Kültür Sanat Edebiyat Şiir

google earth sizce ne demek, google earth size neyi çağrıştırıyor?

google earth terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Ahmet Bayrak
  Ahmet Bayrak

  ...
  özel hayatımızın gitgide genelleştiğinin resmidir,ıspatıdır...

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin

  evin yerini bulunca annemde paranoyaların başlamasına neden olan program =)

 • Limonî Erz
  Limonî Erz

  Oyun gibi zevkli bir meret!

 • Burak Önerge
  Burak Önerge

  anlatılmam yaşanırım

 • Hakan Öz
  Hakan Öz

  insanların dünyayı ve yaşadıkları şehirleri daha iyi tanıması ve incelemesine imkan sağlar

 • Hakan Aksu
  Hakan Aksu

  harita sokak dağ evler dünya

 • Berksanane
  Berksanane

  Rus istihbarat yetkilileri, Google’ın son dev projesi olan ‘Earth’ (dünyayı uydudan görüntüleme) sisteminin uluslararası terörizmin el kitabı haline geleceği uyarısında bulundu.

  Rusya istihbaratıyla Savunma Bakanlığı yetkilileri, arama motoru Google’ın son dev projesi olan ‘Earth’ (dünyayı uydudan görüntüleme) sisteminin uluslararası terörizmin vazgeçilmez el kitabı haline geleceği uyarısında bulundular.

  GOOGLE’ın uydu görüntü projesinin deneme safhasında bulunmasına rağmen arama motorunun alkışlanacak bir iş yapmadığını açıklayan Rus istihbarat yetkilileri ‘Teröristler dünyada herhangi bir yere saldırı düzenlemeyi planlıyorsa bölgeye gidip araştırma yapmalarına gerek kalmıyor. İnternet üzerinden Google’un Earth programına girmesi yeterli. Pırıl pırıl, gerçekçi resim ellerinin altında olacak. Google sanki kasıtlı teröristler için çalışıyor’ eleştirisinde bulundu.

  Resmi ITAR-TASS ajansına Google programıyla ilgili daha net açıklamayı Rusya Savunma Bakanlığı’nda görevli general Leonid Sejin yaptı. Sejin, ‘Amerikan şirketi Google resmen teröristlere çalışıyor. Uydudan çekilmiş şehir görüntüleri 1-2 metre çözünürlük kalitesinde. Bu verilerle bir yere saldırı planlanmak istense daha büyük lojistik nimet bulunamaz. Google programı niyeti belli olmayan kişiye görüntü vermekle kalmıyor, gözlenen yerin enlem ve düzlem koordinatlarını da veriyor. Bu bilgilerle istenilen noktaya füze programlama imkanı da doğmuş oluyor’ şeklinde konuştu.

  İnternet üzerinden yayın yapan Rus haber sitelerinden birinde ise dünya ordularında topografya haritalarının hala sır olarak şifreli demir kasalarda kilitli tutulduğu hatırlatılarak ‘Örneğin Türk ordusunda büyük değişim yaşanmasına rağmen Genelkurmayındaki topografya haritaları köşesinde (bu haritayı kaybedersen cezası idamdır) notu hala muhafaza ediliyor’ vurgusu yapıldı.

 • Berksanane
  Berksanane

  ya arkdşlr bnce çk pahalı yani 400$ plus wersiondada ücretsizden az fark war

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Hızlı alt yapı ve şehirleşme için gerekli topoğrafik haritalar için yassak z.rt höd diyenlerin şimdilerde aval aval seyrettikleri sınırları ortadan kalkmış çırılcıplak bir dünya.
  Amerika nerdeyse dünya ile dalga geçiyor. Benim mantığıma göre çok iyi oldu çoook diyebildiğim ve geri kalmışlık kompleksimizin yükseldiği bir şey.

 • Candemir Arıbaş
  Candemir Arıbaş

  Son günlerde çok popüler olan uydu uzerinden fotograf goruntulerini pc ortaminda gosteren bi program. Turkiye icin 3B yapi goruntuleri ve adres tarifi olmamasi eksik yani.

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  küçük kardeşin takıntısı.
  atlaslarda kaybolup gitmekten kurtuldu çocuk.

 • İsmail Özdemir
  İsmail Özdemir

  dunya yı gezme ucretsız:D

 • Camaaaa
  Camaaaa

  ahaaa... şuan New York sokaklarında dolaşmaktayım :)) ordan Hindistan'a geçip yurduma döncem..
  ................
  perdeyi açık bırakmamak lazım. bunlar evimize de girer yakın zamanda..

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  artık her ewde bi casus :)

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Google Earth` programini kullananlar icin bir kac ornek:

  Netlik:
  http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php? Number=17675

  3D:
  http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php? Number=10602

  Enteresan:
  http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php? Number=36015

  Bilindik:
  http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php? Number=27125

  Bu linkleri kayit etmeden de direkt acabilirsiniz. Dosya acilinca program gerisini hallediyor. ''Temporary Places'' kolosorunden My Place's klosorune tasimaniz yeterli.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  `Google Earth` programini kullananlar icin yerler:

  (dosyayi direk acin, program gerisini hallediyor, Dosyalarinizi duzenlerseniz cok guzel bir arsive sahip olabilirsiniz)

  http://earth.google.com/sites/
  (guvenilir)

  http://bbs.keyhole.com/ubb/entrance/index.php? Cat=&paction=attachments
  (soru isaretinden sonra olusan bosluga dikkat)
  (Asagidaki notlari okuyun)

  Kml, Kmz uzantili olan bu dosyalari acmasi cok basit ve cok kullanislilar. Mesela yukarda verdigim web sitelerinden kolayca linkleri alip muhtesem yerleri programa kayit edebiliyorsunuz.

  Eger reklam ya da garip seyler cikarsa panik olmayin, Basliginin yanindaki kutuda check (tik) isaretini kaldirinca eski haline doner.

  Mesela Tac Mahal, programin kendisinde net olmasa bile webten net goruntulu halini Kml uzantili olarak indirebiliyorsunuz. Reklamli olsada cok kullanisli bence.

  Keyhole web sitesinde yuzlerce bu dosyalardan var, cok enteresan goruntulu yerleri indirebiliyorsunuz, ya da yeri haritada kendiniz bulmak icin ugrasmadan populer yerlere ulasabiliyorsunuz. Arama motorunuda kullanmayi unutmayin, tabii direkt bulunmasa bile farkli kelimeler kullanarak da sonuclar cikabiliyor.

  Dosyalar Temporary Places'de aciliyor, acilanlari My Place'e tasiyin ve klasorler acip yerlestirin. Liste uzadikca klosorleme sonradan cok ise yariyor.

  Esas bu programin ozelligi kendinize ait arsiv yaratabilmeniz, yeri kayit edip e-mailleme, resmini (snap shot) cekme, 3D olarak gezinme (navigation) yani istediginiz yone cevirebiliyorsunuz yerleri, tabii ozel 3D uyumlu yerlerde cok daha kullanisli mesela Great Canyon, Washington DC gibi.

  Baya atraksiyonu var, deneyerek baya fonsiyonunu kesfedebilirsiniz.

  Key Hole web sitesinde baya eglenceli dosyalar var, Google Earth'u daha genis kullanabilmek icin muhtesem bir kaynak, deneme yanilma ile baya cok seyler kesfedebilirsiniz. Baska siteler buldukca buraya iletirim.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Google Earth (bedava) :
  http://desktop.google.com/download/earth/index.html

  Her bilgisayar sistemi bu programi kaldiramiyor. Baya guclu bir program, eger bilgisayariniz 2-3 yillik eski bir sisteme sahipse sansiniza kusun.

  Tavsiyem calistirmadan once tum aktif pencereleri kapatin. Laptoplarda sansina kussun, calissa bile goruntuler gelmeyebilir.

  Bir de Google earth plus var ama parali, 3D (3 boyutlu) olarak bazi sehirlerin icini gezebiliyorsunuz, trafik kamerilarini goruntlulenebiliniyor vs vs baya atraksiyonu var ama ne demisler parayi veren dudugu calar :)

  Google Earth (beta) :
  http://desktop.google.com/download/earth/plus.html