Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

seninle bir dakika sizce ne demek, seninle bir dakika size neyi çağrıştırıyor?

seninle bir dakika terimi tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Kendi tarzında bir parça ancak bu kadar güzel olabilir. Eurovison'da bırakın sonuncu olmayı, en azından ilk üçe girmeliydik. Ancak masa başı oyunlarıyla ülkemizin hakkı gasp edilerek; 19 ülke arasında 3 puanla maalesef sonuncu olduk.

  Tek tesellimiz ise; 2003 yılında Eurovizyon Komitesinin yaptığı bir değerlendirmede,
  "Seninle bir dakika''yı Eurovizyon'un gelmiş geçmiş en iyi 20 parçası arasında göstermesi oldu.

 • Kasabanın Cadısı
  Kasabanın Cadısı

  yeter mi yetmez.. :)) kurtlandırıyor beni 'espoir çok güldüm buna... ;))

 • Espoir–
  Espoir–

  kurtlandırıyor beni :))

 • Sorun Yok
  Sorun Yok

  Seninle olmak,,,,
  Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek. Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? 'Seni seviyorum' sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek. Seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun? Aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. Ve buradayken bile seni çılgınca özlemek... Seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun? Seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. Senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak. Seninle olmanın en mutlu yanı ne biliyor musun? Tanıdık birileriyle karşılaşma tedirginliği ile yollarda yürümek yan yana... Elimdeki şemsiyeye inat yağmurda ıslanmak birlikte. Elimde kır çiçeğiyle seni beklemek... Aynı mekanlarda aynı yiyecekleri yemek. Seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun? Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi yıldızlara aya anlatmak... Okuduğum kitabın sayfalarında dinlediğim şarkıların türkülerin şiirlerin her mısrasında seni bulmak. Seninle olmanın en zor yanı ne biliyor musun? Seni kaybetme korkusuyla hayatta ilk kez tattığım o tarifsiz duygularımı umut denizinin ortasında küreksiz bir sandala hapsetmek. Sevgili yerine yıllarca dost kalmayı başarmak. Yalın ayak yürümek bıçağın en keskin yerinde. Kanadıkça tuz yerine gözyaşlarımı basmak yüreğime. Seninle olmanın tek yan etkisi ne biliyor musun? Nereden bileceksin? Sen benimle hiç olmadın ki. Olsaydın avuçlarım terlemezdi... Isırmazdım dilimin ucunu... Özlemezdim seni yanımdayken.Kıskanmazdım. Korkmazdım yollarda yürümekten. Islanmazdım yağmurlarda... Yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda serhoş olmazdım. Korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize... Ve her kulaçta haykırırdım seni.. Ama sen hiç benimle olmadın ki... YA AKLIN BAŞKA YERLERDEYDİ YA YÜREĞİN... Can YÜCEL ____________________________________ Öyle bir sessizlik ki Ellerinle tutabilirsin Boğuluyor içine düşen sevinçlerim teker teker Kıyılarda oynaşan güneş hüzmelerine inat Kara kilitlerle sarmaş dolaş oluşlarıyla Düşüyor soluğuma Çam kokulu pencerelerden uzaktayım şimdi Bir tek hayallerim değiyor Dünümde g/ezenlere Her şey kıvamını yitirdi kor b/akışlar altında Bir gün/ah kadar güzelsin Kan ter içinde uyandığım sabahlarda Vebalini çekmek hep bana Karabasan olmayı çok mu sevdin Tahtını terk edemedin Bildiklerin ne kadar doğru Kendine sordun mu Kör baktıkların rengarenk unutma Gün/ah kadar y/akıcısın Her aklıma konduğunda Aynı ipte olmadı adımlarımız Çentikli yollara s/alındı ruhum Öyle çok k/araladım ki notlarımı Kısacık anlatamadım kederimin nedenini Bil artık sağırlaştıklarını En az gün/ah kadar sevdim seni Tek hamlede seni ben'lere bölen İçinde benliğimin olduğu Vurgunu arıyorum Bir ipucu...

 • Filiz Kantarcı
  Filiz Kantarcı

  duruma göre değişir.........

 • Gani Kapicigil
  Gani Kapicigil

  semiha yankı

 • Dark Woods
  Dark Woods

  Bitlendiriyor beni. Kaşınıp duruyorum. :))

 • Nurfer Yıldız
  Nurfer Yıldız

  ...mutlandırıyor beni'
  Çok klas bir şarkı bence..halâ daha söyleniyor olması da bunu gösteriyor zaten

 • Can Kurt
  Can Kurt

  bir ömre bedel.

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  herşeye değer..

 • Ercan Kılıç
  Ercan Kılıç

  Allah göstermesin...

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  SENİNLE BİR DAKİKA

  1975'te Türkiye'yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil eden ilk şarkıdır.

  Söz: H.Münir Ebcioğlu / Müzik: Kemal Ebcioğlu

  SEMİHA YANKI - 1975 - KERVAN

  Seninle bir dakika
  Umutlandırıyor beni
  Bir dakika siliyor canım
  Yılların özlemini

  Hasret tükenmez gibi
  Kavuşmak bir dakika
  Sevmek bir ömür sürer
  Sevişmek bir dakika

  Seninle buluşmamız
  Bir dakikada geçti
  Gözlerim gözlerini canım
  Bir dakikada içti

  artık böyle güzel şarkılar pek yok ne yazık...:=(((

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  Bir Semiha Yankı klasiği
  Semiha Yankı adını 1975 Eurovision Şarkı Yarışması elemelerinde 'Seninle Bir Dakika' adlı şarkıyla Türkiye birincisi olarak duyurdu. Finallerde 3 puanla sonuncu olmasına rağmen unutulmayanlar arasına girdi. Eurovision denince akla ilk gelen isimlerden biridir. Bir yıl sonra Altın Orfe'de birinci oldu.