlere varan büyük Hoca,

  Son maça bakalım ve düşünelim.

  İyi bir Galatasaraylıyım ve Mehmet Topal'ı oyundan aldığında enson çıkarılması gereken biri diye düşünmüştüm.

  120 dakika bittiğinde penaltılardan önce şunu düşündüm.

  Evet Mehmet Topal Çıkmasa gol yemeyebilirdik ama gol de atamazdık, o zaman penaltılara bu morelle gidemizdik diye düşündüm.

  Anladım ki, Fatih Hoca bu işi elbetteki bizden daha iyi biliyor ve Milli Takımımızın başarısını hepimizden daha çok istiyor.

  Bunları düşündükten sonra Fatih Terime haksızlık yaptığıma kanaat getirdim.

  Biz Millet olarak fazla değer yetiştiremezken yetiştirdiğimiz değerleri ise hep baltalamak için özel çaba sarf ediyor gibiyiz.

  Yolun açık başarın daim olsun Fatih Hocam.

  Bize yarı final heyacanı yaşatan size ve kadrodaki bütün oyuncularınızı tebrik ediyor muhabbetlerimi ve minnettarlığımı ifade ediyorum.

  Ne Mutlu Türküm Diyene.

 • elif şafak23.09.2006 - 13:50

  Elif Şafak bana inançlı insanların modernde giyinebileceğini yansıtyordu.

  Baba ve Piç kitabını ilk çıktığı günlerde okumaya başladım, Heyacan verici ve sürükleyici bulamadım, gerçekten okumakta zorlandığım bir kitaptı ama öyle bir yaygara koptu ki romanın büyüsü bozuldu ve yarım kaldı.

  Kesinlikle inandığım şudur ki Elif ŞAFAK para verip kanal kanal gezse Hukukçular Birliği Yönetimi ve Özellikle Kemal KERİNKSİZ kadar başarılı olamazdı.

  Bence bu ikisinin ilişkisi araştırılmalı, danışıklı dövüs olabilir.

 • dost01.09.2002 - 10:21

  Dost günümüzde zor bulunan ve bulununcada ömür boyu süren bir duygulanma biçimi gibi geliyor.. En azından Dost derken insanın göğüs kafesi inip kalkıyor, arkadaş gibi söylenişi kolay değil, bu iki terim arasındaki farkı sözcüleri söylerken göğüs kafesinizdeki farklılığı anlamak için denebelirsinzi.. En iyi dost insanın kendisidir bence.. Dost kavramı biraz demode oldu gibi ama dostdoğrudost için her şey feda olsun...Merhaba Dostdoğrudostlar..