Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • ölüm09.01.2007 - 23:35

  yaşarken kimsenin umursamadığı inanlar ölünce gündemin ortasına oturur. hele olağandışı bir ölümse günlerce, aylarca hatta yıllarca konuşulur. bütün sanatçıların meşhur oldukları en parlak dönemleri ölüm anlarıdır. hiç satmayanlar bile öldükten sonra kısa bir süre için bile olsa en çok satanlar listesine girer. hatta özel derlemeler yapılıp piyasaya sürülür. bütün hayatlarını sefalet içinde geçirip öldükten sonra eserleri astronomik fiyatlara satılan pek çok sanatçı vardır. ölüler her zaman sevilir. bütün suçları affedilir.

 • sözlük19.12.2006 - 19:06

  denir bölümüne sözlük nedir
  nedir bölümüne sözlük denir

 • B.Ö.D.E.N18.12.2006 - 22:48

  Bir kısaltma. Açılımı: 'Beni Öfkeden Deli Eden Nesne'. Burada 'nesne'nin anlamı 'şey' anlamındadır ama bödeş demek kulağa hoş gelmediğinden böden demiş atalarımız.

 • Aliye18.12.2006 - 22:13

  tanım: habire kaza geçirip ölmeyen kız.

 • sevgi20.09.2006 - 22:07

  kedilere karşı duyulması gereken yegane his

 • adolf hitler 20.09.2006 - 22:06

  bedava sabun elde etmek için insan kullanan, bu sabunu insanların kullanımına sunarak üstün insanların bayağı insanları tepe tepe kullanması örneğini tarihte en acı şekilde gözler önüne sermiş ve hala hiç kimsenin gözünü açamamış deli bir şahıs.

 • sanat20.09.2006 - 21:57

  döktürüyoz işte sanat yapıyoz. kendi kendimize yazıyoz en güzelini biz yazmak istiyoz. sonra kendi yazdıklarımıza gülüyoz. bazen başkalarının yazdıklarını da beğeniyoz. işte sanat bu.
  biri kabir azabına fırına verilmeden önce yapılan terbiye demiş. ben bunu çok yaratıcı buldum. tam bi şaheser mesela.

 • iskelet20.09.2006 - 21:54

  sadece insanların iskeleti olur ama ben televizyondan gemi iskeleti, bina iskeleti, dinazor iskeleti gibi imkansız şeyler de duydum.

 • 27 harfli Türkçe kelimeler 20.09.2006 - 21:41

  karşılaştıramadıklarımızdan (27) bundan da daha uzunları var
  karşılaştıramadıklarımızdanmıymışsınız (38) uzun bir özel isim içermeyen tamamen türkçe ama birsürü takısı var.
  yok öyle birşey, takı eklemeden kendiliğinden bu kadar uzun süren türkçe bir kelme yok. bunun da özü karşı veya karşılaşmak. türkçe öğretmenlerine sormalı.
  boş şeylere kafa yoruyoruz :)

 • Gayrı meşru çocuk20.09.2006 - 21:18

  SPAGETTİ

  Bir adam, bir kadınla buluşmalara başlar.
  Bu buluşmalardan kısa bir süre sonra, kadın gelir ve hamile olduğunu söyler. Adam bu olayı karısının duymasını istemediğinden, kadına bir miktar para verir ve italyaya gitmesini, çocuk doğana kadar orada kalmasını ister.
  Kadın 'Bebeğin doğduğunu sana nasıl haber verecegim? ' diye sorar.
  Adam da; 'Bana hemen bir kart gönder arkasına 'spagetti ' diye yaz. Ben durumu anlarım. Başka bir açıklama yapmana gerek yok' der.
  Kadın parayı alır ve uçağa binip italyaya gider. Alti ay kadar sonra,bir gün adamın karısı evden arar ve doktora;
  'Sevgilim,bugün postadan senin adına italya'dan postalanmıs ilginç bir kart geldi. Fakat ne anlama geldiğini anlayamadım...' der
  'Peki karıcığım, ben aksama eve gelince sana gerekli açıklamayı yapacağım' der adam ve telefonu kapatır.
  O aksam adam eve geldiğinde; kartı alır okur ve kalp krizinden olduğu yere düşer. Acil yardım ve tıbbi müdahalelerin sonunda adam kendine gelir ve biraz rahatladıktan sonra acildeki doktorlar adamın elinde hala sıkı sıkıya tuttuğu kartı alır ve okurlar...  Spagetti, spagetti, spagetti, spagetti....
  ikisi; sosisli, ikisi; sade! ! ! ! !