Kültür Sanat Edebiyat Şiir

vatikan sizce ne demek, vatikan size neyi çağrıştırıyor?

vatikan terimi Meliksah tarafından tarihinde eklendi

 • Kadir Yüksel
  Kadir Yüksel

  papa 2. jean paul

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Gallile'nin,nasa verdiği büyük dersin kuçük devleti

 • Mehmet Serdar
  Mehmet Serdar

  Roma nin icinde bir mahalle devletcik. ben bu devleti tanimiyorum. islam dusmanligi iliklerine islemis.

 • Merve Bozal
  Merve Bozal

  Vatikan dünyanın en küçük devletidir.İtalyanın Roam şehrinin sınırları içerisindedir ve papa ile yönetilir.Bu devletin pasaportu, parası ve pulu vardır.

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan

  Cok iyi giyimli bir is adami Vatikan'a gelir papayla gorusmek istedigini soyler. Kendisini bir Kardinal'e gotururler. Adam israr eder.
  - Sizinle degil, dogrudan Papa ile ve yalniz gorusmek istiyorum. Sonunda adami Papa'nin huzuruna cikarirlar. Ama adamin ne istedigini merak eden Kardinaller kapinin disinda kulak kesilmis iceriyi dinlemektedirler. Iceride sesler yukselmistir.
  Adam:
  - 1 milyar dolar.
  Papa:
  - Olmaz
  - 2 milyar dolar
  - Hayir.
  - 5 milyar dolar.
  - Hayir.
  Adam kapiyi carpar, hisimla uzaklasirken Kardinaller iceri kosusur.
  - Sayin Papa hazretleri, 5 milyar dolar muazzam bir para. Dusunun bu para ile kac katedral, kac kilise yapilir, dunya uzerine kac misyoner gonderilirdi. Parayi nicin kabul etmediniz?
  - Ne yani? Her duadan sonra Amin yerine Coca Cola mi deseydik?

 • Vatikan, resmi radyosunun internet sitesine yönelik çökertme girişiminin 'üç büyük melek' sayesinde önlendiğini duyurdu
  yeni şafak

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  papa'nın talihsiz (!) açıklamaları, tesadüf mü? ? ?

  hiç sanmıyorum....adımlardan sadece bir tanesi...

  islâmi terörü tetiklemek(bu tanım asla art niyetli değil..) ve, iran'ı günah keçisi yapmak....dolayısıyla, yakında gerçekleşmesi muhtemel ablukayı meşrulaştırmak...

  fazla mı salladım yawf.? ? ? ............- ;))) .Pp

 • Martin Gore
  Martin Gore

  hristiyanlarin yiyicileri.......toprak zengini ve banka sahibi..........din,çok güzel getirisi olan bir ticari metadir.........ayrica insanlari uyusturur ve sorgulamaktan men eder.........kapitalizminde ekmegine yag sürülmüs olur....bu dünyada olmasada öbür dünyada nasilsa raat edersiniz deyip insanlari kandirir.......bütün dinler birdir.....amaç ortaktir.......halki pasifize edip kanini emmek,statükoyu muhafaza etmek........düzene baskaldiranlari,yani solculari,islerine gelmedigi için afise edip,inananlari üstlerine saldirtanda dindir.......tabii ipler sermayede.......

 • Aslıhan Duygu Alptekin
  Aslıhan Duygu Alptekin

  hiçbir ekonomik değeri olmadan hristiyan dünyasının dini duygularını sömürerek bağışlarla gül gibi geçeinip giden ülke...böyle kişi ve kurumlar her çağda var olacak mı acaba?

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun

  vatikanda bizzat gördüm ki ingilizce veya bulundukları ülke gereğince italyanca olması gereken(sizlerin mantığına göre) ibadet ibranice yapılmaktadır ve insanlarda kalpten edilen dualara Amen(!) demektedir..

  *batıdan örnek verince belki bir nebze etki alanı genişler ffikrindeyim..malumunuz batıya bir sempati mevcut insanımızda..

 • Alp Tanhu
  Alp Tanhu

  hıristiyanlığın halifesinin yaşadığı yer...

 • Demet Ozkan
  Demet Ozkan

  din

 • Elif B
  Elif B

  Dünyanın en küçük ülkesi.