Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ikbal gürpınar sizce ne demek, ikbal gürpınar size neyi çağrıştırıyor?

ikbal gürpınar terimi Ecem Tosun tarafından tarihinde eklendi

 • Firdevs Demir
  Firdevs Demir

  ikbal demek hayat demek benim için o neşeli cıvıl cıvıl tavrı o muhteşem gülüşü o pozitif enerjisidir beni hayata bağlayan. Hayata olumlu bakan korkusuzca ama bir o kadarda inançlı kişilik.onu çok seviyorum.hatta kızımın adını ikbal koydum.inşallah onun gibi bir bayan olur.onunla görüşmeyi çok istiyorum.inşallah bir gün gerçekleşir bu isteyim.

 • Ali Dokuyucu
  Ali Dokuyucu

  valla tek kelime super

 • Garbi Yeli
  Garbi Yeli

  Trt'nin sıcak,sevgi dolu sunucusu... Başarılı bir kadın ama durum ortada... Meyve veren ağacı taşlarlar..!

 • Yavuz Gökçe
  Yavuz Gökçe

  Olumsuz ve olumlu eleştirilere katılıyorum, hepsinin haklılık payı var, zaten bir yönün ağırlık kazanması düşünülemezdi; ' insan ' ile muhatabız çünkü...

  Eklemek istediğim, kişiliğine, yaşantısına ve değerlerine çok saygı duysam ve kendisini 'sevgi' adına çok sevsem de; yine de hayatımda tanıdığım, gördüğüm ve bildiğim en ' kadın ' oluşudur.

  Sevecenliğinden görünümüne, bakışlarından o harika mimiklerine kadar yaklaşık on yıldır (ki, bu ülkede sabah şiir okuyup bunu cezaevlerinde bile izlettiren hatta ezberlettiren, ender rastlanır birisidir.) izlediğim ve ilişkilere dair imgelem dünyamı sayesinde genişlettiğim, yürüdüğüm yol'un sonundaki ' kayıp kent ' olarak yürüyüşüme güç veren mükemmel bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum...

 • Zeynel Celik
  Zeynel Celik

  Şiirin nasıl okunmamasının kendisinden öğrenilebileceği zat. Hele A.Kadir'in 'Kayısı Ağacı' adlı şiirini bir katledişi vardır ki... sormayın. Şiiri yorumlamanın salya sümük ağlamak olduğunu sananların bol olduğu bir memlekette, elbette böylesi marazi duyarlıkların yoğunluğunda ve de torpilin gölgesinde yükselen kişilerin, yükselen değerleri belirlemesi de elzemdir.

 • Nurfer Yıldız
  Nurfer Yıldız

  Böyle genel müdür olunca böyle de abuk bir program sunucusu olacaktır tabi ki..programın ortasında sırf konuk seyircilerden biri 'kader insanı yönlendirmez her şey insanın elindedir' dedi diye azar üstüne azar söyleyip arkadan da dini bütünlüğünü ifade eden 'genel müdür torpilli' bayan sunucu kendileri..

 • Sedat Akgün
  Sedat Akgün

  ilk defa bir kitaba verdiğim paraya acıdım (içimden geldği gibi) onu yap,bunu yap,şunu yapma,baska birşey yok kitapta.

 • Mehmet Çetin
  Mehmet Çetin

  Şiirin bütün girdilerine yeteneğiyle ulaşabilen,dehlizlerinde sesinin tınısıy
  la ayrı bir ahenk oluşturan ve bilhassa benim yani Mehmet Çetin şiirleri
  ni okurken şiire mana kazandıran Allah vergisi bir ses ve kişi olarak ise
  tv de gördüğünüzün aynısı,yolun hep açık olsun sevgili İkbal.
  mehmet çetin

 • Sila Gurbet
  Sila Gurbet

  Güzel insan..
  Hayati iyi bilen; gercekci, Siir dostu,
  Oldugu gibi yasayan ve davranan, yardimsever Ikbalabla..
  Allah islerini rast getirsin insaallah....

 • Mehmet Ergul
  Mehmet Ergul

  bir anne sıcağı, bir yardım meleği ve herşeyden önemlisi gerçekci biri hikayeleri harika vede sesi şiirleri daha güzel yapıyor.