Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Bozok Sancağı
Bozok Sancağı

TAŞIN KALBİ YOK AMA ONU DA YOSUN SARAR

 • aşk21.09.2012 - 11:26

  Kimine göre şu yalan dünyada bir insanın başına gelebilecek sevgililer arasında yada platonik veya karşılıklı, karşılıksız oluşan manevi değişkenlik gösterebilen harika veya kötü bir duygu biçimidir.

  Aşk çok büyük mutluluk ve çok büyük acılara insanı gebe bırakan bir duygu biçimidir.

  7 den 70'e herkes aşık olabilir ama insanın hayatında aşkı elde ederek aşkıyla birlikte bir ömür paylaşması milyonda bir ihtimal olduğu gibi, aşık olup da aşkıyla bir ömür paylaşamaması hali de milyonda 999,999 ihtimalidir.

  Olumlu olması halinde; Kar gibi saf ve doğa, baharda açan çiçek bitkiler gibi her zaman taze ve rengarenk, karşılıksız ve çıkarsız gönül ilişkisine bağlı geleceği düşündürmeyen anı yaşatan cinsellikten ve çoğu zevklerden öte vb. vb. bir haldir. Piyangodan her gün büyük ikramiyenin vurması, zarın üst üste 5 defa düşeş gelmesi gibi, ayakların yere basmaması halidir.

  Olumsuz olması halinde; Üzerine binler milyonlarca besteler şarkılar yazılan, yaşanılan anılar ve hatıraların arkasından adeta el sallatan bir mutsuzluk biçimi, mutsuzluk hali ile defalarca denene başka başka kişilerce sonuçsuz aşk denemeleri, sonrasında ise insanın kendine uyguladığı uzun bir süre işkence biçimi, alkol ve sigara tüketiminin en hat safha da olduğu, olumlu halinde kar kadar saf olması karşısında olumsuzlukta bir kaplan yada aslan kadar yırtıcı ve yıkıcı olunması, grip gibi nezle gibi kuş gripi gibi öldürmese de körlüğe aptallığa ve mallığa neden olan bir haldir.

  Siz siz olun milyonda 999,999 ihtimalini düşünerek aşık olun tabi ki düşünmenize fırsat verirse.
  Saygı ve sevgilerimle.

 • kahpe21.09.2012 - 10:42

  'Hırsızlık bir ekmekten, Kahpelik bir öpmekten' denildiği gibi
  Aslında kahpe beklenmedik anda sevgiliye, aileye, arkadaşlarına karşı veya kişilere kötülük yapan için kullanılan bir terim olduğu gibi, kişileri sırtından vuran satışa getiren veya cinsel anlamda aldatan kişi.

  İkisi de kadına ait sıfatlarmış gibi görünse de, erkeği de vardır. Hele kahpe kavramı, ahlaksız kadınlardan çok ahlaksız ve ilkesiz erkeğe daha çok yakışır.(Cuk diye oturur)

  Kahpelik siyahla beyazın arasındaki fark kadardır. Kötü insanın ne yapacağını kestirebilirsiniz belki ama kahpelerin asla.

  Kahpelik tamamen kişinin karakteri ile alakalıdır. Bir insan bir kere kahpelik yapmışsa bu onda bağımlılık yapar ve Kahpeliği vücudundaki kan gibi taşır.

 • şu an ne dinliyorum19.09.2012 - 15:51

  Akon I Wanna Love You Ft :)

 • ölüm09.06.2009 - 08:37

  BAZEN ÖLÜM BİLE DÜĞÜN GİBİ GELİR İNSANA

 • sevgi04.06.2009 - 11:55

  doğa gibi bazen solan bazen ise açan

 • özlü sözler01.06.2009 - 11:09

  1-Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.Tagore

  2-Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

  3-Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır. Chamfort

  4-İhanetin küçüğü büyüğü olmaz. HZ. İSA

  5-Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer. MARK TWAIN

 • Egoist09.04.2009 - 10:18

  EGOİST HEM KENDİNİ DÜŞÜNEN KENDİ ZEVKLERİNE HOBİLERİNE KENDİ DÜŞÜNCELERİNE KENDİ ÇIKARLARINA KENDİ,KENDİ, HEP KENDİSİ İÇİN YAŞAYANLARDIR.EGOİSTLERİN DİNDE VE MÜSLÜMANLIKTADA YERİ YOKTUR ÇÜNKÜ EGOİSTLERİN DİNİ DE YOKTUR. ŞAHSEN TANIDIĞIM KADARIYLADA HEP ÖYLEDİRLER.
  HEP KENDİ DÜŞÜNCELERİ FİKİRLERİ KENDİ ÇIKARLARI KENDİ HAYATLARI KENDİ GELECEKLERİNİ DÜŞÜNDÜKLERİ İÇİN HEM KENDİLERİ VE BAŞKALARINA GÖREDE DE ONLAR ÇEKİLMEZ OLURLAR.
  ONLAR EGOİSTLERDİRYA ANCAK VE ANCAK DÜŞÜNDÜKLEİNİ KENDİLERİ ANLAYABİLİRLER VE NE SEVDİKLERİ NE AİLESİ NE KARDEŞİ HİÇ BİRİ ONU ANLAYAMAZ VE EGOİST İSE HAL VE HAREKETLERİ İLE HEM KENDİLERİNE HEMDE SEVDİKLERİNE ZARAR VERİRLER.