Kültür Sanat Edebiyat Şiir

anayurt oteli sizce ne demek, anayurt oteli size neyi çağrıştırıyor?

anayurt oteli terimi Arzu Özdemir tarafından tarihinde eklendi

 • Yaşar Özcan
  Yaşar Özcan

  türk sinemasının baş yapıtlarından.

 • Duygu Özen
  Duygu Özen

  Anayurt Oteli Yusuf Atılgan'ın yazdığı bir roman. Ömer Kavur da filmini çekmiş. Bazı film eleştirmenlerince Türk sinema tarihinde önemli psikolojik tahliller içeren bir film. Kitap bazen aşırı ayrıntılar üzerine kurulmuş ama kahramanın ruhsal durumunu anlatmak için güzel bir teknik bu. Ayrıca kitabın kahramanı Zebercet birçok psikolojik rahatsızlığı bünyesinde rahatça taşıyabilen bi kişilik. okunmalı derim yine de farklı bakış açısı sağlıyor insana..

 • Evren Aydın
  Evren Aydın

  Yusuf Atılgan'ın Zebercet karakterinin, hem sahibi hem resepsiyonisti hem temizlikçisi gibi çalıştığı oteldir Anayurt Oteli. Zebercet'in otele gelip bir gün kalıp ayrılan bir kadına beslediği platonik aşkın geçtiği otel... Durgun, karanlık, hasta bir roman...

 • Bahadır Özbütün
  Bahadır Özbütün

  Zebercet türk edebiyatının en önemli karakterlerindendir,yusuf atılganın ellerine sağlık

 • Aa
  Aa

  en iyi yerli filmlerden biri..salon tıklım tıklımsa çıkmayı düşünmeyin,15 dk. sonra boşalacaktır :)

 • Aylin Yıldız
  Aylin Yıldız

  Yusuf Atılgan, okuyucu,Zebercet hep birlikte oturur karar verirsiniz.Zebercet kendini asmalı. Bu verdiğiniz karara aranızdan en cesur olanı yani yazar açıklar aranızda en çaresiz olan Zebercet uygular.
  Okuyucuda başka çare yok bu sevgisizlikte yaşamanın anlamı yok diye üzgün kapatır kitabın kapağını...Ahhh Yusuf Atılgan daha fazla daha başka romanlar yazsaydın der.