Kültür Sanat Edebiyat Şiir

esrarotu sizce ne demek, esrarotu size neyi çağrıştırıyor?

esrarotu terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Remzan Benim
  Remzan Benim

  millet faydaları saymakla bitmez diyor,
  tek zararı bağımlık olsa bile bu az bişeymi?
  bulamadığınızda sinirli olmanız uyuyamamak, en büyük zararı beyne yapıyor unutkandır esrar çekenler,
  bakın unuttm ne yazacağımı iyimi :)

 • Muna Akayol
  Muna Akayol

  soyutlandığım an..

 • Recep Karagöz
  Recep Karagöz

  Gerçek beni,, ve gerçeği bulduğum tek yer.! !
  O varken yabancısınız hepiniz bana, Yokken,,
  Zaten yitiksiniz gözümde..! ! !

 • Serpil Kaya
  Serpil Kaya

  çok öksürtüyo ama kafası bi başka güzel.. bu dünyayı taşıyabilmek için sarmak lazım arada...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Zararı kafayı dumanlaması ama aşırı kullanılırsa psikolojik alışkanlık (kullanılmadığı zamanlarda sinirlilik, gerginlik, uyuyamama) , unutkanlık, boşverme, hafif zehirlenme neticesinden kusma, baş dönmesi, baş ağrıları.

  Bunların dışında, tütünle kullanımı saymazsak, fiziksel hiç bir bağımlılığı ve zararı yoktur. Ve türk filmlerinde Tecavüzcü Çoşkun'nun saf kızları kandırma gibi bir gücü var mı tartışılır ama tersine kişiyi mayıştırır ve sakinleştirir (gevşetir, iştahı açar, kan yapar, hüzünlendirir, ağlatır, şenlendirir, güldürür) ... Konsantrasyonu arttırdığı da söylenir ama değişen 'kendini kandırma' gibi psikolojik etkenler (önyargı, şartlandırma, ürkme) olduğu için kişiden kişiye değişen etkileri de vardır....

  Bir de diğer uyuşturucu kullanıma 'elma şekeri' gibi fonksiyonu olduğu da söylenir.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  çağrıştırdıkları:
  cannabis, purple haze, skunk, black, hash, weed, grass, marijuana, doobie, dope, ganja, hashish, joint, pot, pot-head, shit, smoke, spliff, stash, stoned, blow, blow-back, chronic, colombian, Bob Marley, Peter Tosh, Bob Dylan, 'I see dead people', Pink Floyd, bifta, gold, herb, herbman, 'this stuff is good man', Jım Hendrix, Queen Vitoriye, George Washington, Jamiaca, Hasan Sabbah (haşhaşiler) , Cypress Hill, hippie, nine bar, skinning up, tea, seeds, ounce vs vs vs...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  cannabis, esrarotu cinsi bitkiler, kendir cinsi bitkiler, esrarotu, haşhaş, kendir, kenevir, hint keneviri olarak da bilinir.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Universitede ilk presantasyonu mu bu konuda yaptım. Sonunda, hoca arkasına yaslanarak, ''evet, yolda yürürken beş sarhoşla karşılaşmaktansa, kafası dumanlı (stoned) beş kişiyle yüz yüze gelmeyi tercih ederim.'' dedi.

  Evet, ististatiklere göre ot çekmekten 10 bin yıldan beri kimse ölmüş olduğu kayıt edilmememiştir. Lakin trafik kazasından cinayet gibi ağır suçlara, bağımılılktan ölümcül hastalıklara kadar dünyada en çok insan öldüren ve sömüren alkol yasak değildir.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Halk arasında 'ot' denilir. Yanlış bilinen ve tanıtılan bir madde. Alkolden daha zararsız hatta yararları saymakla bitmez. Esrar ticaretini kontrol altına (tekeline) almak isteyen devletlerin 'gözünün üstünde kaşın var' yalan bahaneleriyle yasakladığı bu ürün, zamanında tüketimi ucuz, serbest ve yaygındı.