Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • bebek01.08.2005 - 21:38

  en güzel bi şey. yani bi bebeğe sahip olmak süper olmalı (ee tabii önce babasını tanımalı) . bazen düşünüyorumda, karşılıksız sevgi falan derler ya, bu çok da samimi bi ifade değildir bence. ama bi bebekle ebeveyni (özellikle anne) arasındaki ilişki çok farklı olsa gerek. yani benim ki biraz daha farklı bi şey oldu esasen ama ne bileyim bu geldi aklıma. anne karşılık beklemez ya. yani biz insanlar bazen kendimize bile sahte duygular yükleyebiliyoruz. ve mutlaka ne kadar platonik aşık olsak da karşılık bekliyoruz. ama işte dedim ya. konuşemeyeceğim daha fazla. anladınız siz, anladınız anladınız..

 • cesaret01.08.2005 - 21:30

  'korkaklığın' zıtttı olan kelime.
  'gözükara' olma ile karıştırılmaması gereken kelime.
  yani her şeye korkusuzca atlamadan (ki çoğu bunu anlar) doğru bildiği, inandığı ve yapabileceğine kanaat getirdiği konularda teşebbüste bulunmak. tırsmamak yani (o da ne demekse, yusuf yusuf olmamak mı deseydim :))

 • sevda28.07.2005 - 17:24

  aşk kelimesi ile aralarındaki münasebetin tam olarak bilinmediği, çeşitli renklerde yaşanıldığını düşündüğümüz ancak sadece 'kara'sından bahsedilen, diğer renklerinin çok da makbul olmadığı bi şiy.

 • enteresan diyaloglar01.07.2005 - 22:18

  geçen yıl İstanbul'da yoğun kar yağışı hayatı felç etmiştir. (aman. öle derler ya işte) sabah okula geç kalımışım.
  yer: bizim köşedeki bakkal.
  saat: sabah saatleri. ben kahvaltılık bi şeyler ve gazete almaya çıktım. haberlere bakamadım henüz.
  dialog(enteresan diye buna derim)
  BEN: ne kadar tuttu?
  SEVGİLİ BAKKALIM:.... eski türk lirası abla (geçen yıl dedik ya) .(o sıra haberlerde istanbuldan görüntüler var. ben televizyona dönerek) .
  BEN: ölü var mı
  SEVGİLİ BAKKALIM: (ne anladıysa gali) var abla kaç tane veriym?
  BEN: (yerlerde) yok, kalsın. :))

 • sözlük14.06.2005 - 11:40

  bilgi yüklü merkep. bi işine yaramıyo anlıycanız. benim gibi ancak yüklüyo.

 • şimdi14.06.2005 - 11:34

  aslında herkesin ehemmiyetinin farkında olduğu fakat hiç kimsenin değerini hakkıyla veremediği zaman dilimi. hep geçmişe hayıflanmalerın ve gelecek kaygısının gölgesinde kaybolan (yazııkkk) zaman. amaaaannnn anlayın işte yaşayamadım bir türlü şimdiyi.