Kültür Sanat Edebiyat Şiir

koç burcu sizce ne demek, koç burcu size neyi çağrıştırıyor?

koç burcu terimi Selime Kutanis tarafından 15.08.2004 tarihinde eklendi

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı26.01.2009 - 14:43

  Sitare-i idare: Merih
  Zümre: Od
  Hususiyet-i malum: sadakatsizlik, gudubetlik, cesaretsizlik, basiretsizlik
  Hususiyet-i meçhul: kaziblikten hâsıl hayvani cazibe
  Fobi dünyası: akrofobi (yükseklik korkusu) , dentofobi, eisoptrofobi (aynalardan korkma) kakofobi (çirkinlik korkusu)
  Hobi dünyası: ıslık çalma, diş fırçalamadan yatma, cips kola düşkünlüğü, buzdolabından şişeyi tepeye dikmek suretiyle sulanım, kızlara dik dik bakma (erkekler) , erkeklere göz süzerek bakma(kızlar)
  Münasip meslekler: avukatlık, dam aktarıcılığı, aynasızlık, dolandırıcılık

  Efendim bu burcun elemanları yukarda saydığım özelliklere binaen esasında yüzüne bakılası insanlar değildirler. Yani öyle görünürler. Lakin tüm gudubetliklerine rağmen bir karizmaları olduğu rivayet edilir.

  Koç erkekleri kızları çekmek bakımından aslan burcu erkeklerine rakiptir. Aslan burcu ve koç burcunun anlaştığı şeklindeki genel kanaatin aksine onların birbirleriyle kanlı bıçaklı olduğuna dair hususi inancım tecrübelerimle sabittir. Rakiplerin dost olmaları görülmüş şey mi? Görülmüşü boş verelim; görülmemesi gereken bir şey! Dolayısıyla bir aslan erkeği bölgesinde bir koç erkeği gördüğünde, gözüne kestirdiği kızın gözünü el çabukluğuyla bağlar.
  Bütün oyunların kuralını koymak âlemin kralı olarak aslanın sağ pençesindedir. Aslan, payını da sol pençesiyle alır.

  Efendim fikri sabit hastalığının bulaştığı beyinler genelde bu burçta yaşarlar. Kazık atmayı severler. Kandırmanın ve uydurmanın her türlüsü ihtisas alanlarına girmektedir. Küçücük cüsseleriyle bir boğayı alt edebilirler mesela. Oğlak zaten koçun koç olması mümkün olmayan evladıdır. Boynuzsuzdur. Koç Başağı kemirir lakin başak da onun işkembesini deşer sonra burnundan gelir. Akrep ciddiyetle sokar. Vs.

  Efendim ‘bütün kızlar güzel’ ya da ‘çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır’ ya da az votka vardır kabullerini kabullerimiz haline getirdiğimiz takdirde diğer kızlar gibi gözümüzde bir içim su olacaklardır. Evlenilmeyecek lakin pek güzel eğlenilecek kızlardır.
  Bknz: ortalarda bir yerlerdeki aşkım Nefise

 • Esra Kaya
  Esra Kaya04.07.2008 - 16:29

  düşmekten yorulmayan, dizlerinin kanamasına aldırış etmeden yeniden koşan burç..

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal25.09.2007 - 10:42

  Sözünde duramayan, özgüveni olmayan, gıcık şahsiyet. Hayat boyu illa birileri onu iteleyecek. Var ya, bütün ev kuşları, ana kuzuları genelde bu burçtan çıkar. Bunun sevdası bile bir halta yaramaz. Genelde platonik takılır haspam. Yoktur ki cesaret denen şeyin zerresi bunda, gidip de söylesin. Hadi bir mucize oldu zar zor söyledi ve siz de bir halt edip buna uydunuz. Eğer uçarı, hayatla eğlenen, aşkta heyecan arayan bir kişi iseniz bittiniz kuzum siz. Duygusal takılır bu koçlar. Sıkıcı mı sıkıcıdır. Her an ahlanmaya meyillidir. Ona bir şeyi bin kere anlatın anlamaz. Bir de anladım havaları ve sonunda anlattığınızşeyin tam tersine yorumları yok mudur.Deli olursunuz. Soru sorup ne olduğunu anlamaya kapasitesi yetmez. Ama toplum tarafından sevilir. Niye, çünkü kendinden başka kimseye bir zararı yoktur. Öyle hileyi, yalanı becerecek zeka yoktur ki onda. Siz ona fıkra anlatın o gülsün, bir şey anlatın o dinlesin. Başka bir işe yaramaz. Kıskanç, gıcık ve sıkıcıdır.

 • Labi Durla
  Labi Durla07.04.2007 - 00:51

  size kalsa dunyada herkes aptal bi siz akillisiniz dimi? durmadan millete ogut verirler ukalalik taslar, onune yemek koysan begenmezler allah dusmanlarimin basina vermesin aman aman

 • Ozgur Kuzu
  Ozgur Kuzu07.03.2007 - 22:47

  koc burcu akrep erkegi iliskisi diye arama yapilir site

  kritik hata diye cevap verir :))

  biliyoz da akillanamadik hala sen bana yalan soyle erroru ben veririm sonra kendime

 • Harun İşlek
  Harun İşlek28.10.2006 - 15:23

  mensubu bulunduğum burç...

  10 nisan 1981

  ama yazılanlara bakıldığı vakit biraz abartılıyor gibime geldi...

  örnek: çok çapkın olmaları...

  bende bu özellik bulunmuyor ama diğer söylenilenlerin hemen hemen hepsi bende mevcuttur...

  genel olarak bana söylenilenler ve kendimdeki gözlemlemelerim,

 • Sema Karaca
  Sema Karaca06.09.2006 - 21:02

  Koç burcunun erkeğinin çok zor bir erkek olduğunu biliyorum. Yaşayarak öğrendim. Genellikle çapkın, yardımsever, sportif ve hareketli oluyorlar. Çapkınlık yönleri çok ağır basıyor. Nerdeyse çevrelerindeki bütün güzel kızlara mavi boncuk dağıtıyorlar. Bu yüzden cazip görünselerde uzak durun derim. Gerçi istisnalar kaideyi bozmaz, derler ama.. Ben yandım, siz de yanmayın.

 • Devrim Öztürk
  Devrim Öztürk05.08.2006 - 01:59

  Ateş grubundan ve öncü nitelikte.Yönetici gezegeni mars.
  Olumlu Yanları: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık
  Olumsuz Yanları: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar
  Koç burcu=ben demek.Ame ne demişler yiğidi öldür hakkını yeme; çünkü çok cömert oluyorlarr.esprili olurlar,abimden biliyorum çok çabuk sinirleniyorlar ve aşırı derecede sabırsızlarrr :) İğneleyici konuşur.Hareketli,enerjik,dik kafalı vs.

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan20.06.2006 - 03:28

  16 nisan doğumlu olduğum için, sorulduğunda koç burcuyumuşum diyorum......genellikle aldığım cevap: belli zaten! ! ? ? ..................- ;)) .Pp

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan02.05.2006 - 19:52

  koç burcuyum, aşılarımı yaptırdım ama....