Kültür Sanat Edebiyat Şiir

hugo chavez sizce ne demek, hugo chavez size neyi çağrıştırıyor?

hugo chavez terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • Tuna Ceylan
  Tuna Ceylan

  https://pin.it/5dYflSH

 • Bon Jovi
  Bon Jovi

  bazı komik insanlar,dünyada imajı iyi olan sevilen biri oldumu,o kişiyi müslim -ataları türkmüş felan gibi komik sıfatlarla anarlar,fantezi kurarlar,ama sevilmeyen biri oldumu ya mason ya yahudi yada sabetayist deyip tukaka ilan ederler.........komik......

 • Talha Yasin
  Talha Yasin

  çok ünlü bir tenisçidir. başarıları yıllarca göz kamaştırmış ve rakiplerini çatlatmıştır. ona rüzgarın oğlu lakabıda büyük bir törenle verilmiştir.

 • Canan Türk Finkbeiner
  Canan Türk Finkbeiner

  Chavez 1998 yılında Venezüella devlet başkanlığına geldiğinden itibaren, emperyalizme karşı savaşacağını açıklamaktan ve bu yolda adım atmaktan çekinmemiştir.Daha sonra giriştiği devrimler,ABD etkisinin Venezüella’da iyice azalmasına neden olmuştur.Yapılan toprak reformu ile büyük toprak sahiplerinin toprakları köylülere dağıtılmış,daha önce ABD şirketlerine akan petrol gelirleri, halk yararına kullanılmaya başlanmış,bedava sağlık bedava eğitim uygulamalarıyla,halkçı bir rejime doğru önemli adımlar atılmıştır.Chavez’in, ülkesinin sosyalizme doğru ilerlediğini açıklaması boşuna değildir.Sosyalizme doğru yol alan Venezüella, Latin Amerika kıtasında anti emperyalist direnişinde merkezi olmuştur.
  İki yıl önce Venezüella,ABD ile askeri işbirliğine ve uyuşturucu ile mücadele ortaklığına son vermiş,Latin ülkelerine doğru yönelmiştir.
  Latin Televizyonu kurma girişimi, emperyalizme karşı direnişi tüm kıtaya yayma isteğinin bir göstergesidir.Yine benzer şekilde, Latin Amerika ülkelerinden binlerce öğrencinin Küba’da ücretsiz tıp eğitimi alması bu yönde atılan önemli bir adım olmuştur.
  Chavez’in amacı birleşik ve anti emperyalist, Amerika - Kaipler kutbu oluşturmak. Anti emperyalist devrimci dalga tüm kıtaya yayılmaya çalışılıyor. Diğer ülkelerinde bu yöndeki çalışmalara tam destek vermesi ABD’nin için oldukça kötü bir gelişme. Chavez’in bu yöndeki çalışmalarında en büyük destekçisi elbetteki Fidel Castro.Chavez’in bu çabaları, Che’nin Küba devriminden sonra yapmaya çalıştığının kendisi aslında. Anti emperyalist ve devrimci direnişi tüm kıtaya yaymak, anti emperyalist bir kutup oluşturmak.
  Ayrıca Venezüella öncülüğünde Panama ile Küba’nın tekrar dost olması Latin Birliğinde atılan önemli bir adımdır.Kimi ülkelerle de petrol karşılığı gıda ithalatı anlaşmaları yapılarak ekonomik alanda da birliğe gidilmeye çalışılmaktadır. Che geleneği, Chavez’in mücadelesiyle daha güçlü şekilde devam etmektedir.Emperyalizme karşı mücadelede Venezüella elinde bulunan petrolü koz olarak kullanmaktadır.
  Dünya’da yükselen arti emperyalist mücadelenin, Chavez’in mücadelesiyle birleşmesi, emperyalist-kapitalist sisteme vurulacak en büyük darbe olacaktır.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  İnsanlarımıza; 'ULAN ŞÖYLE BİR BAŞBAKANIMIZ OLMADIKİ ' dedirten Venezuella Başbakanı (onun başbakan olma macerasıda en az bizim ERDOĞAN kadar ilginçtir)

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören

  Dünyada sosyalizmi sadece kağıt üstünde bırakmayan aynı zamandada uygulamadada başarılı olan gerçek bir lider...
  ULAN ŞÖYLE BİR BAŞBAKANIMIZ OLMADIKİ
  Ahhh.........

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Mangal gibi yürek...

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Koca dünyada bir o karşı çıktı gerisi hep hikaye...

 • Basri Gümüş
  Basri Gümüş

  başkaldırışın ve direnişin sembolü.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  görüldüğü şekliyle abd karşıtı ülkesinin sömürülmesine izin vermiyor.bizim gibi ülkelere örnek olabilir

 • F
  F

  2 gün önce, yönetimde kalıp kalmaması için yapılan referandumda halkın yüzde 58'inin onayını alan sosyalist devlet başkanı.

 • F
  F

  Venezuela'nın Sosyalist devlet başkanı. 2002'de ABD destekli bir darbeyle iktidarı kaybetti, daha sonra halkın desteğini alarak yine başa geçti, bu sefer Amerika kazanamadı. Ama son zamanlarda halkı tarafından da çok eleştiriliyor