Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

rektör sizce ne demek, rektör size neyi çağrıştırıyor?

rektör terimi Burak Can tarafından tarihinde eklendi

 • Birindar
  Birindar

  malatyadaki komedi rektör :)))
  sen kimsin ki çıkıp siyaset arenasında bla bla blaaaa? ? ?
  cıx cıx cıxxxx

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Tarihi eser konusunda rakip tanımaz sektör....


  allahım ayasofya'yı bizlere bağışla ;))))

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  seçimler bitse de kurtulsak...

 • Duney Neuh
  Duney Neuh

  yuhalayarak stres attıran bir araçtır kendisi...sadece kendisini bahar şenliklerinde sanatçıya çiçek uzatırken görebileceğiniz onun haricinde kimseyle yüz göz olmayı sevmeyen bir mahlukattır..nerde bir mescid var onları arayan bulan ve kapattıran ancak iş kürtler ve komünistlere gelince bir kantini istila edip aponun ve bunun gibi tüm teröristlerin resmini asmalarına izin veren bir zavallıdır...

 • İmran Tekin
  İmran Tekin

  genelde asık suratlı laikçi kemalist kıcık insanlar topluluğu istisnalar hariç

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  okulu kendi evi sanıyor bizimkisi...istediği gibi evirip çeviriyor keyfine göre düzenlemeler getiriyor..yazık ama seviyor ya ondandır....:PP

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Rektör, artık hapishane hücresinde yaşayan bir cumhuriyet gibidir. Odası kireçtir onun, yüzü güleçtir onun.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Allah, rektörlerden razı olsun. Onların sistemleriyle binlerce insanın eğitim terakki etti. İnsanları gerçek manada nasıl sevmemiz gerektiğini, eğitime nasıl ümmet olacağımızı gösterdiler. Mevcudattaki herşeyin eğitimle nasıl musahhar kılındığını öğretti. Eğitimin ilerleme ve yaşam düzenimizdeki nimetlerini tanıttırdılar. Kamil insan olmanın metodlarını gösterdiler. Asra uygun en güzel şekilde eğitim tevilini yaptılar. Yolsuzluk diyenlerin kulakları çınlasın. Onlara tavsiyem eğitim için şu güzide eserlerine bir göz gezdirsinler. Eserlerdeki uslup ve belagata baksınlar. Hangi eserinde devlet ve millet karşıtı fikri var. Milleti için cehennem alevlerine girmeye razı olan bir insan onların kötülüğünü istermi. Bence bunlar Ebu Cehil ruhlu insanlardır. Çünkü oda Efendimizin sayısız mucizelerini gördüğü halde gururu yüzünden biat etmedi. Şeytanda aynı akıbete uğramadımı. Şimdi ise esfeli safilindeler. Gururunuzu bırakıp aczinizi anlayıp, malikinizi tanıyınız.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Bir rektörle konuştuğunuzda, sohbetten doymuş bir hazla ayrılırsınız. Aldığınız birşey olmaz. Sizde değişen birşeyde olmaz.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Rektör, en önemli eğitim yuvalarının başında, eğitimle yoğrulan beyinlerin ne şekil alacağı konusunda ülke profilinin göstergesi ideal insan tipidir.
  Ya da başı bozuk, tipi tip, ensesine tokat poposuna finger çekilen bir gariba türk köylüsüdür.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Üniversitelerin alım satım işlerine bakan bu tüccar kesiminde lonca tarzı bir dayanışma mevcuttur. Herhangi birinin yolsuzluğu ortaya çıktığında hiç düşünmeden 'Yolsuzluğu korumak Cumhuriyeti korumaktır! ' diyebilirler.
  Konu akıllı insanların elinde değerlendirilince de;
  Önce suçu yok derken,
  - Efendim suçu yok demedik. Olmayan birşeyi tartışamayız zaten.

  Daha sonra suçlama kabullenildikten sonra;

  - Tutuklama şekli çok yanlıştı, bir bakan bile polis tarafından tutuklanırken bir rektörü tutuklama işi YÖK'e aittir. YÖK'te tutuklamaz zaten. YÖK'ün işi devletten para istemektir. Devletin kendi işlerine karışmasına izin vermez. Şu anda yapılan tutuklama şu haliyle yanlıştır.

  Tarzı polemikler çıkaran, sohbette yumşama başlayınca tekrar 'suçlama da yoktur zaten' diyen fasulye beyinli kan emici bir kimlik türüdür.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  zavallım yeni elemanlara bilgisayar verdim sanıyor, bilseki yenileri eskiler aldı, yenilere de eskiler kaldı:(

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  son zamanlarda siyaset karşıtı eylemleriyle mimli şahıslar..