Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Tam Bağımsızlık14.04.2008 - 21:21

  Tam bağımsızlık her şeyden önce sana ait olan İRADEnin hala sende kalmasıdır! Bir millet için de aynı şey geçerli olmakla birlikte o milletin şeref,haysiyet ve namus sahibi olmasıdır!

 • katya'nın yazı20.11.2007 - 15:58

  Son sayfadaki atlar sana verdiğim kolye ucundaki atlar olsun.Güzel bi kitap içinde yaratıcılıkla kurulmuş cümleler var.Dedim ya bu adam sözcükler ve diyaloglar kurmak için yaratılmış.Onlara iyi bi sihirbaz gibi farklı anlamlar verebiliyor.Yani demek istediğim bi ara oku.Şiddetle tavsiye etmiyorum belki sana göre değildir ama oku iyidir okumak.

 • sürdin26.10.2007 - 13:41

  sürdinle çalışmak eylemi ruhsuzlaştırır.ancak zorunlu durumlar olabilir...

  2 nitelik: apartmanda oturmak.keman çalmak.
  Çalışırken fransız bir komşu kapınıza gelip şunun sesini bir az kısar mısınız! diye şikayet edebilir.İŞte o zaman köprüye bir susturucu gerekir.GİBİ.
  Efekt için ya da çalgı tekniği olarak da kullanılabilir; ama o sürdin başka sürdindi galiba.

 • yann tiersen23.10.2007 - 15:47

  yaptığı müzik kendi içinde çok karakteristiktir.Size 20 eser dinletsem karışık ondan bundan.... (eğer tarzını ve ruhunu biliyorsanız) hemen seçersiniz hangisi Yann..Hayatımın kanal kayıtçısı! ! Umarım en kısa zamanda bir akordeon edinir de çok değerli ve ruh sahibi arkadaşımla Yann çalarız.Kime zikr etsem bu adı ona yabancı kalıyor.Aslında bu durum çok hoşuma gitmekte çünkü kıskanıyorum onu.(bi tür sahiplenme de olabilir) .İstiyorum ki onun film müziği havasından çıkamayan ama insanın hayal gücüne fon müziği olan eserlerini sadece hisseden dinlesin.Hiç bir sığı insan kulağına da tek bir ölçüsü bile denk gelmesin.

 • anjelika akbar22.10.2007 - 14:09

  sevgiLi YÜREK arkadaşımın pek muhterem piyanist annesi.

 • kasaba22.10.2007 - 13:58

  1 nuri bilge ceylan filmi olabileceği gibi gizemli 1 yazardan trevanien klasiği de olabilir.

 • şirin pancaroğlu22.10.2007 - 12:30

  Dün akşam arkadaşlarla CRR'de arpist Şirin Pancaroğlu ve flütist Elif Yurdakul'un konserine gittik.Pancaroğlu'nun parmakları beni öyle derin bir dünyaya yolladı ki Yurdakul'un vücut ritminin ahenginden ve kurbağa dili tekniğiyle çaldığı ezgiden başka hiç bir ezgisi dinletemedi beni kendine.(haddim değil ama yetenekli ve eğitmen arpçımız keşke kurduğu cümlelerdeki kelime aralarına *ııı düşünme efektini koymasa.Koymasa da anlasak besteci ve parça bilgilendirmelerini.)

 • kayboluş22.10.2007 - 12:02

  George PEREK'in e harfinden yoksun ilginç kitabı.

 • trevanian19.10.2007 - 16:33

  Gerçekten okunulası kitaplar yazmış(en azından okuduklarımı beyendim hepsini ÇOK değil(katya'nın yazı,şibumi ve kentte sıcak gece hariç) ama beyenmek zor iştir hele beyendirmek daha zor) bana enikonuyu öğreten enikonu esrarlı bu yazar dinlemekle-işitmenin - bakmakla da-görmenin arasındaki kalın düğümü çözmüş.İşte bu yüzden olsa gerek gözlem ve analizlerine hayranım.Yaptığı bu çünkü.

 • fazıl say19.10.2007 - 13:45

  SAYIN SAY'ı hiç bu kadar yakından izlememiştim -düne kadar-.ŞU kadar yakın: piyanoya parmaklarımı uzatsam sonra bir az daha uzatmaya çalışsam deyerdim.Kısacası sahnenin gerisinden izleme şansı buldum, üstelik salonda bana ayırtılmış bir yer bile yokken. Bu adaletsizlik hoşuma gitti.Tıpkı beni şaşırtan 3 niteliğin çalarken onda olması gibi hoşuma gitti:aynı anda hem rahat hem disiplinli oluşu? ve bulmayı denememek üzere umursamadan kaybetmesi kendini -dilediği şekilde,dilediği yere-.Doğrusu özeniyorum kendisine benim omuz hep tutsak edilir konser sonunda azad edilmek üzere.Gözlerse kör bakar. - -belki ezberlemem için bi protestodur bu-.Sonra bakmak için çabalarlar ama körler göremez ki.O zaman aşmaları lazım bazı şeyleri: 3 tuhafı bir araya getir - onları tuhaf olmakla suçladım; çünkü bir arada olmaları tuhaf-.