Kültür Sanat Edebiyat Şiir

memur sizce ne demek, memur size neyi çağrıştırıyor?

memur terimi Ayca Şen tarafından tarihinde eklendi

 • Emma Libertarian
  Emma Libertarian

  Emirden gelir..

  Tarih: 25.11.2009 grev günü hade kamucular :)

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  657 den mahkum olan

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı

  efendim şu zaman itibariylen halen imrenilesi gıbta edilesi...
  saygı ilen...

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  bir zamanlar herkesin gıpta ile baktığı, imrendiği makam iken, şimdilerde ekonomik çıkmazlar içinde kıvranıp duran hak isterken itilip kakılan,etten kemikten yaratılmış olduğu unutulan seçimlerde, benim memurum sloganlarında yer bulan. kimi yerde işler altında ezilen, kimi yerde ne veriyo ki ne istiyor diye küstürülen. emekli olmamak içn adeta direnen. çünkü çalışırken ne yaparım diye nakaratlar yaparken, emekli olunca ne yapacağını bile düşünemeyen, vatandaşım benim. hala 657 değişecek te ihya olacak.

 • Hasan Öztürk
  Hasan Öztürk

  Memur: Onurlu ve çalışkanı sürgünde ve hemen aklıma ilk gelen simit çay oluyor Hani çocuğum okusun diye feryat eden anne babalarda aklımda saygınlık sevgi ve kardeşliğin simgesi olsun demek istiyorum ama olmuyor bu tanımı okuyan memur arkadaşlarıma önerim çalışmak emeğe duyarlı olmak sorumluluk duymak vatan ve milletini düşünen seven saygı duyan her zaman kazanır....

 • Murat Ateş
  Murat Ateş

  Her zaman az para aldığı için eylem ve itirazları ile gündeme gelen Türkiyedeki en büyük kitle. Fakat asıl itiraz alınan paraya değil. Yapılmış olanın yada yapılmaya çalışılanın küçümsenmesi, diğer mevki ve kademeler içerisinde hor görülmesi. İşte gerçek itiraz buna.
  Ben bir öğretmen olarak aldığım maaştan çok yapmış olduklarımın hafife alınmasına, mesai saatimin azlığı ile maaşımın orantılanarak önemsiz bir işi icra ettiğimin kastedilmesine üzülüyorum. Bize bu muameleyi reva görenler bilsinler ki onları da onları dünyaya getiren ebeveynlerini de bu ülkedeki eğitim camiasının şerefli üyeleri eğitti. Yazık ki sizin o mevkilere gelmenizde ailelerinizde çok emeği olan öğretmenlerinizi hor görüyor yaptıkları bu ulvi görevi bile 5 saatlik mesai olarak değerlendiriyorsunuz. Unutmayın sizi eğiten o kitle bu dünyada olmazsa öbür dünyada bu yapılanların hesabını sizden soracaktır.
  Men dakka dukka hakikati unutulmamalıdır.

 • Bilge Çatan
  Bilge Çatan

  İşte size bir manzara:biri yoğun çalışıyo,biri chat yapıyo,biri oyun oynuyo,ikisi dedikodu yapıyo,biri gazete okuyup sigara içiyo,ben de onları buraya yazıyorum.İşler mi? valla tıkır tıkır yürüyo.Bu manzara herkesin işinden fırsat bulup dinlenmeye çekildiği bi an.

 • Merve Kaya
  Merve Kaya

  memurlar eylem yapıyor diye bugün hiç bir reçeteye işlem yapamadık...

 • Sema Akbaş
  Sema Akbaş

  çok çalışıp az kazanan varla yok arası hatını sürdüren

 • Bilal Yozgatlı
  Bilal Yozgatlı

  İnşaatta çalışan ameleleri düşünmeyip, her zam verilişinde tencere tava ile ankara yürüyen bir çeşit insan...

 • Ney
  Ney

  ' Türküm, çalışkanım, memurum, açım ' diye de tarif edebiliriz :)

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun

  evlendirme dairesinde nikah kıyan memurların işlerine gıpta ile bakıyorum....

  evet evet..yalan değil...

  e insanları hep mutlu günlerinde görüyorlar...en cicili bicili kıyafetler içinde..tertemiz ve güleç yüzler...

  pozitif enerjinin odağında çalışıyorlar...

  ne güzel meslek yaaa.... ;)

 • Göçmen Kızı
  Göçmen Kızı

  dünya ile aralarındaki benzerlik
  ikiside yuvarlanıyor olması

 • Nuri Gamsız
  Nuri Gamsız

  memur değil, kamu emekçisi…memur, tabi olmayı,inceden bir aşağılamayı çağrıştırıyor! ...

  not: kamu emekçileri: devletin şişkinliği, işleyişin bürokratikleşmesi, bütün açıkların sorumlusu vıdı-vıdı-vıdı…sistem iyidir, birey olarak kamu emekçileri kötüdür-tembeldir-suratı asıktır gibi yutturmalarla, günah keçisi ilan edilip,halkla karşı karşıya getirilmeye çalışılan fakat tam tersine ülkesindeki çocuklara, onurlu bir gelecek bırakmak için gece-gündüz çalışan eğitimin,sağlığın,kültürün parasız olmasını savunan, bedelini sırtlarında sopa, dosyalarında soruşturma,evlerinden sürgün olarak ödeyen, güzel insanlar topluluğudur…

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  657