Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

george soros sizce ne demek, george soros size neyi çağrıştırıyor?

george soros terimi Erhan Aydemir tarafından tarihinde eklendi

 • Ercan Kacar
  Ercan Kacar

  GEORGE SOROS:TEK OLMAYAN,ROCK FELLER GİBİ AMERİCAN FEDERAL BANKASI ORTAKLARINDAN VE ABD DE YAŞAYAN BİRKAÇ ULUSLARASI ZENGİN KİŞİLERİN ABD DAHİL PARA PİYASALARINI VE DAHİ BİR ÇOK DÜNYA ÜLKELERİNDE SPEKİLASYONLAR YAPARAK HEM PARA KAZANIP HEMDE SİYASİ İŞLER AMA ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPAN, İSMİDE İLUMİNATİ OLAN BİR YAHUDİ ÖRGÜTÜNÜN ORTAKLARINDAN BU ÖYLE BİR YOL ALMIŞTIKİ BAŞKANLARA SUİKASTTEN ULUSLAR ARASI POLİTİKALARA VE POLİTİKACILARA KADAR İSTEDİKLERİNİ YAPTIRA BİLEN ABD DE Kİ SEÇİMLERDE BİLE O KADAR ETKİLİLERKİ HİÇ KİMSENİN ENGEL OLAMADIĞI İLİŞKİLER YUMAĞI İSE 1935 Lİ YILLARA DAYANAN HATTA KENEDY SUİKASTİNİN ALTINDA BİLE OLDUĞU TAHMİN EDİLEN AKTÖRLERDENDİR VE ARAŞTIRMA KONUSUDUR....

 • Gani Kapicigil
  Gani Kapicigil

  dünyanın en ünlü spekülatörü

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  10 Milyar dolarlık bir serveti olan bir adam nasıl olurda ülkelerin kaderini belirler? ? Kişi bazında 10 milyar dolar büyük bir para olsa da devlet bazında bu para hiçbirşey demektir..George Soros ancak Vietnam, Özbekistan gibi küçük ülkelerin borsalarında aniden 1-2 milyar dolarlık bir alım yaparak o ülkenin ekomomisini sarsabilir..Marifeti budur..

 • Döndü Sağlık
  Döndü Sağlık

  Soroz? Tam bir “CAMBAZ”…Çoğumuzun ilgilenmediği konuların (Borsa – Ekonomi gibi) aslında yaşamımızı nasıl da etkilediğini anlamak için sorozun hayatına bir göz atmak yeterli…Kendi kişisel tarihi ve son turuncu-kadife-lale vs. denen Ukrayna ve Gürcistan ve Kırgızistan tarihinin onun bu cambazlığıyla nasıl da değiştiğini görmek zor olmasa gerek! Kendisine ve ülkesine (Amerikaya) özenle “Pazar” alanı hazırlayan soroz Ülkemizi de bunun için ayrıca cazip bulmuş ve bunun için de ülkemizin demokrasiye ihtiyacı olduğuna kanaat getirmiş bir şahsiyet… Açık Açık toplumlar kurmuş(Neye Açık? Bence Tüketmeye/Harcamaya) bunun için!
  Dünyanın gidişinin pek hayır olmadığını kanıtlayan kafa karıştıran- ülkeler karıştıran ve kaostan mal kaçıran bir düşünce bir zihniyet bir kişi…

 • F
  F

  Açık Toplum Enstitüsü'nün (Open Society Institute) kurucusu ve sahibi. bu vakif sayesinde kendisine soros gettosu adi verilen alanda demokrasi ve liberal normlari yaymak icin sivil toplum projeleri tasarlayan ve bu projelere milyon dolarlar akitan macar borsa spekülatörü. son asya krizinin* olusmasinda çok önemli payi olmus olan kisi. dünya capinda münazara kulüplerini ve derneklerini elinde tutan, ve türkiye'deki nerdeyse en önemli sivil toplum projelerini finanse eden kisi. son zamanlarda romenler üzerine ilgi salmis, bu sayede onlarca vakif kurdurmus ve arastirma yaptirmis, kitap yazdirmis olan sahis.

 • F
  F

  son 2 yıldır yaptığı her konusmada hayatının şu anki amacının 'BUSH un yeniden seçilmesini engellemek' oldugunu dile getiren, hatta bu amaçta yaklaşık 50 milyon dolar civarinda para harcadığı bilinen mega-global-spekulatör. Ne kadar başarıli olacağı bir kaç aya kadar belli olacak..

 • Eray İnman
  Eray İnman

  spekülatör. süpekülatör değil.

 • Eray İnman
  Eray İnman

  ünlü süpekülatör. tek sözüyle krizler çıkaran, hükümetler deviren birisi diye tanıyorum. veya öyle tanıtıldı.