Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • blind guardian11.06.2004 - 21:10

  LONG LIVE THE ELVEN METAL! ! ! ! ! !


  BLIND GUARDIAN

  Grup 1985 de Almanya da küçük bir kasaba olan Krefeld de kuruldu. Adı Lucifer's Heritage olan ilk grubun Üyeleri arasında değişiklik olmadı yani şu an ki BG ne ise Lucifer's Heritage de oydu. 85 te ilk demo albümleri Symphonies of Doom ve 86 da da Battalions of Fear demo albümünü yaptılar. Bu albümlerle Almanya da Beklediklerinden de fazla bir başarıya sahip oldular ve grubun ismini Blind Guardian olarak değiştirdiler. Grup sonra No Remorsa la anlaş ma imzalayıp ilk gerçek albümleri olan Battalions of Fear ı çıkardı.Ve sonra Da ikinci albümlerini,gitarlarda Kai Hansen in yardımları ile tamamladılar. Bu albümün adı ise Follow the Blind dı. 3. albümleri olan Tales from the twillight world ün Japonyada dağıtılmasıyla Japonyada büyük bir hayran kitlesine sahip oldular. Ve bu albümlerinin kapağını bütün iyi Alman heavy gruplarının kapaklarını yapan Andreas Mrachall a yaptırdılar.

  Grup 91 de Virgin le anlaşma imzalayarak Somewhere far Beyond u çıkardı. Fakat albüm kapağı grup elemanları tarafından beğenilmediği için bu albüm çok tatmin edici olmamıştı. 93 te Tokyo Tales adlı konser albümünü çıkardılar. Ve bu albümle bir sürü gruba Tokyo üzerindeki çalışmalarda öncülük ettiler.94 te eski prodüktörleri ile anlaşmalarını bozup bazı başarılı Metallica albümlerinin arkasındaki adam olan Flemming Rasmussen ile anlaştılar. 95 te Imaginations from the other side albümü ile kendilerini aşabileceklerini kanıtladılar. Imaginationsdan önce ise ilk single ları olan A Past and A Future Secret i çıkarttılar. Ve bunu takiben ise Bütün Avrupa da Mr.Sandman olarak bilinen Bright Eyes ı çıkarttılar.Ve en son olarak ise eski BG şarkılarının Bazılarını orkestra versiyonlarıyla barındıran Forgotten Tales albümünü çıkarttılar.


  Marcus Siepen: Gitar
  Andre Olbrich: Gitar
  Thomas Stauch: Davul
  Hansi Kürsch: Vokal/Bass  ALBÜM INDEX

  Imaginations From The Other Side

  Nightfall In Middle-Earth

  Tales From The Twilight World

  Somewhere Far Beyond

  Battalions Of Fear

  Forgotten Tales

  Tokyo Tales

 • manowar11.06.2004 - 21:05

  En sevdiim parcasi death tone....niye acaba :))

  Başlangıçta Joey Black Sabbath ta bass/pyro teknisyeni olarak çalışıyordu. Sabbath ın Newcastle daki konserinde Black Sabbath ın alt gruplarından biri olan Shakin Street te çalan gitarist Ross the Boss la Tanıştı. İkisinin de metal görüşü aynıydı ve bu düşüncelerden Manowar un temelleri atılmış oldu. Ve Ondan sonra heavy dünyasının tartışmasız en iyi seslerinden biri olan Eric Adams'la beraber ilk albümleri Battle Hymns i çıkardılar. Ve en çok dikkat çeken şarkı ise içinde Orson Welles in hikayesini anlattığı Dark Avenger adlı parçaydı. İlk albümden sonra Manowar başka bir firmayla kontrat yaptı.(ve bu kontratta kanla imza attıkları söylenir) . Into Glory Ride ı çıkaran gruba artık güçlü ritmleri ile ün yapmış davulcu Scott Colombus da katılmıştı. Manowar un 3. albümü olan Hail to England grubun ingiltere turunda çalacağı şarkıları kapsıyordu ve sadece 6 günde kaydedilip hazırlanmıştı. Manowar bu albümle Avrupa yı sallayacak olan Spectacle of Might Turnesine çıktı.Bu turnenin dönüşünde Sign of The Hammer albümünü yaptılar ve Guiness rekorlar kitabına Dünyanın en gürültülü grubu olarak geçtiler. Sign of the Hammer ı takiben Manowar ününü pekiştirecek bir albüm daha çıkardı:'Fighting the World' ve bu albümle daha da büyük üne kavuştu ve oldunluk çağına ulaştığını resmen bildirmiş oldu. Hemen arkasından Manowar en büyük albümlerinden biri olan Kings of Metal i çıkardı. Bu albümdeki Crown and the Ring parçası St.Joseph katedralinde 100 kişilik bir koro ile seslendirildi. Ve bu büyük koro ile Kings of Metal parçasının altına da imza atıldı.
  Başka bir teklif için 4 yıl bekleyen grup sonradan gelen anlaşmayla Triumph of Steel albümünü çıkarttı. Triumph of Steel in ilk yüzünde 28 dakikalık ' Achilles,Agony and Ecstasy' parçası dikkat çekiyordu. Çünkü Manowar bu albümde ilk defa bir hikayeyi anlatmayı denemişti. İkinci yüzde ise Ride the Dragon, Power of Thy Sword, Demon Whimp gibi büyük parçalara imza attılar. Bunla da yetinmeyen grup Secrets of Steel turnesine çıktı. Rusya üzerinden olan bu turneden başarıyla dönen grup biraz bekleyerek son stüdyo albümleri Louder Than Hell i çıkarttı. Bu albümde de grafiği yükselten çok sıkı parçalar vardı. Ve Manowar ın ünü bu sayede bütün dünya çapına ulaştı. Grup sonra Hell on Wheels ve Hell on Stages adlı iki konser albümü çıkarttı.(ki bence gereksizdir(Manowar' un konser kabiliyetinden şüphe bile etmeyeceğim için bu albümlere verilecek paranın boşa atılacak para olduğuna inanıyorum)) Manowar un tarihi anlaşılmıştır umarım.  Grup üyeleri:
  Joey De Maio:Grubun kurucularından. Bassçı. 8 telli piccalo bası çoğu başçının rüyalarını süsler.Manowar un arkasındaki asıl yönetici ve beyin.
  Eric Adams: Büyük vokalist ve bence en iyisi o(tartışma istemem)
  Karl Logan: Gitarist işte söylenicek fazla bir şey yok
  Rhino: Grubun davulcusu