Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Sonra dedim ki31.07.2017 - 00:47

  Kaçmak istersin. Denersin, denersin, denersin ama sadece denersin. Bu intihara teşebbüs etmeye teşebbüs etmek gibidir, bi sonucu olmaz, bi yol katedemezsin. Mutluda olamazsın. Yazarsın dökersin içini, ağlarsın, onun bundan haberi olmazken. Hıçkıra hıçkıra ağlarsın. Gözlerin kurur, morarır, şişer. Aynada kendini tanıyamaz hale gelirsin. Seni bu hale getirenin kim olduğunu bilirsin, ondan nefret bile edersin ama cezasını vermezsin. Kıyamazsın, seni defalarca öldüren birini yine istersin, hep istersin, hayatını değiştiremezsin… ??”

 • Başucu Şarkıları10.07.2017 - 02:08

  İçinde bulunduğum o dakikalarda gerçekten ne hissettigimi, saf ve savunmasız duygular.

 • ne istiyorum10.07.2017 - 02:01

  Birgün bi kızım olsun mesela.Erkeklere güvenmekten korkmasın ve nasıl bunu başarabileceğini bilsin... Sevilmekten korkmasın , sevmenin de korkulacak birşey olmadığından adı gibi emin olsun istiyorum.Arkasında yanında sağında solunda her zaman dimdik duran biri olduğunu ona destek olacağıma şüphe etmeden canı gönülden inansın istiyorum.İlgiden bıkana kadar seven bi babası olsun, ona sahip çıkan, kaşını kaldırdığında ne diyebileceğini anlayacak kadar hassas bi babası olsun istiyorum.Kızım kendini hiç tek başına hissetmesin ağladığı yalnızlığı değil, kırılan tırnağı olsun istiyorum.Sahip olamadıkları için akmasın göz yaşları, hep şükretsin istiyorum. Annesi gibi acı çekmemiş, ağlamamis, ihanete uğramasın istiyorum. Bana da bir gün hayat gülecek mı? Diye dusunmesin istiyorum. Çok şey mi istiyorum.

 • sevmek08.07.2017 - 11:41

  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, o biri en az tuttuğunuz takım kadar önemli olacak hayatınızda.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, bir saat eksik uyumayı göze alabileceksiniz onu daha çok görmek uğruna.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, elini tutmak da önemli olacak başka şeyler kadar.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, ”Sevgilimsin” de demiş olduğunuzu bileceksin
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, onu özleyecek, düşünecek, merak edeceksiniz.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, onun gözü telefon da (evet, cep telefonu çıktığından beri kulak değil gözler telefonda) aramanızı beklediğini unutmayacaksınız.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, ona sürprizler yapmayı, ufak hediyeler almayı ihmal etmeyeceksiniz.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, ona şiirler okuyacak hatta kabiliyetiniz varsa, yazacaksınız da.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, şarkıdaki gibi, ellerinizde çiçeklerle kapısında bekleyeceksiniz.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, belki ömrünüzün sonuna kadar değil ama hiç olmazsa yarın, öbür gün de seveceğinizden emin olacaksınız.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, aynı zamanda ”Free takılalım” da diyemeyeceğinizi bileceksiniz.
  Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde, o aşktan söz ederken siz ”Ben almayayım, alana da mani olmayayım” demeyeceksiniz.

  Nasıl?
  Çok mu zor?
  Fazla mı zahmetli?
  İnsanın birini sevip sevmediği tam da böyle belli oluyor. Sevmeyince ”iş” gibi geliyor bütün bu saydıklarım. O zaman ”Seni seviyorum” demeyeceksiniz. Bu kadar basit. Bir gün farkında olmadan bütün bunları yapıyor olduğunuzu görünceye kadar.Şimdi ”
  Ne var bunda?
  Keşke herkes birbirine bolca ‘Seni seviyorum’ dese’ diye düşünenler olacaktır. İyi. O zaman birbirini gerçekten sevenler yeni bir söz bulsunlar söyleyecek. ”Seni seviyorum” orta malı olsun. Zaten oldu olacağı kadar.
  Unutmayın !!! Paylaşılan bir sevinç iki kat olur, paylaşılan bir acı yarıya iner.

 • Sonra dedim ki08.07.2017 - 11:30

  Herkes gibi benim de kendime göre bir inancım var ve o inançta başkaları neye inanırsa inansın onlara saygı duymak var, inanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü var, zorlama yok, sevgi var, güzel şeyler var işte…Herkesin kendi düşünüp yaptıklarından sorumlu olması var. Benim inancımda bunlar doğuştan var hem de..Okumak öğrenmek var, akıl, duygu, insanlık süzgecinden geçirip kendime ders çıkarmak var, yaşadıklarımdan ders çıkarmak var, her acıyı neden yaşadığımın bir sebebi var, Her şerrin bir hayrı var, Verenin ve alanın kim olduğunu bilmek var.
  insanları ayırt etmemek var. Kimsenin hayatını yargılamam ya da karışmam. En fazlası kendi fikirlerimi söylerim ve Bana ters gelse bile nihai kararı ne haddime; elbet kendilerine bırakırım. Yaşayıp öğrenecek olan insan, kendimden bilirim. Başıma gelen herşeyin bir sebebi var. Bilirim ki bir öğrenme süreci var, ondandır, bakarsın herkes aynı şeyi okuyup, aynı düşünmez, aynı şekilde anlayamaz. Hatta hiçbir zaman anlamadan ölüp gidecekler de var ama ön yargı yok, yargılamak yok benim inancımda…İsteyen ihtiyaç duyduğu kadar alır birbirinden... İstemeyen almaz… İnancı ya da inançsızlığı ne olursa olsun fark etmez. İster ateist olsun, ister budist olsun, ister hristiyan, ister vs. vs. vs farklı düşüncelere saygım var.
  Yeter ki kendi inancını bana ZORLA DAYATMASIN !

 • yaşamak08.07.2017 - 11:21

  Pozitif enerji ile dolu hayatımın çerçevesinde gereksiz insanların kafalarında yarattıkları saçma bir dünyayı kafama geçirerek enerjimi çalmalarına izin vermemek. Hayatta sadece sorunları olduğunu düşünen nefes alarak çevrede gereksiz yer kaplayan insanları anlamak zorunda kalmamak. Hayat bana verilmiş en büyük mucize iken şiir gibi güzellikleri yüreğimde taşıyorken, hayatın her insana bir şekilde gülümsediğini anlamayan mutsuz insanlarla uğraşmamak. Aşkın büyüsünü anlamayıp,ilişkilerinde sadece sorunlarını dile getiren, yaşadıkları onca güzelliği yok sayan ruhsuz insanlara bir dakikanı bile ayırmamak. Hakkımda hiç bir şey bilmedikleri halde konuşmaya kalkan cahil insanların karşısında sağır olmak. Değerimin farkında olmayanların kalplerinden uzak durmak. Değerimi bilerek yok saymaya çalışanlara ise haddini bildirmektir. Yeter mi ? Tabiki yetmez. Fındık kabuğunu doldurmayan işlerle boğuşmamı sağlamaya çalışan insanları defterden silmek. Gülüşlerimi çalmaya kalkanları hayatımdan çıkarmak. Ruhuma, bedenime
  yüreğime, bir yük haline gelen ilişkiyi hayatımdan uzaklaştırmak ve onca yılımı vererek ışıl ışıl bir enerji deposuna çevirdiğim beynimi düşünerek, beyinsizlere kendimi ezdirmemek.

 • şu an ne dinliyorum08.07.2017 - 11:04

  AHMET ASLAN ;
  Dilsizdir Benim Acılarım :((

 • şu an ne dinliyorum08.07.2017 - 11:03

  AHMET KAYA :
  HEP SONRADAN
  AKLIM GELİR BAŞIMA
  HEP SONRADAN
  SONRADAN

 • şu an ne dinliyorum12.06.2017 - 23:11

  Mahzun çimen Sen Olsaydın????

 • şu an ne dinliyorum08.06.2017 - 00:34

  Mazlum Çimen Feryad-ı İsyanim