Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • google earth03.02.2006 - 00:45

  Rus istihbarat yetkilileri, Google’ın son dev projesi olan ‘Earth’ (dünyayı uydudan görüntüleme) sisteminin uluslararası terörizmin el kitabı haline geleceği uyarısında bulundu.

  Rusya istihbaratıyla Savunma Bakanlığı yetkilileri, arama motoru Google’ın son dev projesi olan ‘Earth’ (dünyayı uydudan görüntüleme) sisteminin uluslararası terörizmin vazgeçilmez el kitabı haline geleceği uyarısında bulundular.

  GOOGLE’ın uydu görüntü projesinin deneme safhasında bulunmasına rağmen arama motorunun alkışlanacak bir iş yapmadığını açıklayan Rus istihbarat yetkilileri ‘Teröristler dünyada herhangi bir yere saldırı düzenlemeyi planlıyorsa bölgeye gidip araştırma yapmalarına gerek kalmıyor. İnternet üzerinden Google’un Earth programına girmesi yeterli. Pırıl pırıl, gerçekçi resim ellerinin altında olacak. Google sanki kasıtlı teröristler için çalışıyor’ eleştirisinde bulundu.

  Resmi ITAR-TASS ajansına Google programıyla ilgili daha net açıklamayı Rusya Savunma Bakanlığı’nda görevli general Leonid Sejin yaptı. Sejin, ‘Amerikan şirketi Google resmen teröristlere çalışıyor. Uydudan çekilmiş şehir görüntüleri 1-2 metre çözünürlük kalitesinde. Bu verilerle bir yere saldırı planlanmak istense daha büyük lojistik nimet bulunamaz. Google programı niyeti belli olmayan kişiye görüntü vermekle kalmıyor, gözlenen yerin enlem ve düzlem koordinatlarını da veriyor. Bu bilgilerle istenilen noktaya füze programlama imkanı da doğmuş oluyor’ şeklinde konuştu.

  İnternet üzerinden yayın yapan Rus haber sitelerinden birinde ise dünya ordularında topografya haritalarının hala sır olarak şifreli demir kasalarda kilitli tutulduğu hatırlatılarak ‘Örneğin Türk ordusunda büyük değişim yaşanmasına rağmen Genelkurmayındaki topografya haritaları köşesinde (bu haritayı kaybedersen cezası idamdır) notu hala muhafaza ediliyor’ vurgusu yapıldı.

 • google earth03.02.2006 - 00:43

  ya arkdşlr bnce çk pahalı yani 400$ plus wersiondada ücretsizden az fark war