Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • hubut12.05.2005 - 12:59

  İnsan 'buraya düşmeden' (hubut) önce 'semanın çocuğu'ydu-
  Ali Bulaç'ında bir yazsında belirttiği gibi Hubut insanın gerçek yurdundan dünyaya geçişi, ki bu geçiş bir günah sonrasında olduğundan da bir düşüşü simgeler…Ve bence insan aynı durumu ve belki düşüşü yeryüzünde de devam ettirir bazı zamanlarda- bazı yaptıklarıyla…Alemden aleme geçer -ve belki ki belli ki; DÜŞER….

 • adem04.05.2005 - 15:39

  Yeryüzünü ve tek tek tüm isimleri ilk öğrenen ilk “bilen” insan…
  Tüm isimleri kavramları
  onun o ilk bilgisiyle –gerçekliğiyle,
  bilmek - yaşamak ve ANLAMAK isterdim…

 • george soros04.05.2005 - 15:03

  Soroz? Tam bir “CAMBAZ”…Çoğumuzun ilgilenmediği konuların (Borsa – Ekonomi gibi) aslında yaşamımızı nasıl da etkilediğini anlamak için sorozun hayatına bir göz atmak yeterli…Kendi kişisel tarihi ve son turuncu-kadife-lale vs. denen Ukrayna ve Gürcistan ve Kırgızistan tarihinin onun bu cambazlığıyla nasıl da değiştiğini görmek zor olmasa gerek! Kendisine ve ülkesine (Amerikaya) özenle “Pazar” alanı hazırlayan soroz Ülkemizi de bunun için ayrıca cazip bulmuş ve bunun için de ülkemizin demokrasiye ihtiyacı olduğuna kanaat getirmiş bir şahsiyet… Açık Açık toplumlar kurmuş(Neye Açık? Bence Tüketmeye/Harcamaya) bunun için!
  Dünyanın gidişinin pek hayır olmadığını kanıtlayan kafa karıştıran- ülkeler karıştıran ve kaostan mal kaçıran bir düşünce bir zihniyet bir kişi…