Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • madımak oteli30.03.2007 - 17:07

  devletin,gerektiğinde solcuları engelleme politikası için beslemiş olduğu dinci gericiliğin gerçek yüzü.35 masum aydın insanımızın katledildiği otel.

 • deniz gezmiş23.03.2007 - 17:10

  deniz gezmiş,kahraman,ölümsüz bir insan nihayetinde devrimci. valla analar neler doğuruyor diyorum içimden.onun gibi yürekli gençlerimiz var denizin mirası onlar.

 • necip fazıl kısakürek23.03.2007 - 17:02

  nazım hikmet cezaevinden çıkıp evde istiharet ede.hastadır.aydın kesimide ziyarete gider.geçmiş olsuna.necip fazıla da ısrar ederler.oda kıramayıp nazımın evine geçmiş olsuna gider.odasına girer.nazımın yüzü solgun,bitik,fazıl nazıma ' köpeğe dönmüşün 'der.nazım da yüzünü duvara çevirip ' şimdide duvara döndüm ' der. hazır cevap diye buna denir.

 • ateist23.03.2007 - 16:57

  ateist,allaha ve idealizme inanmayan kişidir. ama inançsız anlamına gelmez. onlarında inançları olur.nihilizm ile karıştırmayalım lütfen.mesela materyalizme inanır bir çoğu.örneğin fransanın resmi dini kayıtlarda ateizm olarak geçmektedir. fransanın % 90 ı ateistir.
  saygı duyarım.çoğuda aydın ve çevresinde sevilen insanlardır.ve dini bütün diye bilinen insanlardan daha onurlu bir hayat yaşarlar.
  ve de İLKELİ.

 • metin uca23.03.2007 - 16:53

  metin uca vatansever. kaliteli bi insan.ideal kişilik.insanca bi yaşamı inceden inceye anlatmaya çalışıyor.bu her insanın görevidir özünde.mesleği ne olursa olsun.onu anlıyabiliyorum. devletin her kademesinde herkes görev almalı.metin uca bana göre ilk adımı attı.siyasetin anlamı halkın diyoluğudur.ama şuan halka çok uzakta duruyor siyaset. metin ucanın içinde kıpırdayan ve durmak bilmeyen bi devrimci ruh var.helal olsun diyorum.ve aynı ülkede yaşadığımız için gurur duyuyorum.
  iyi ki varsın.

 • istanbul23.03.2007 - 16:49

  İstanbul geri dönemediğim bir yer.tutku oldu içimde.doğup büyüdüğüm ama şimdi sadece özlemle hayalimde canlandırdığım bir hayat istanbul....
  onu tinerci çocuklarıyla seviyorum.
  istanbul hayat.