Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Kürtçe TV (Kanal Şeş)28.01.2009 - 09:45

  TRT 6 nın açılması elbette olumlu bir gelişmedir. Emeği geçenleri ve bu uğurda mücadele edenleri cesaretlerinden dolayı kutlarım. Ancak aynı şekilde elzem olan bu kanalı Kürt halkına siyasi bir lütuf olarak gören ve karşılığında oy bekleyen anlayışa da karşı olduğumu belirtmek zorundayım. Tıpkı aynı kanalı devletin propagandasını yapıyor deyip ön yargı ile karşılayanların karşısında olduğum gibi.

  TRT 6 Demokrasimizin ve bu ülkede yaşayan bütün insanlarımızın birbirini daha iyi tanıması için atılmış ilk adımdır. Dilerim ve umarım en yakın zamanda Ermenice, Lazca, Arapça, Çerkezce kanallar da açılır ve biz de bu kardeşlerimizi daha yakından tanıma imkanı buluruz.

  Diliyorum ve umud ediyorum ki bir gün Mehteran Bölüğü ile Şivan Perver, Djiwan Gasparyan ve Birol Topaloğlu aynı sahnede buluşurlar. El ele, gönül gönüle, kardeşçe...

 • Ergani28.12.2008 - 04:41

  'Tarihin Saklı Mabedi' der, Yılmaz ODABAŞI, Selim TEMO; 'Yol Kıyısına Atılmış Cesettir' der Ergani için. Bense 'zamanın durduğu yer' diyorum. Israrla dünyaya ve kendi içine kapanmış bütün değişimlerden ve gelişmelerden uzak sessiz sağır ve lal bir şehir Ergani Zamanın akıp akıp durup biriktiği yer...

 • aşk06.05.2007 - 19:09

  Aşk şiirin, Şiir ise aşkın kendisidir. nasıl ki şiirin belirli bir tanımı yoksa, o bütün tanımların üstünde ve içkin bir dışındalıkta ise aşk da kişiden kişiye değişen ve birine ait bir tanımın asla birebir diğerine uymadığı bir tanımla tanımlanamayacak kadar kaotik ve paradoksal bir eylem yada eylemsizlik duygusudur.

  hatta bu tanım bile okunduktan sonra aşk ve şiir için geçersiz kalacak nafile bir çabadır...

 • Hrant Dink15.02.2007 - 20:42

  Ben Türküm ama ne Türklüğümle ne de insanlığımla övünülecek bir yanım yok. Hem ne türk olmak ne de başka bir milletten olmak da beni Mutlu etmiyor.
  Bu yüzden ne türk öğün çalış güven
  ne de ne mutlu Türküm diyene demeye dilim varmıyor.

  Bir türk dünyaya bedelmiş, 1 ABD doları kaç Türk Lirası.

  Hrant Dink dünya tatlısı bir insandı. Onu Kürtlerle Türklerle kolkola girip halay çekerken görmüş olsaydınız anlardınız ne olduğunu kim olduğunu.

  Bana ne Ermeniymiş Bane Türkün zehirli kanından. bana ne ya bana ne hangi temiz kanlı milliyetçi geri getirecek bunca öldürülmüş güzel insanı.

  Demem o ki; Biz ülkece katilleri alkışlayıp arka çıktıkça, binlerce yıl beraber yaşamış her ırktan insana öteki gibi balıp bizden olmayana yaşama hakkı tanımadıkça ne Ermenilerin ne Türklerin ne de Kürtlerin veya bir başkasının kanı bu vakitten sonra temiz olmaz. OLAMAZ.

 • polat alemdar27.05.2006 - 09:10

  cehaleti, bastırılmışlığı, ırkçılığı, popülizmi, kuklayı, yalanı, cinayeti, kötülüğü, kandırmacayı, korkaklığı, APTALLIĞI.

 • hayat türküsü20.05.2006 - 03:38

  Hayat her zaman türkü söylemez ki insana

 • abdülhamit05.05.2004 - 01:34

  kendi gölgesinden korkan, sonunda da o korkuyla boğulmuş, kimine göre kahraman kimine göre despot bana göre ise günahı ve sevabıyla en fazla sıradan bir insan....