Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Seher Demir
Seher Demir

'ÖLÜM, YAŞAMDAN DAHA EVRENSELDİR; HERKES ÖLÜR, FAKAT HERKES YAŞAYAMAZ'

 • Suna Pekuysal25.07.2008 - 12:03

  kimler geldi kimler geçti……….
  dünya sahnesinden.

  o günümüzde kadının cinsel obje ve meta olarak kullanıldığı görsel medya ve sinemanın karşısında; sanatıyla dimdik duran hakettiği saygın yere bileğinin hakkıyla gelen nadir değerli sanatçılarımızdan birisidir.

  baki kalan gökkubbede
  hoş bir sada bıraktı
  iyi ki doğdu……

 • baba ocağı15.07.2008 - 13:02

  baba ocağı, ah o içindeyken bizi sıkan, daraltan ocak, sınırsız hayallerimizin ilk tomrcuklandığı yer. Oradan uzak kalınca burnumuzda tüten, paylaşma, fedakarlık, alınteri, namus ve dürüstlük beldesi. Aşırı ya da gösterilmeyen ilgi. Başımızı koyduğumuz diz, ağladığımız omuz, ana kucağı.

 • 9 temmuz 2008 ABD Konsolosluğu önündeki çatışma10.07.2008 - 12:07

  11 Eylül de başlayan ve terörü islamlaştırmak, Ortadoğudaki planlara kılıf uydurmak için, yapılmış komplo saldırı. Olan bizim vatan evlatlarına oldu.

 • rus pazarı10.07.2008 - 10:56

  Rus pazarı kelimesi bende Türkiye'yi çağrıştırıyor. Kocaman bir pazar. Açlıktan nefesi kokan Ruslar, her anlamda yurdumuzu istila edip kendileri ve biz Türkler için büyük bir pazar oluşturdular. O, Öyle bir pazar ki duyduğuma göre her yıl Rusya bizden 600milyon dolar para kazanıyormuş (malum pazardan) . Geçtiğimiz yıllarda gerçekten küçük pazarlarda incik-boncuk v.s satan, yurdun herköşesinde fuhuş sektörünü eline geçiren Ruslar şimdi biz Türklerin önünden bile geçemediği 5 yıldızlı otellerde tatil yapıyorlar. Biz Mevlana'nın torunlarıyız 'Gel ne olursan ol gene gel' (yeterki gel 3 kuruş turizme kalsın, milyon dolarlar Rusyaya aksın. Allah bize Akıl, fikir versin.

 • adolf hitler 09.07.2008 - 16:15

  Hitler bana = Amerika 'yı çağrıştırıyor.

  Adolf Hitler'in Yahudilere yaptığı zulmün arkasına sığınan İsrail ve
  ağabeyi Amerika şimdi aynı zulmü müslüman halka yapıyorlar. Yazıklar olsun. Gerçek tarihle yazılan tarihin farklı olduğu inancındayım. Amerikan senaristlere ve oyuncularına bolca para kazandırdığı (ilham kaynağı olduğu) için Amerika'nın Hitlere teşekkür etmesi gerekir.

 • allah (c.c)28.05.2005 - 12:13

  Bir şeyin yokluğunu kabullenmek bile o “yok” luğa bir varlık kazandırır.
  Kullarının bazılarının kendisini yok sayması Yüce Allah’ın varlığından hiçbir şey eksiltmez. O bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehtir.
  Ondan başka İlah yoktur. Şükre, Sevgiye, Övgüye, İbadete, Tesbihe layık ancak O’ dur.


  O bilmemiz gerektiği kadarını bize bildirdi, istediğine istediğini hesapsız verdi. Hikmetinden asla sual olunmaz. Biz aciz kulları ona sorgusuz sualsiz teslim olmalıyız.


  O’na teslim olmak ne güzel,
  O’nun kulu olmak ne güzel
  Allah adını anmak ona inanmak ne güzel.


  Her türlü güzelliği, manayı kendi Esma’sında bulunduran Allahım bize kendine layık kul olma şerefini versin.