Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

muhbir sizce ne demek, muhbir size neyi çağrıştırıyor?

muhbir terimi Bay Muhbir tarafından tarihinde eklendi

 • Xx Ajan
  Xx Ajan

  Arkadaşlar günlerdir hatta aylardır sizin bu yazılarınızı tek tek okuyor inceliyorum.Konu muhbir olunca herkes bir ahkam kesmekte Bakınız Türkiyede ve dünyada muhbir diye adlandırdığınız kimlikler olmasalar kusura bakmayın ama hiç bir kolluk kuvveti istihbarat akışı sğalayamaz hiç bir kaçakçılık veya cinayet olayı aydınlanamaz.Evet çetelerin içinde kolluk kuvvetlerini yanlış yönlendirenler yokmu tabiki var ama bence biraz daha dikkatli olmalısınız.

  Muhbirler için aciz diyen kimlikler bu ülkede rahat nefes almanın rahat hareket etmenin gerçekleri altında muhbirlerinde olduğunu unutmamalıdır.

  Muhbirsiz ki siz muhbir diyorsunuz ben X ajan olarak adlandırıyorum Cesareti olmayan kendine güveni olmayan kimliklerin yapacağı bir iş değildir.

  Yapabiliyorsanız burada ahkam kesmek yerine bildiklerinizi yasadışı olayları emniyetle paylaşın.

  Bakınız dünyada muhbir olmayan kimse yoktur herkes muhbirdir sen ben o aklınıza gelecek herkez mutlaka bir bilgiyi emniyete bildirmekle muhbirlik olmuyor bir arkadaşının bir hatasını başkasına anlatmak yolda hatalı araba kullanını 155'e bildirmek okulda sırasını kıranı öğretmene müdüre bildirmek vb gibi yüzlerce örnek var..

  Devletin devamlılığı için muhbirsiz bir yönetim olamaz..

 • Koray Yurtsevener
  Koray Yurtsevener

  muhbir dalından kopmuş yaprak gibidir rüzgar nereye eserse oraya savrulur.yapıcı tarafla yıkıcı tarafın arasında gider gelir.

 • Hüseyin Gezer
  Hüseyin Gezer

  MUHBİR: Her türlü yasa dışı olayları yapan kişidir,sağ gösterip sol vuruyor, başkasını hedef gösteriyor gösterdiği o yanlışı kendi yapıyor,daha doğrusu hedef saptırıyor...

 • Hüseyin Gezer
  Hüseyin Gezer

  MUHBİR:Kendini bekçi gösterip,kendi hırsızlık yapandır.

 • Ali Katrancı
  Ali Katrancı

  eskiden muhbir idi şimdi muhabir. insan düşününce hak veriyor. hayat çok zor. herkes bir şekilde muhbirlik, ajanlık yapıyor.ikili oyunun üçüncü şahsı. ister istemez oluyor zaten.felsefi olarak ta bir eylemin olgunlaşmasını saglıyor.

 • Reading Time Benna
  Reading Time Benna

  alâkalı kelimeler;

  ihbar, haber, muharebe, muhaberat, muhabir...

  aklıma gelenler bunlar, dahası için bi etimoloji sözlüğü alıp bakmak gerek.

  muhbir = jurnalci

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Sayın muhbir vatandaş,saygıyı,sevgiyi haketmeyen vicdanı olmayan bir garip bir yaratıktır.

 • Mustafa Çeşmeci
  Mustafa Çeşmeci

  ben mustafa adanalıyım yasım henuz 18 ama vatanımı gercekten cok sevıyorum yetkılılerın bu yazıyı okuyup benı vatanım ıcın calıstırmasını ıstıyorum bende devletıme halkıma faydalı bır ınsan olmak ıstıyorum muhbire gelınce yerınde ve zamanında olaylerı ele alarak devletıne faydalı olmaktır vatan ıcın gerekırse olmektır yanı bulundugu toplum ıcın bırseyler yapabılmektır ben bunları yapmaya hazırım lutfen bana donmenızı rica ediyorum 546 720 22 87 bu numaradan her zaman ulasabılırsınız

 • Türkan Sezgin
  Türkan Sezgin

  bunu meslek edinenlere yzıklar olsun

 • Ali Tosun
  Ali Tosun

  Kelime anlamı itibariyle 'muhbir'; ajan,ispiyoncu.... gibi anlamlar taşır.Ama aslında Muhbir,Tanzimat Döneminde Londra'ya kaçan Namık Kemal ve arkadaşlarının çıkarmış olduğu bir gazetedir.Bu gazete zamanla 'Jaunes Turcs' (Jön Türkler) un yayın organı haline geldi.Bizim için önemli tarafı ise gazeteyi kuranların arasında Vatan Şairi olarak bilinen N.Kemal'in bulunmasıdır...