Kültür Sanat Edebiyat Şiir

neil armstrong sizce ne demek, neil armstrong size neyi çağrıştırıyor?

neil armstrong terimi Ger tarafından tarihinde eklendi

 • Tahir Görgen
  Tahir Görgen

  Aya ayak basamayan adam. Roket ayda atesleme yapamaz cunku oksijen yok, frenliyemez cunku surtunme yok. Roket geri geri ayin yuzeyine inemez cunku ayin yercekimi roketi aya cekecek kadar guclu degil. Nasa Esa Cern gibi bu Neil de yalancilar tayfasindan.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Oscarlı yönetmen Damien Chazelle'in son filmi “First Man”de Neil Armstrong’un hayatını anlatılmış. Yönetmenin, Armstrong’un Ay’a Amerikan bayrağı çektiği sahneyi koymaması üzerine gelen bazı eleştiriler üzerine; kitabın yazarı James R. Hansen ve Armstong’un iki oğlu ortak bir açıklama yaparak, filmin Amerikan yurtseverlik duygularına ters olduğunu düşünmediklerini belirtmişler.
  Filmin baş oyuncusu Ryan Gosling ise daha net konuşarak: “Biz bu olayı insanlığın bir başarısı olarak görmeyi tercih ettik. Ayrıca Neil Armstrong’un kendisi de çoğu zaman bunu şahsi bir başarı değil, bu projede çalışan 400 bin insanın başarısı olarak anlatmıştır.” diyerek, milliyetçi eleştirilere güzel bir cevap vermiş. Kendilerini kutluyoruz efendim.. :)

 • Büşra Tekin
  Büşra Tekin

  neil arsmstrong aya ilk basan ayak basan adam bu adam ayda bazı incelemeler yaparak aya gitmiştir ben sizlerden neil armstrong`un hayatını istiyorum

 • Yiğit Yılmaz
  Yiğit Yılmaz

  Evt Neil'in uzayda ezan sesi duyduğuna dair bir teori var ama kendisi yaptığı açıklamada böyle birşeyin olmadığını söylemiştir kimbilir?

  Abd'nin Sscb uzaya ilk insan yollama başarısından sonra sssb'yi kapak etmek için yollamıştır.apolloyu.cidden kapak olmuştur.

 • Oğuzhan Keskin
  Oğuzhan Keskin

  Kendisinin anılarında: Uzayda daha önceden hiç duymadığı bir ses duyar.. Yıllar sonra dünya turuna çıktığında Mısır'da aynı sesi duyduktan sonra müslüman olur: 'Ezan'

 • Stu
  Stu

  sonraları böyle birşeyin olmadıgı ve amerikanların ruslara karsılık stanley kubbrick in yarattıgı ay ortamına tipleri saliverdigi de soylenmistir. degisik kanitlari da var gibi. astronotun caminda spotlar belli oluyomus mesela...
  ama yine de pek uzak sayılmaz canım ay, gitmişlerdir bence :))