Kültür Sanat Edebiyat Şiir

32. gün sizce ne demek, 32. gün size neyi çağrıştırıyor?

32. gün terimi Burak Can tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Merhum Mehmet Ali Birand ve ekibinin hazırladığı; ilk kez 1985 yılında TRT'de yayınlanmaya başlayan uzun soluklu haber programıdır. Programın ünlü jenerik parçası "Eve Of The War" müzisyen Jeff Wayne'e aittir. 32. Gün; TRT 1, Show TV, ATV, Kanal D ve CNN Türk kanallarında ekrana gelmiştir.

  Şüphesiz ki Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en etkili haber programı olan 32. Gün; uluslararası çapta en çok tanınan Türk haber programıdır. 32. Gün'de François Mitterand'dan tutun da, Helmut Kohl, Muammer Kaddafi, Margaret Thatcher, Boris Yeltsin, Mihail Gorbaçov, Saddam Hüseyin, Jacques Chirac, Yaser Arafat ve daha çok sayıda dünya liderinin röportajları yayınlanmıştır.

 • Abdurrahim Akkaya
  Abdurrahim Akkaya

  TRT1 ve Mehmet Ali BİRANT :)))

 • Murat Andaç
  Murat Andaç

  eeee...ııııı...

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Eskiden de böyleydi işte :)
  ----------
  2) TEMELDE REJİM KAVGASI YATIYOR
  Geçen hafta yazılar, çizilenlerin satıraralarını okuduğunuz zaman, gelişmelerin en derinliklerinde bir rejim kavgası yattığını görürsünüz. Uzun vade de Türkiye'yi hangi kesimin yöneteceği, hangi eğilimin söz sahibi olacağının bir mücadelesi yapılıyor.
  Türkiye'ye dine daha ağırlık veren muhafazakarlar mı hakim olacaklar, yoksa Laik- Kemalist kesim mi hakimiyetini sürdürecek?
  İşte temelde yatan budur.
  Bugüne kadar Laik-Kemalistler, Askere sırtını dayıyarak veya Askerden destek alarak, egemendiler. Ancak son yıllarda, özellikle 1994'ten bu yana Müslüman muhafazakarlar giderek iktidarı paylaşmaya başladılar. Önce Özal geldi. Ekonomik başarı kazandığından dolayı, zinde güçler fazla seslerini çıkaramadılar. Ardından Erbakan ve Refah kaleleri sarstı. 28 Şubat müdahelesi ile bu tehlike bertaraf edildi. Ancak ardından Erdoğan öylesine bir iktidar oldu ki, kimse sesini çıkaramadı.
  Bir yandan iktidarın denetimi bırakılmak istenmiyor, öte yandan da AB sürecine girildiğinden dolayı fazla ileri gidilemiyor. Doğrusu bu ikilemden kurtulunabilmiş değil. Çıkmaz bir yola girildi.
  Müslüman muhafazakarla iktidarı paylaşmak için epey ödün veriyorlar, ancal zinde güçler henüz uzlaşıdan yana görünmüyorlar.
  İşte benim çözebildiğim şifreler.
  Eğer sizin daha iyi bildiğiniz birşey varsa yazın bana lütfen...
  ----------
  Doğru çözmüş.. Alıntı: http://www.milliyet.com.tr/2005/11/29/yazar/zbirand.html

 • Pelin Candan
  Pelin Candan

  türk gibi görünüp kalbi türk gibi atmayan,türk için çalışmayan ve çalışıyormuş gibi görünrn en mühim şahsiyetlerden biri

 • Selim Kara
  Selim Kara

  sunucusunun vergi kaçırmak suçundan trt den kowulduğu program

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  cnn türke geçmeden önce programına çağırdığı konuklar ve işlediği konular daha çok sıradan ''halka'' hitap eden,sıradan halkı bilgilendiren ve ilglendiren konulardı ki program cnn türkte kabuk değiştirip tamamen entellektüel kesme hitap etmeye başlamıştır...
  iyi mi bu?
  banane ya eskiden de sevmezdim şimdi de sevmiyorum...