Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • komünizm26.07.2012 - 16:24

  Eşitliğin olduğu yerde özgürlükten ne kadar bahsedebiliriz komünistler? Eşitlik, özgürlük, ve mutlu bir dünya için milyonlarca aldanan insanları peşinden sürükleyen, Avrupa'dan çıkmış düşünce.

 • gerilla26.07.2012 - 16:06

  Görüşlerini uygulayabilmek için, baskıya karşı isyanla cevap verenler, kurtuluş umuduyla dağlarda mücadele verenler.

 • mustafa kemal atatürk26.07.2012 - 15:56

  Toplumun geçmişini silebilmek için inkılaplar yapan insan.Tarihte bir millet alfabesini hiçbir zaman değiştirmemiştir, ki Atatürk, bir ilki gerçekleştirerek, yüzyıllık alfabeyi bir anda değiştirip, yerine yeni ve modern dediği alfabeyi getirmiştir.Harf Devrimi'ni neden yaptığını anlayamadım bir türlü.Batı'nın sömürgesi olmamak için ülkesini Batılılaştırmak isteyen lider.Ne kadar düşüncesi varsa hepsi Avrupa'ya ait.Okul kitaplarında anlatılanlara göre dünyanın en büyük lideri, çağın eksiksiz insanı, bir yarı-tanrı, her konu hakkında bilgisi bulunan bir dahi.Millete şapka giydirerek, insanları modern yapabileceğini düşünen bir önder.Doğu toprağına ait olan köklü bir ağacı, yani Türk Milletini, kökünden sökmüş ve Batı topraklarına dikebilmek için uğraşmış bir ilerici-devrimci.İlericik denilince akla Avrupayı getirten, gericilik dendiğinde ise akla İslamiyeti getirtmeyi başaran bir dünya lideri.Geçmişimizden nefret etmemizi sağlayan en büyük devrimci.

 • insan ne ile yaşar26.07.2012 - 15:41

  İnsan sevgiyle yaşar.Bize sevgiyi öğreten en büyük şey dindir.Bütün dinler sevgi ve eşitliği temel olarak alırlar.Ki, Evrim Teorisine inanan topluluğun sevgisi ne kadar samimi olabilir?

 • ateist26.07.2012 - 15:39

  Hakikati boşlukta arayanlar, hiçlik denizine batanlar, kendini tatmin edebilmeleri için boşu boşuna uğraşanlar.Boşluk ve hiçlik, başka bir şey değil.