Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • türk kızı13.09.2009 - 16:28

  Edanil, Türk Kızı'nın tarihten gelen kararterini, zerafetini, nezaketini, soyluluğunu ve asilliğini anlatan o güzel şiiri koyarak Türk Kızı'nın anlamını yeterince söylemiş.

  Türk Kızı karakterinide dejanere etmek için durmadan saldırıyorlar, ne yalan söyliyeyim bundada başarılı oluyorlar. Dizilerde çıkardıkları kız modelleri ile şarkıcı müsveddesi kızlarla, top modellerle, miss modellerle bu ülkenin kızlarına Rol Model Biçmeye çalışıyorlar...

  Özellikle söylüyorlar, Türklüğün 'T' sinin zerresini bile karakterinde, dış görünüşnde barındırmayan Hadise'ye, Özellikle Türk Kızı diyorlar. 'Türk Kızı Gögsümüzü Kabarttı' Bizi Türk Kızı Hadise temsil edecek' gibi......

  Bunlar bilerek söyleniyor, psikoljik silahta bilerek maşa olarak kullanılıyor, Hadiseye benzeyen, Hepsi de ki kızlara benziyen, Kavak Yellerinde ki gençler gibi yaşayan gençlik inşia etmek için bilerek toplum önüne böyle tipler çıkarılıyor.

  Türk Kızı Arı ile Edebi ile bilinir, Dünya ya namını böyle salmıştı.

  İlk güzellik yarışmasında, mayo ile çıkınca bizi temsil eden aday, Ertesi gün tüm avrupa, 'Müslüman Türk Kadınını' soyduk diye kasılıyordu...

  Bu modellerden hoşlananlar varsa, buyursunlar yakınlarını böyle giyindirip, böyle yaşatsınlar... Ama ağızlarına asla Türk Kızı kelimesini almasınlar.

 • ahmet şafak19.07.2009 - 17:57

  Kime göre doğru? Kime göre yanlış? Kendiniz gibi düşünmeyenleri, yanlış diye hüküm vermeniz. Yorumunuzu duygusallık katarak yaptığınız ispatıdır.

  Ahmet Şafak'ı seven biriyim. Onun müzik ve sanat dünyasında hep yükseklerde olmasını arzu eden biriyim. Ahmet Şafak'a bir garezim yoktur. Benim son albümüne ve Kan Uykusundan önce ki albümüne yorumum budur.

  Şarkı sözlerini eskileriyle kıyaslayınca aynı hazzı ve aynı vurgunluğu yaşayamadım. Parçaları birde yaptığı beste ile katlettiğini düşünüyorum. Daha iyisini yapabilirdi. Ticari Kaygılar ister istemez ondada var ve ister istemez el ayak dolaştırıyor diye düşünüyorum.

  Bir konuda dikkatini çekerim, Ahmet Şafak Kral Tv özgün müzik dalında ödülü kaldırdı. Daha sonraki yıllar ise o dalda ödül verme kaldırıldı. Acaba neden? Çünkü korktular. Ahmet Şafak'ın, Yıldızdoğanın millet sanatçısı olduğuna vurgu yapıyordu dolaylı yoldan o organisazyon. İsimlerinin duyulmasından, yayılmasından korktular.

  Sevda Bağcanlara, Onur Akınlara, o ödülleri aldıramadıkları için, halkı o yöne itemedikleri için... Yenilgiyi sessiz sedasız kabul edip, daha fazla büyütmemek, duyurmamak için korkup kaldırdılar.

  Sanatçlıarımızın işi çok zor....

 • emine ışınsu18.07.2009 - 16:10

  Emine Işınsu'yu Sancı romanı ile tanıdım. Onu geç tanıdım. Geç tanıyışıma kızgınlığımı bir ben bilirim. Sancı romanını çok hoşuma gitti. Ve kendisi serisini yapmak için çabaladığım ilk yazardır. 13-14 kitabından 7'sine sahip olmaktan dolayı mutluyum.

  Bu hafta içinde Canbaz ve Kafdağı'nın ardındasında ki romanlarında beni yaşattı....

  Emine Işınsu bugün sol cenahta olsaydı, Ne Yaşar Kemaller, Ne Orhan Pamuklar v.s v.s'ler o sahte birincilik kürsülerinde yer alırdı.

  Allah sağlığını uzun ve hayır etsin... Nice yeni eserlere

 • ahmet şafak18.07.2009 - 16:05

  yakazakurt, Benim Ahmet Şafak'ın son albümüne bakışım bu yöndedir. Kan uykusu albümünden önceki albümüne bakışımda aynıdır.

  Elektro gitara karşı olduğumu çıkardın yorumumdan, Böyle bir sonuç çıkardıysan beni hiç anlamamışsın. Son albümünde ki Memleket Meselesi şarkısı hariç hiç bir şarkısından zevk alamadım.

  Klip çektiği şarkıyı ise sözlerini çok basit buldum. Belkide Ahmet Şafak'tan daha iyisini beklememdendir.

  Ahmet Şafak'ın çıktığı her programa bakar, her konserine de mevcut ikametgah ettiğim il veya ilçelerinde olduğu sürece giderim. Albümlerinide almışlığım vardır. Onun bir dinleyicisi olarak en tabi olan yorum hakkımı burada kullanmışımdır.

  Umarım daha iyi Albümlerini dinlemek nasip olur....

 • galatasaray01.07.2009 - 18:14

  Galatasaray yenmesi zor olan takımdır. Galatasarayı yenmek kolay değildir. Önce Galatasarayı yeneceksindir daha sonrada hakemi yeneceksindir.

  Galatasaraya yenilmek ise kolaydır önce hakeme yenileceksindir daha sonra da Galatasaray'a yenileceksindir.

  Hakemler tarafından en çok kollanan, verilen en uydurma penaltıların, en hakkedilen kartların çıkmadığı bir takımdır Galatasaray.

 • ahmet şafak01.07.2009 - 18:06

  Ahmet Şafak ikinci Albümü ile piyasaya çok güzel bir giriş yaptı. Yalnızkurtla kendini bilmeyen, tanımayan ülkücülerin dikkatini çekti ve bu şarkısıyla kendini taraflı tarafsız herkeze sevdirdi.

  Yaptığı en güzel şarkılardan biride Sarıkamıştır. Sarıkamış şarkısı ile Kral Tv Müzik Ödülünü özgün müzik dalın da almıştır.

  Sözü güzeldir, Bazen besteleri tat vermemekterdi. Mesala son albümünde Memleket Meselesinden başka şarkısını sevmemişimdir, dinleyememişdir. Çünkü müzik daha ön planda çıkıyor ve gürültücü geliyor.

  Ahmet Şafagın ilk iki üç albümündeki çoğu şarkı ise muhteşem tadında....

  Başarılarının devamını dilerim

 • Beşiktaş Jimnastik Klubü01.07.2009 - 17:53

  Tutmanın ayrıcalık olduğu takımdır. Az ve öz, kaliteli ve nitelikli taraftara sahip olan takımdır. Siyah rengin de, Balkan savaşlarının yasını taşıyan takımdır.