Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

beyaz türkler sizce ne demek, beyaz türkler size neyi çağrıştırıyor?

beyaz türkler terimi Asdf Ghjk tarafından tarihinde eklendi

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  1940'LARDA. CUMHURİYET GAZETESİNDE BİR MANŞET:HALK DENİZE HÜCUM ETTİ.VATANDAŞ DENİZE GİREMİYOR.İŞTE BEYAZ TÜTKLER BUNLAR.

 • Nesim Sina
  Nesim Sina

  Atatürkçü olduklarını iddia eden, ama Atatürk' ü hiç anlamayan güruh.
  'Ara' adlı filmde yaşam tarzları, kültürler karmaşasını yaşayan dünyaları gayet iyi anlatılmış.

 • Suware Cucikan
  Suware Cucikan

  ünlü sosyolog Nilüfer Gölenin.dilimize soktuğu bu kavramla birlikte.ben gibi acaba türklerin başka hangi renkleri var diye düşünen de olmuşmudur acaba......! neyse avrupalarda. kolejlerde okuyan. yaşam standartları ülke durumunun hayli ötesinde olan felsefelerini daha çok ve kaliteli tüketim üzerine kuran hatta bu tüketimi de markalarıyla eşe.dosta ve televolelerle diğer türkiyeye duyuran. tüm bu saltanat içinde mutsuz olup hayatı panzehirsiz kaldıramayanlar vs vs

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Beyaz Türkler,hiçbir konuda kendi içinden çıktığı halkının sorunlarını kendine dert etmeyen,bazıları kent-soylu,(Eski İstanbullu olanlar ve onların nesli,kimi savaş zengini ve deYeni kurulan Cumhuriyetin kaymağını yiyen Şişli,Osmanbey,Harbiye’de ikamet edenler) Büyük çoğunluğu ise,yoksullukta gelme,sonradan görme,kendini burjuva sınıfına sokma gayreti içinde olan,Varoşlardan (Macar Derebeylerinin Orta çağda görkemli şatolarının dışında kalan halkın yaşadığı derme çatma yapılar.) uzaklarda korunaklı/ korumalı modern lüks şatolarında yaşamını sürdürenlerdir.

 • Selin
  Selin

  Aslında beyaz değiller kafaları bayağı karanlık.
  Siyah beyaz ırkçılığına benzetildiği icin bunlara beyaz deniyor.Kendilerini üstün ırk zannediyo bu akıllı beyazlar,birlikte yaşadıkları canlıların insan ya da hayvan olması önemli diil onlar icin kendilerinden baska hiç bi şeyin değeri yoktur.

  Dehal beyinleri aydınlatılmalı,beyazlaştırılmalıdır.

 • Hakan
  Hakan

  Hayatları Boyunca Harcayamayacağı Kadar Para Biriktirmenin Bir Anlamı Yok Bence, Biraz da İnsanlığa Faydalı Olsalar Çok İyi Şeyler Düşüneceğim Ama Malesef. Çevredeki Olan Bitenleri Göstermek İçin Ne Yapmak Lazım, Beyaz Türkler Adına Layık Olamıyorlar.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Memleketimizde 3-5 yüzbin adet kadar olan, memleketin bütün kaymağını yiyen geri kalan 69,5 milyon insana zenci muamelesi yapan, iğdiş edilesice kaymak takımı...

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  soner yalçın kitabı