Kültür Sanat Edebiyat Şiir

cumhuriyet gazetesi sizce ne demek, cumhuriyet gazetesi size neyi çağrıştırıyor?

cumhuriyet gazetesi terimi Ahmet Dinler tarafından tarihinde eklendi

 • Deniz Ercivan
  Deniz Ercivan

  "cumhuriyet gazetesi" okuyanını
  bulduğunda hemen yanına otur:)

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Padişahlık döneminde,padişahçı.İttihat-terakki döneminde İttihatçı.(Yeni gün adıyla)
  Cumhuriyet döneminde, cumhuriyetçi.Demokorat Parti döneminde DP'ci, 1970'lerde Sosyalist Devrimci. En son olarak da ulusalcı.Her devrin gazetesidir Cumhuriyet.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Bilime, kültüre ve sanata önem vermesi yönünden saygı duyduğum ama yayınladığı bazı haber ve yazılarla, insanların manevi değerlerine hakaret etme noktasına vardırmasını yadırgadığım, kendi 'çağdaşlık' anlayışı dışındakileri 'çağdışı' gören Vakit'in bir başka versiyonu olan gazete

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Gençliğimde,uğruna tosuncuklardan dayak yediğim devrimci gazetem. Geç anladım her devrin gazatasi olduğunu Sırasıyla; Eski adı Yeni Gün (Padişahçı,ittihatçı) 1923 Atatürk'çü, 1950 Menderes'çi,1970 sosyalist devrimci 2009 ulusalcı YAZIK!

 • Muhammed Hakkani
  Muhammed Hakkani

  Cumhuriyet Gazetesi'nin çıkardığı pazar ekinin editörlüğünü yapan Berat Günçıkan, BarışaRock Festivali'nde gerçekleştirilen söyleşide ilginç sözler sarf etti.

  Abdullah Öcalan'ın çocuk katili olmadığını belirten Günçıkan, televizyonlarda bu tip ifadelerin kullanılması karşısında kendini tutamayıp okkalı küfürler savurduğunu anlatıyor.

  Basının Öcalan için 'çocuk katili' şeklinde konuşmasına küfür ettiğinde oğlunun kendisine diklendiğini aktaran Günçıkan, oğlunun Öcalan için, 'Tabiî ki çocuk katili.' dediğini söyledi.

  Günçıkan, ardından oğlunun odasında Türk bayrağı bulunduğunu dile getiriyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: 'Ama bir gün biliyorum, oğlum o bayrağı indirecek. Hepimizin o bayrakları indirmemiz ve kendimizle yüzleşmemiz gerekiyor.'
  12 Ağustos 2008, Salı
  ------
  işte bu satırlar bu gazetenin asıl hedefini anlamaya yardımcı olur.

 • Murat Kenan
  Murat Kenan

  gazete hatta kağıt demeye dilimin varmadıgı paçavraların bir araya gelerek kurduğu cumhuriyet.tehlikenin farkında mısınız diyerek fitne peşinde koşmuştur.
  kısmen başarılı olmuşlardır övünebilirler.

 • Aysel Özdemir
  Aysel Özdemir

  tanıdığım en acaip adam dn acaip gazeyi okuyor

 • Yunus
  Yunus

  Aklınca birşeyleri asılsız birşeyleri dile getirmiye çalışan bir gaztededir..neymiş yüzyıl geri gidiyormuş alakası yok..bunu kendileri yapmıya çalışıyor..

 • Duffy Duck
  Duffy Duck

  Çanlar kimin için çalıyor pardon Tehlikenin farkında mısınız deyip yüzyıl öncesine dönme ihtimalini halka duyuran gazete.

 • Lanet Herif
  Lanet Herif

  allah için vakit gazetesi kadar kötü bir gazete, ama yiğidi öldür hakkını yeme derler ya: kitap eki gerçekten çok iyi...

 • Tuba Kara
  Tuba Kara

  zorla abone yapılmaya değmeyecek bi gazete...

 • Ali Dinç
  Ali Dinç

  gölgesinden korkan bir grup insan

 • Tuba Kara
  Tuba Kara

  Laiklik paravanını kullanan Cumhuriyet gazetesinin aslında tehlike olarak gördüğü hadise geçen Mayıs ayında Ankara'nın ABD'nin yörüngesinden çıkıp tarihte ilk kez bağımsız bir duruş elde etmiş olmasıdır!

  Gazetelerine atılan bombaların 'TSK Malı' olduğu anlaşıldığında Cumhuriyet'ten çıt çıkmaması acep ne iştir? Mahkeme kısa bir süre önce 'CG'ne atılan bombaların kaynağı araştırılmayacak' diye karar verdi. Cumhuriyet bu hasıraltı faaliyetine yine sesini çıkarmadı...

  Demek ki, İlhan Selçuk ve Cumhuriyet yöneticileri bombalanma olaylarının perde arkasının aydınlatılma ihtimalini bile sevmiyorlar! Bu işin arka planı kazara ortaya çıkarılsa, Cumhuriyet'çilerin neticeyi görmeye cesaretleri yok! Mesela, Mumcu suikastının perde arkası aydınlatılsa, Cumhuriyet bu sonuçla yüzleşmek istemeyecek!

  Bütün bunlardan sonra, Cumhuriyet için sevabına farklı bir 'TF Kampanyası' yapmamız gerekiyor:

  *'28 Şubat'ın yıldönümünde BÇG Orkestrası Onuncu Yıl Marşı'nı çalmadı: Tehlikenin farkında mısınız? '

  * 'Artık bu solan Cumhuriyet bahçesinde Sincan tanklarına/ brifinglere/ TSK'dan servis edilen fabrikasyon manşetlere yer yok: Tehlikenin farkında mısınız? '

  *' İlhan Selçuk sütununda Bush'a -Türkiye'ye müdahale edin diye açık mektup yazmıştı. Beyaz Saray, İlhan Ağabey'e bir türlü dönmedi, dönemedi: Tehlikenin farkında mısınız? '

  *Final: 'Cumhuriyet gazetesinin foyası meydana çıkıyor: Tehlikenin farkında mısınız? '
  ------
  bu güzel yazı cumhuriyet gazetesinin ne olduğunu özetliyor başka söze gerek yok...

 • Memet Sever
  Memet Sever

  irtica yaygarasından başka bir marifeti yok

 • Cengiz Alp
  Cengiz Alp

  Cumhuriyet gazetesinin yaptığı bu provakasyon değilde nedir, halkı kışkırtmak değilse nedir, eğer bu reklamı başka bir gazete yapsa idi şimdi kıyamet kopmuştu Hemen kapatılması için dava açılırdı.Neden açılmıyor acaba, kime güveniyorlar, kim var arkalarında? ? ? Türkiye de olan olaylarla ilgili atmasyon karalama amaçlı yapılan bu haberlerin doğru çıkmadığı halde nasıl çıkıpta halen Cumhuriyeti sahipleniyorlar. Cumhuriyet sizin tekelinizde değildir. Bu ve bunun gibi tek tip zihniyetli insanlar için çıkartılan bir Gazete insanları karalamaktan başka bir şey yapmıyorlar. ankara 25

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  16 Mayıs'ta saatler 100 yıl geriye alınıyor...' Cumhuriyetimize sahip çıkalım '...
  Uyan Türkiye...Gaflet uykundan uyan...İçte ve dışta her türlü bedhahlar seni kuşatsa da uyan...
  16 Mayıs'ta 100 geriye gitmemek için uyan...

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  Gereksiz insanlar için gereksiz bir gazete.....
  100 yıl geriye gitmek ne demektir......ve bunu Cumhuriyet gazetesi kime hitap ediyor....ve hiçbir kesimi gösstermiyor bu gazete.....neden yobaz milleti üstüne direk olarak alınıyor.....eee tabi Atalarımız boşuna konuşmaz.....
  Yarası olan gocunur.......

 • Yağmur Bulut
  Yağmur Bulut

  Aslı astarı olmadan ^^ felaket teorileri üreten, hurafeler üreten ve düşünemeyen ezberci okurlarını da buna inandırmaya çalışan ^^ bir gazete. Bu gazete için verilen paralara yazık.

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Üç beş kelime ile güya (!) 100 yıl geriye gitmemize mani olmaya çalışan, tarafsız (!) , demokratik ve özgürlükten yana (!) trajı tavan yapma gibi kaygısı bulunmayan (bulunsada önemli değil, ancak kendisini avutur...) , sözüm ona, her görüşümde rutubet kokusunu hatırlatan günlük gazete...

  Söylermisiniz 100 yıl geriye gitmemizi istemeyen Cumhuriyet gazetesi, Ahmet Necdet Sezer başta iken 100 sene ileriye mi gittik acaba...? ? ?

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  16 Mayıs'ta saatler 100 yıl geriye alınıyor...' Cumhuriyetimize sahip çıkalım '...
  Uyan Türkiye...Gaflet uykundan uyan...İçte ve dışta her türlü bedhahlar seni kuşatsa da uyan...
  16 Mayıs'ta 100 geriye gitmemek için uyan...

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  kapı kapı dolaşılıp dağıtılmayan....
  bedava evlere gelmeyen....
  gereksiz insanlar için........GEREKSİZ.....

 • Kaptan Mechul
  Kaptan Mechul

  Cumhuriyet'e devlet aracı ile servis
  Çankaya Belediye'sinin Cumhuriyet gazetesini kendi personeli ve aracını kullanarak dağıttığı ortaya çıktı. İşte Cumhuriyet'e özel dağıtımın kare kare fotoğrafları.
  Çankaya Belediye Başkanı CHP'li Muzaffer Eryılmaz, belediye bağlı Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri'nde bedava dağıtıldığı ileri sürülen Cumhuriyet gazetelerini 'bazı hayırveser vatandaşların tedarik ettiğini' söylemişti. CHP'li Başkan Eryılmaz, 'Hayırsever, tedarik ettikleri Cumhuriyet gazetelerini belediyemiz tesislerine getiriyor, biz de dağıtıyoruz. Maliyeti tamamen onlara ait' şeklinde konuşmuştu.

  Ancak Cumhuriyet gazetelerinin bizzat belediye görevlileri ve araçları ile gazetenin Ankara temsilciliğinden alınıp sosyal tesislere getirildiği kara kare görüntülendi. İşte o görüntüler:

  4 Yer Çankaya Belediyesi'nin Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri. Saat, 08.45. 06 AG 2601 plakalı araçla getirilen gazeteler istifleniyor.

  5 Fotoğraflarda da görüldüğü gibi, Cumhuriyetleri, gazetenin temsilciliğinden gazete yükleyenler, belediyenin sosyal tesislerine indirenler ve burada bedava dağıtımını yapanlar, belediye personeli... Üzerlerinde de Çankaya Belediyesi amblemli tişörtler var.  Vakit http://www.haber7.com/haber.php? haber_id=180143

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan

  vatandaşlar okur...birey olmayı başaranlar yani.. ;)

 • günlük 68.001 net satışı olan

 • demokrasiyi yedikten sonra hazmedemeyip mide tranvalari ile boğuşan hazımsizlik sorunu çeken dolasıyla kabiz olan hangi akla hizmet ettiği muallakta olan..POSTAL öpücü. bir gazete....!

 • İsmail Çınar
  İsmail Çınar

  çağdaşlık,bilimsellik,ATATÜRK DEVRİMLERİNİN yılmaz savunucusu ve yeniden algılanması için savaşım veren gazete

 • Fatih Mehmet Özcan
  Fatih Mehmet Özcan

  İslam düşmanı dinsizler

 • Ali Aydın
  Ali Aydın

  İslama Küfretmeyi Hobi Haline Getirmiş Gerici,Ortaçağ Zihniyetine Sahip Ataistler Topluluğu Olan Bir Propaganda Kağıtı.

 • Nesrin Gelincik
  Nesrin Gelincik

  Doğru söyleyen dokuz köyden kovulurmuş....

 • Sener Kahraman
  Sener Kahraman

  herkesistediği gibi yorumlar ancak günlük aldığım gazetedir cumhuriyet
  tehlikenin farkında mısınız? ...