Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

manowar sizce ne demek, manowar size neyi çağrıştırıyor?

manowar terimi Ultimate tarafından tarihinde eklendi

 • B B
  B B

  Brothers everywhere
  raise your hands into the air
  we're warriors, warriors of the World

  Like thunder from the sky
  swore to fight and die
  we're warriors, warriors of the World

 • Sezgin Yıldız
  Sezgin Yıldız

  ilk dinlediğimde bu galiba en iyisi dedirten hail and kill adlı parçanın mucitleri şimdi ilk yüzüme bile giremio ama olsun çok sağlam bir eser, ÇOK SAĞLAM BİR GRUP. kesinlikle ilk 50 ye girer

 • Ferdi Şavk
  Ferdi Şavk

  Konsere gittik efenim,biliyorsunuz ki manowar eski bi gruptur. seksenli yillarda dogan heavy metal in babasidir manowar. pagan ve winmaker in da icinde bulundugu 16 kişilik kılıc kalkan ekibiyle konsere turk usulu taksimden ayarladigimiz iki sarı dolmusla gittik. iceri bi bira ictikten sonra girdik. icerdeki herkesin bi baltasi ve zincirleri eksikti. zaten sonra ogrendikki kapıdan iceri bu tip kesici aletleri sokmuyorlarmis. konser gayet basariliydi. biralar 5 ytl tuvalet 1 ytl idi. gelen insanlarin hepsi istiklal marsi gibi sarkilari hepbiragizdan soyluyorlardi. iki saate yakın suren konser sorasi. yedikule civarlarinda agir abilerle dolu bir arabadan ne konseriydi kardes bu? demesi ve bunu 16 kişi içersinde bana sormasi oldukca garipti.

 • Bb Bbb
  Bb Bbb

  fighting the world

 • Yiğit
  Yiğit

  your blod is my wine. diye bişi geçer bir şarkıda. [ triumph of stell'den bişi ] o kısmını baarasım gelir öyle gaz. şarkıyı teyzeme tercüme ettirtiydim ingilizce bilmiyoken 'ayy bunlar satanist! ! ! ' dedi. türkçesinide bana söölememişti.

 • Yiğit
  Yiğit

  kendilerini savasci sanan 4 deliden olusan, album kapaklarina post ve kilic/kalkanla poz veren, ross the boss'la altin cagini yasiyan sonralari biraz gevsiyen dunyanin en iyi metal grubu..
  sozler biraz kazma ama nasi gaz verio biliyomusun :)

 • Yiğit
  Yiğit

  babaların babası

  metalin babası

 • Görkem Aktarakci
  Görkem Aktarakci

  'man of war' teriminin kısaltılmışı.savar adami yani savas ruhlu savaşcı demek.

 • Etem Arslan
  Etem Arslan

  fazla dinlemem ama güzel şarkıları var.vahşi. amerikan emperyalizminin savunmacısı faşist bir grup daha ne diyim.ikincisi metalci olmak için metalin ruhunu yakalamak gerekir manowar dinlemek değil.Manowar dinlemek te bir ayrıcalık değildir.Daha ne baba gruplar var hey gidi hey.mesela iron maiden, mötörhead,black sabbath,megadeth

 • Tayfun Taner
  Tayfun Taner

  eger bır ınsan metal dinliyorum deme hakkına sahip oldugunu soylemek istiyorsa MANOWAR dinlemeden bu hakka sahip olamaz dinlemek de yetmez o felsefeyi ruhuyla bütünleştirmesi gerekir bu kadar soylüyorum ve elestirenlerın muzık adna hıcbırsey bılmedıklerını burdan bu yazıyı okuyanlara ulastırmak ıstıyorum

 • Emre
  Emre

  If there's a fight
  I'll be there,I'll be there! ! !

 • Mehmet Oktay
  Mehmet Oktay

  Stand and Fight

 • Mow
  Mow

  En sevdiim parcasi death tone....niye acaba :))

  Başlangıçta Joey Black Sabbath ta bass/pyro teknisyeni olarak çalışıyordu. Sabbath ın Newcastle daki konserinde Black Sabbath ın alt gruplarından biri olan Shakin Street te çalan gitarist Ross the Boss la Tanıştı. İkisinin de metal görüşü aynıydı ve bu düşüncelerden Manowar un temelleri atılmış oldu. Ve Ondan sonra heavy dünyasının tartışmasız en iyi seslerinden biri olan Eric Adams'la beraber ilk albümleri Battle Hymns i çıkardılar. Ve en çok dikkat çeken şarkı ise içinde Orson Welles in hikayesini anlattığı Dark Avenger adlı parçaydı. İlk albümden sonra Manowar başka bir firmayla kontrat yaptı.(ve bu kontratta kanla imza attıkları söylenir) . Into Glory Ride ı çıkaran gruba artık güçlü ritmleri ile ün yapmış davulcu Scott Colombus da katılmıştı. Manowar un 3. albümü olan Hail to England grubun ingiltere turunda çalacağı şarkıları kapsıyordu ve sadece 6 günde kaydedilip hazırlanmıştı. Manowar bu albümle Avrupa yı sallayacak olan Spectacle of Might Turnesine çıktı.Bu turnenin dönüşünde Sign of The Hammer albümünü yaptılar ve Guiness rekorlar kitabına Dünyanın en gürültülü grubu olarak geçtiler. Sign of the Hammer ı takiben Manowar ününü pekiştirecek bir albüm daha çıkardı:'Fighting the World' ve bu albümle daha da büyük üne kavuştu ve oldunluk çağına ulaştığını resmen bildirmiş oldu. Hemen arkasından Manowar en büyük albümlerinden biri olan Kings of Metal i çıkardı. Bu albümdeki Crown and the Ring parçası St.Joseph katedralinde 100 kişilik bir koro ile seslendirildi. Ve bu büyük koro ile Kings of Metal parçasının altına da imza atıldı.
  Başka bir teklif için 4 yıl bekleyen grup sonradan gelen anlaşmayla Triumph of Steel albümünü çıkarttı. Triumph of Steel in ilk yüzünde 28 dakikalık ' Achilles,Agony and Ecstasy' parçası dikkat çekiyordu. Çünkü Manowar bu albümde ilk defa bir hikayeyi anlatmayı denemişti. İkinci yüzde ise Ride the Dragon, Power of Thy Sword, Demon Whimp gibi büyük parçalara imza attılar. Bunla da yetinmeyen grup Secrets of Steel turnesine çıktı. Rusya üzerinden olan bu turneden başarıyla dönen grup biraz bekleyerek son stüdyo albümleri Louder Than Hell i çıkarttı. Bu albümde de grafiği yükselten çok sıkı parçalar vardı. Ve Manowar ın ünü bu sayede bütün dünya çapına ulaştı. Grup sonra Hell on Wheels ve Hell on Stages adlı iki konser albümü çıkarttı.(ki bence gereksizdir(Manowar' un konser kabiliyetinden şüphe bile etmeyeceğim için bu albümlere verilecek paranın boşa atılacak para olduğuna inanıyorum)) Manowar un tarihi anlaşılmıştır umarım.  Grup üyeleri:
  Joey De Maio:Grubun kurucularından. Bassçı. 8 telli piccalo bası çoğu başçının rüyalarını süsler.Manowar un arkasındaki asıl yönetici ve beyin.
  Eric Adams: Büyük vokalist ve bence en iyisi o(tartışma istemem)
  Karl Logan: Gitarist işte söylenicek fazla bir şey yok
  Rhino: Grubun davulcusu

 • Banu Culha
  Banu Culha

  tek begendigim sarkisi master of the wind

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  Evrim sürecini tamamlayamamış insanlardan kurulu bir topluluk, buna müzikde diyorlar tarih öncesi için iyi müzik sayılabilir gerçekten :)

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  burada konserlerine gülmek için gidiyoruz siz daha ciddiye almaya devam edin...
  :)

 • Erman Kırımlı
  Erman Kırımlı

  Manowar öyle dalga bir grup değil dünyada metal müzik felsefesine göre yaşayan ender gruplardan birisidir. Manowar her şarkısında metal müziğin ne anlama geldiğini vurgular ve ülkede binlerce fanı bulunmaktadır. Arama motorlarında manowar yazıp bakarsanız herhangi bir dalga grubundan çok daha fazla link görürsünüz.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  meğersem dünyanın en dalga grubuymuş Türkiye'de ise baya ciddiye alınmıştı...