Kültür Sanat Edebiyat Şiir

milliyet gazetesi sizce ne demek, milliyet gazetesi size neyi çağrıştırıyor?

milliyet gazetesi terimi King Ralph tarafından 04.04.2005 tarihinde eklendi

 • Fatih Öztürk
  Fatih Öztürk 16.07.2008 - 09:28

  A.doğanın sahibi olduğu basit bir gazete...

 • Duffy Duck
  Duffy Duck 08.04.2007 - 12:17

  Doğan grubu olarak bizim tuttuğumuz nabız bu,, keyfin yerse de yemezse de gündem bu uleyn! diyen gazete kopuklarından biri daha..

 • Tolga Mert
  Tolga Mert 15.02.2007 - 17:05

  Allah bunların şerrinden korusun.. Uyuz gazete...

 • Bay Grey
  Bay Grey 03.09.2006 - 21:26

  Şimdi tabi can Dündar'ın bahsettiği olayın ayrıntılarını bilmiyoruz, herkes bişi diyor yok çok kısaydı, yok değildi filan... Amma ya öyle liseli kızlar varkine kardeşim gömlek altına etek giymeyi unutup çıkıyorlar...Şimdi bu onların suçu mu? , Tabi ki değil unutmak insana mahsus zaten bizde pek şikayetçi değiliz bu konudan ;))

 • Ali Aydın
  Ali Aydın 03.09.2006 - 21:22

  Can Dündar Liseli Kızın Eteğinin Kısa Olduğunu Nerden Görmüş.Artık Türkiye Bu Masalları Yemiyo.Kimse Kimsenin Ahlak Bekçiliğini Yapamaz mış mış mış..İyi O Zaman Kimse Kimseye Karışamazsa Başörtülülerde Okusun Üniversitede? ? Hopp Orda Duracan Laiklik Elden Gider Birader Yaw Sen Nabiyon.Aman Haa Çırılçıplak Gir Üniversiteye Ama Başörütlü Girmee.Aman Ha Birader.

 • Tuba Koçak
  Tuba Koçak 03.09.2006 - 21:15

  lise kızlarının eteklerinden haberleri yok sanırım (bunun olayla ilgisi yoktur) haberleri yoksa yaptıkları dizilerdeki liseli kızların süper mini şort ve eteklerine baksalar fena olmaz..

 • Harun Çat
  Harun Çat 24.08.2006 - 22:10

  dönmecilik oyununu en iyi oynayan gaste....

 • Betül Biri
  Betül Biri 24.08.2006 - 22:07

  son günlerde reklamlarda 'Uyan artık uyan...' diye vicdan yapan gazete... siz de olmasanız ne olurdu bu ülkenin hali(!) :)))

 • Mustafa Aykurt
  Mustafa Aykurt 01.05.2006 - 00:27

  İslam düşmanı...

 • John Doe
  John Doe 21.09.2005 - 01:36

  Image shaper

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım 28.04.2005 - 16:19

  Bişiye yaramaz,soba tutuşturmaktan başka.

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir 12.04.2005 - 21:23

  Türkiye Cumhuiyeti aleyhine bölücü faaliyetlerde bulunan Sakık kardeşler 13 Nisan 1998 de yakalandı
  .........
  A Timi'nin başarısı
  PKK'nın önemli isimlerinden Şemdin Sakık'la kardeşi Hasan Sakık'ın Kuzey Irak'ta düzenlenen bir operasyonla yakalanmasının ardında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin özel birlikleri 'bordobereliler' yer alıyor. Subay ve astsubaylardan oluşan birlik, 'A Timi' olarak da biliniyor.
  Yurt içi, yurt dışı ve ihtisas eğitimi olmak üzere üç ayrı dalda 47 ders eğitimi gören Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı 'bordobereliler', 3.5 yılda yetişiyor. Özel kuvvet mensupları, her yerde, her zaman ve her şekilde mücadele kabiliyetini sürekli ve zorlu eğitimlerle kazanıyor. Bordobereliler karadan, havadan, su üstünden, su altından, ortam ne olursa olsun, daima hedefe ulaşıyor, yeter ki görev verilsin.
  Özel Kuvvetler, 2. Dünya Savaşı sonrasında duyulan gereksinim üzerine 27 Eylül 1952'de Yüksek Savunma Kurulu'nun kararıyla kuruldu. 1992'de yeniden teşkilatlandırılan Özel Kuvvetler Komutanlığı, dünyadaki bütün demokratik ülkelerin benzer kuruluşları gibi görev yapıyor.
  Seferde, düşman derinliklerinde bilgi toplamak, hedef belirlemek, taktik akın ve pusular uygulamak ve düşman işgalinde kalmış bölgelerde mukavemet harekatını başlatmak amacıyla kurulan Özel Kuvvetler'e mensup personelin yeteneklerini artırmak üzere NATO üyesi ülkelerin özel birlikleriyle taktik ve teknik bilgi alışverişi, teknik malzeme ve müşterek eğitim alanlarında işbirliği yapılıyor.

  Bordobereliler, sınıf okulları ve kıtalardan gönüllülük esasına göre seçiliyor. Adaylar, çeşitli kurs ve eğitimlere tabi tutuluyor. Yurt içinde 72 hafta süreli temel nitelikli kurs gören personele daha sonra yurtiçi ve yurtdışında ihtisas eğitimi veriliyor. İhtisas süreleri 10 ila 52 hafta arasında değişiyor. Yaklaşık 3 - 3.5 yıl sonunda aday, gerçek bir 'bordobereli' olmak suretiyle özel timlerde görev alacak duruma geliyor.
  Bordobereliler'in dışında Sualtı Taarruz (SAT) , Sualtı Savunma (SAS) , 1. Komando Tugayı, 2. Komando Tugayı, Amfibi Deniz Piyade Tugayı, Foça Jandarma Komando Okulu da Özel Kuvvetler arasında yer alıyor.
  Hangi eğitimi görüyorlar?
  * Yurtiçinde: Savaş beden eğitimi, özel harekat, yakın muharebe, teşhis -tanıma, uzak mesafeli keşif ve devriye, sızma, yaşamı sürdürme - sorgulama sorguya mukabele, kaçma - kurtulma, hedef tarifi - ateş tanzimi - hasar tespiti, özel operasyon, psikolojik harekat, halka yardım, paraşüt, komando, gayri nizami savaş, koruma, kış muharebesi, kurbağa adam, serbest paraşüt eğitimi.
  * İhtisas kurslarında: Atlatıcı ve yer ekip komutanlığı, tahrip teknikleri, mayın ve bubi tuzakları, ilk ve acil yardım, cerrahi teknisyen, hayatta kalma - kurtulma, cephane imha, hafif silah uzmanlığı, ağır silah uzmanlığı, istihbarat uzmanlığı, harekat uzmanlığı, muharebe kursları, psikolojik harekat kursları.
  * Yurtdışında: Özel kuvvetlerde uzmanlık, ranger, hava indirme, sivil işler, halkla ilişkiler, devriye, yaşamı sürdürme, psikolojik harekat kursları.
  13 Nisan 1998 Tarihli milliyet gazetesi
  .....
  bu vesileyle Türk emniyet kuvvetlerini tekrar kutlar Allah onları başımızdan Eksik etmesin