Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yaşam koçu sizce ne demek, yaşam koçu size neyi çağrıştırıyor?

yaşam koçu terimi Sim tarafından tarihinde eklendi

 • Yağmur Bulut
  Yağmur Bulut

  Halk arasında akıl hocası olarak tanımlanan insanların yaptığı iş. Bizler yaşam koçluğunu bir meslek olarak görmezdik. Fakat günümüzde akıl hocalığı bir meslek haline geldi. Dekoratörlükte nasıl ki eşyalarınızı evinizin neresine koyacağımıza dekoratörler karar veriyorsa, yaşam koçluğunda da hayatımızı nasıl yönlendirmemiz gerektiğine bu işte uzman olduğunu düşünen kişiler karar vermektedir. Ama yine de insan şu soruyu sormaktan kendini alamıyor. Hayatın anlamını acaba kaç kişi doğru tanımlayabilir ki bir başkasının hayatını düzenleme hakkını kendinde görebilsin. Veya yaşam koçları hayatımızı kime ve neye göre yönlendirecekler?
  Bence bu çok büyük bir sorumluluk yüklenmeyi gerektirir ve sonuçta yapılan yanlış bir yönlendirmeden doğacak olumsuzluklarda da yaşam koçunun yasal anlamda hiçbir yükümlülüğü yoktur. Yani o böyle yap dedi yaptım diyerek hesap sorma hakkımız bile yok.

 • Ayşe Demir
  Ayşe Demir

  üffffff bu ne ya yaşam koçuymuş pehhhhhh ne çıkaracağını şaşırdı bu millet

 • Tevfik Pekel
  Tevfik Pekel

  Bak işte bu terimi sevdim....Koç (Vehbi Koç deel.) gibi bir terim (Fatih Terim deel.) şimdi; yaşam güzel, güzel olmasına da,bunun koçla ne alakası var? artı; koçun kendine hayrı olsaydı,kurban bayramlarından nasıl yırtabilirim diye kendisine bir 'Yaşam Koçu '.! ! ! ! ! tutma durumu sözkonusu olabilirdi..Velev ki; koç, koçluğunu bilmeli...Yaşamı bize bırakmalı..Ben,şahsen,bizzat,kendim allahın verdiği zekama güveniyorum...Koç'a ne gerek var ki..? ? ? ? =0))))))))

 • Yıldız Demirel
  Yıldız Demirel

  coach genelde antrenör anlamı taşıyan bir kelime.... yani taktik veren gaza getiren falan gibi işlevleri olacak..
  E yaşamı kendine antrenör tutmadan beceremiyecek kadar kendinden geçmiş biri, eğer parası da bu kadar çoksa bide yaşam hizmetçisi tutsun bence.. Koç hizmetçiye öğretsin, hizmetçi onun yerine yaşasın, bizimkide oturduğu koltuktan izlesin... Hiç olmazsa parası boşa gitmemiş sayılır bence.... :))))))

 • Yıldız Demirel
  Yıldız Demirel

  Ahanda buldum... Antolojiden hangi sayfayı açsan karşına çıkan bi koç var ya.. O işte... :)) Hatta iki gün önce bir şiir açtım, bir böğürtü geldi... :)) Sonra biraz insafa gelip sesini kaldırdı galiba antoloji... Sadece sureti kaldı yaşam koçunun.. onla idare etcez artık... :)))

 • Yıldız Demirel
  Yıldız Demirel

  Bu bayram kurban edilesi.... :))) Allam ya neler moda olacak daha... :)))

 • Cmk
  Cmk

  Yardımcı, yol gösterici, menajer türü bir şey