Kültür Sanat Edebiyat Şiir

marlboro sizce ne demek, marlboro size neyi çağrıştırıyor?

marlboro terimi Ömer Steve Watson tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Aynı zamanda dünyanın en çok satan sigarasıdır..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  80'lerde, varoşlardan gelip eli para gören adamın tek bildiği markaydı. Lümpen; Marlboro'yu sınıf atlama emaresi olarak gördüğünden; o yıllarda 'kıro sigarası' olarak da kodlanmıştır.

 • Abdulkerim Uzun
  Abdulkerim Uzun

  şimdi yaktım aklıma geldi..
  bakim dedim ne yazmışlar die.. :))))

 • Metin Karaaslan
  Metin Karaaslan

  1959 senesinde ABD de 31,12,1958 gece 00,00 da tv den sigara reklamlarının kaldırılacağı son 3 saat MARLBORO firması 8 ulusal kanalı kapatıp 3 saat boyunca sigara reklamı yapmış
  paketin dizaynı çok güzel birde motor devi ferarinin vazgeçilmez sponsoru

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyomuş. Şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, “Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım” demiş.
  Malbora’nın sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, “Bi haftaya kalmaz batıcaz, kaybedicek neyimiz var ki” diyerek kabul etmişler teklifi. Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Malbora kutusuymuş. Zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12’den sonra da hepsini uçaktan bütün Amarika’nın üstüne atmış.

  Sabah millet uyanınca bi bakmış ki her tarafta boş malbuş kutuları. “Yav, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bi hikmeti” diyerek tekel bayilerine akın etmişler. Şirket o ay 3 değil 5 katı satış yapmış. Taabi bizim adam da şirketin yarısına ortak olmuş. O kişi de Philip Morris’in ta kendisiymiş.

 • Yusuf Tayfur
  Yusuf Tayfur

  abi içine ne koydunuz bende bağımlılık yaptı bırakamıyorum.....

 • Leyla Atar Erginer
  Leyla Atar Erginer

  insanlığın en iğrenç icatlarından biri

 • Recai Yahyaoğlu
  Recai Yahyaoğlu

  kanser çubuğunun tüten şekli

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  hiç alışamadım bu burjuva sigarasına...

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Uzun Marlboro bir dönem amele sigarası olarak anıldı. Gerçekten uzunca bir dönem garson, inşaat işçisi ve hammalların içtiği bir gösteriş sigarası oldu.
  Hiç bir paketinde eşit çıkmayan aromasındaki dengesizlik yüzünden sarılık olmuşçasına dirençsiz bıraktığı için içmediğim bir sigaradır.

  Ayrıca, Bulgaristan'a satılan Marlboro, Türkiye için üretilenden kat be kat kötüdür.

  Not: Bu yazdıklarım bu gün için geçerli olmayabilir.

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  bi ara ben tabi çok küçükken bunların reklamı yapılırdı...ağzında uzun ince bi çöp olan kovboy bi barın kapısından girer; sonra sigarasını yakıp bi sandalye çeker....gerisini hatırlamıyorum.yoksa bu reklam böyle değil miydi?

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  kısası ile uzunu arasindaki fark cm cinsinden olculmeli..daha sonra bir tane kısanın boyu ölçülmeli..bu 20 ile çarpılmalı ve bulunan sayı 3.5 yeni turk lirasinda bolen oalrak kullanilmali...daha sonra bu bizze santimetre basina dusen fiyati verecektir..bir uznun da boyu olculmeli, kisanin boyundan cikartilmali, 20 ile carpilmali ve 3.5 ytl eklenmeli..eger sonuc 3.75 ytl ise kazik yemiyoruz(ama burda uzun icin harcanan fazladan paket kismi yani maliyette hesaplanmalidir) amannn..kasmayalim, en bunun fiyati bu kadar deyip dusunmeyelim :)