Kültür Sanat Edebiyat Şiir

heavy metal sizce ne demek, heavy metal size neyi çağrıştırıyor?

heavy metal terimi Ultimate tarafından tarihinde eklendi

 • Joo Joo
  Joo Joo

  Genelde Agresif ve Asi insanların dinlediği Müzik türüdür. Heavy ve Diğer Metal Türü Dinleyen İnsanların Yapılarında bir Anarşizm anlayışı mevcuttur.Isyanları genelde Sisteme ve Düzenedir. Kendimde Öyleyim =))

 • Başak Aksoy
  Başak Aksoy

  oyle baygın şarkılar dinleyip daha fazla depresyona girmemek için uzgun ve bunalımda olundugunda dinlenmesi şiddetle tavsiye edilen müzik türü

 • Neslihan Turan
  Neslihan Turan

  Heavy MtL agresif ritimler ve aşırı distorsiyonlu gitarlarla karakterize edilen sınırlarını aşan bir rock müzik türüdür.

 • Faruk Tavukçu
  Faruk Tavukçu

  bir yaşam tarzı. sınırları aşmak, kalıplardan taşmak, var olanın ötesine geçmek.

 • Merlin Xn
  Merlin Xn

  Fazla takipçisi olmadığım halde öyle gruplar vardır ki dinledikçe orayı burayı parçalayasınız gelir.

  Dikkatli Bkz: Iron Maiden.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Canlı Metal ve Rock Radyo Yayınlarının Web Adresleri
  (Online Heavy Metal and Hard Rock Radio Links) :

  http://directory.thestar.com.my/cat.asp? /Arts/Music/Styles/Rock/Heavy_Metal/Radio/

  Eski metalcilere Forgotten Jewels'ı tavsiye ederim; Accept, Dio, Saxon, Queensryche, AC/DC gibi baba grupları dinleyebilirsiniz. Dinledikçe efkarlandım ama yılların şarkıları bu yaşta da nostalji olur mu ya:

  Sayfa: http://forgottenjewels.sytes.net/
  Radyo: http://www.live365.com/stations/forgottenjewels? play

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Heavy Metal, tabi rock çizgisinden geldiği için bir çeşit isyan muziği diyebiliriz ama ilk başlarda isyan muziği olarak değil teknolijinin muzikte de iyice ilerleyip daha sert muzikle insanların kendini ifade etmesiyle ortaya çıkmışıtr. Bu ifade etme, adından anlaşılacağı gibi daha çok ağır metal endüstirisinde çalışan işçilerin ve kamyon şöförlerinin takılıdığı barlarda başlamıştır. Hayatlarının getirdiği bu ağır koşullar muziklerine işlemiş ve aykırı muzikten daha çok lokal bir kültürün ürünüdür. Bu kültürden gelmiş gruplar tabi ki ilk başlarda kendi dinlerinin ya da geleneklerinin propagandasını yapsalar da olağan düzene eleştiriler de getirmişlerdir. Tabi sonradan yayılma ile farklı söylemlere dönüşmüş. Piyasaya karşı çıkan bu akım sonunda kendi piyasasını oluşturarak muzik yerine (çoğu müzik türünde olduğu gibi) imaj satmaya başlamıştır...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  bkz. Metal Müzik