Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ulus devlet sizce ne demek, ulus devlet size neyi çağrıştırıyor?

ulus devlet terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • tarık kor
  tarık kor

  ulusdevlet kavramı yüz karası bir kavramdır.çünki farklı milletlerden oluşan bir bütünlük tasa-neşe-kıvanç ta beraber gülüp ağlıyor da sırf bu ülkede benim ırksal yapım büyük ve bu devlet ismi de benimle anılır olacak demenin arapçasıdır-iğrençtir-ulus devlet bulunduğu toprak parçasını saadece kendisine ait kendisinin kurduğunu ve bu nedenle her şey bana ait ilkeleri-kuramları-ben koyarım saçmalığıdır-demokratik ülkelerde bulunmayan ama köhnelik başlara bağdaş kurmuş safsata ve islam dinine bile aykırı bir durumdur---türkiye cumhuriyetinin bağımsızlığını ben 60 yaşındayım son 10 yılda görebildim-açık hava pazarı gibi bir ülke olup kendisine ait olanları üretemeyip ona buna el açan-el dikiyle gerdeğe giren bir ülke olduğumuzu bilirim ---ister az sulu devlet-ister uslu devlet-ister ulus devlet:medeni ve çağdaş olamamışsa nasıl olursa olsun beni ilgilendirmez..

 • Ahmet Salla
  Ahmet Salla

  devletin bağımsız kendi özgür iradesiyle kararlarını veren devlettir
  yani Atatürk'ümüzün bize sunduğu devlettir aslında.

 • Mehmet Kürşat Yılmaz
  Mehmet Kürşat Yılmaz

  Milli devlet

 • Murad Siyah
  Murad Siyah

  Yakında Türkiye işallah

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  farklı etnik grupların farklı çıkarları olması ve bu yzüden birbirlerini hayvan gibi öldürmeleri gerçeği sonucunda ortaya çıkmış siyasi yapıdır.en mantıklı devlet tipidir. türkiyede kürtler dinciler ve sömürge olma heveslileri tarafından antipatik bulunur.

 • Kaplan Demir
  Kaplan Demir

  Gelecek yüzyıllarda tarihte kalmış bir kavram olarak tanımlanacak bir konu.Ve o günler geldiğinde bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar dahi bu kavramın taşıdığı anlamı garipseyecekler.Yırtsak da yırtınsak da bunun önüne geçemeyeceğiz.Tarihsel gelişim belki geciktirilebilir.Ancak ona asla engel olunamaz.Tarihsel gelişimin önünde durulamaz.Onun için dikkat edelim.Ezilmeyelim.

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz

  AB tarafından yıkılmak istenen ÜNİTER yapımız.

  AB diyor ki: 'Ulus-devleti' unutun, 'Atatürk'ü müfredatlardan kaldırın'.

  AB'nin zehirli kanının yerini 'damarlarımızdaki asil kan' dolduracaktır.
  Türk gençliği var olduğu sürece bağımsız bir ulus devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'ni ne AB'ye ne de ABD'ye köle yapamayacaklar.Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

 • Mustafa Özdal
  Mustafa Özdal

  ULUS DEVLET NEDİR?
  ULUS DEVLET: sınırları belirlenmiş bir toprak parçası yasal güç kullanma hakkına sahip ve yönetimi altında ki halkı türdeşleştirerek, ortak kültür, simgeler, değerler yaratarak, gelenekler ile köken mitlerini canlandırarak, birleştirmeyi amaçlayan bir tür devletin oluşumuyla tanımlanan, modern bir olgudur.

 • Hülya Doğan
  Hülya Doğan

  aynı kara parçasında yaşayan ortak çıkarları olan insan topluluğudur

 • Ayse Taser
  Ayse Taser

  ulus ötesi devlet nedir?

 • Ayse Taser
  Ayse Taser

  ulus ötesi devlet nedemektir?

 • İmpiger
  İmpiger

  İlgili olarak bakınız: Globalleşme

 • F
  F

  Ulus Devlet (Milli Devlet) varlığını tek bir ulusa dayandıran devlettir. Ulus Devlet anlayışında “ulus” kavramı ön plandadır. Bu devlet anlayışında bir toprak üzerinde yaşayan halkın ırk, din, dil ve kültür bütünlüğü esas alınır ve bu çerçevede resmi kimlik ve resmi ideoloji oluşturulur.