Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

warcraft sizce ne demek, warcraft size neyi çağrıştırıyor?

warcraft terimi Ayhan Karadag tarafından tarihinde eklendi

 • Mustafa Yıldırım
  Mustafa Yıldırım

  Sinematik görüntülerini muhteşem tasarlamışlar...

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi

  ben bu oyunu hic oynamadim..desenize hic yasamamisim.......

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  hastalık...sakın bulaşmayın...

  yedi gençliğimi...

 • Bay Grey
  Bay Grey

  AOE her zaman daha öndedir...

 • Suf Aya
  Suf Aya

  Kabus gibiydi..

 • Utku Kütük
  Utku Kütük

  cogu strateji oyunundan cok onemli bir farkı var. map editor unde herseyi editleyebiliyorsunuz. bu sayede birbirinden cok farklı haritalar ortaya cıkarabiliyorsunuz. hepsi birbirinden farklı 800 haritası var. en kapsamlı strateji oyunu. internet üzerinden oynanabiliyor. grafik acısından da zengin bir oyun kamera yı kafanıza gore hareket ettirebiliyorsunuz.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  geçen gün girdiğim sunken temple adlı zindanda başıma geldiği üzere bu oyundaki ejderha ve ejderha benzeri mahlukları gördüğünüz an kaçın kaçamıyorsanız ekrana felan bakmayın gidin çay koyun sıcak sıcak için nasılsa sonuç değişmeyecektir, hayır bizide bliz yarattı onuda kardeşim 1 vuruştada öldürülmezki ayıp para veriyoruz biz bu oyuna ejderha efendi!

 • Serhat Meric
  Serhat Meric

  Ama ben şahsen Kinght online oynuyorum

 • Serhat Meric
  Serhat Meric

  WARCRAFT oyunu süper bi oyun. Bir strateji oyunudur. WORLD OF WARCRAFT ise Yine BLIZZARD ın Çıkardı MMORPG oyunudur. Hastalık yapan bişidir.

 • Cankut Ocak
  Cankut Ocak

  stratejiyi

 • Cenk Şahhan
  Cenk Şahhan

  En köklü strateji oyunu.
  şöyle ki ben ilkokul 3. sınıftayken oynardım, üniversite 2. sınıftayım hala oynarim.Tabi yeni versiyonlarını

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  iyi oyun.

 • Ayhan Karadag
  Ayhan Karadag

  azeroth topraklarında yasayan ırkları tanıyalım

  humanlar
  azeroth toprakları üzerinde en yaygın ırklardan biri olan insanlar daha önceki oyunlardan alışmış olduğumuzadan daha farklı değillerdir. köylüler maden çıkartıp ağac kesiyor ve binaları insaa ediyorlar, soylular ve buyuculerde cesitli nedenlerle savaslar cıkartıp duruyorlar ordularına aldıkları dwarf mucitler sayesinde tüfek ve barutu kullanmayi oğrenmekle kalmamışlar, uçan makineler ve buharlı tanklara bile sahip olmuslar..

  elfler
  belkide en sıradısı ırk bunlar denılebılır. biraz karanlık ve tehlikelidirler,ama yinede sonucta elf ler en büyük özellikleri geceleyin neredeyse diğer tüm ırklardan cok daha rahat hareket edebilmeleri hem yakın dovuste hemde buyude oldukca iyiler tabiki ancak bununla sınırlı kalmıyorlar yasayan ormanın guclerını hem savas hemde barınma için kullana biliyorlar binaları aslında canlı ağaclardan olusuyor basta rafınerı olmak uzere çoğuda hareket edebiliyor..

  orclar
  azeroth topraklarına haylı yabancı olan orc kabılelerı aslında genel olarak insanlardan cok farklı sayılmazlar altını ve odunu insanlar gibi çıkarıyorlar binaları benzer biçimde insaa ediyorlar. orcların makınelerle arası insanlar kadar ii sayılmaz ancak azeroth topraklarında yasayan troll ve tauren kabileleri ile iş birliği içindeler tauren oldukca bilge ve barışcı bir ırk ancak orclara sempatı duyuyolar ve iş savasa geldiği zaman da pek rakip tanımıyorlar..

  undead ler
  ölüm ve kara büyü ile gectikleri heryeri kuruten yürüyen ölüler ordusundan korkmak için çok sebep var.bunlar altını madeninden buyuyle adeta sokup alıyorlar bunları ıse normal bıcımde ınsaa etmıyorlar, actıkları karanlık boyut kapıları sayesınde teleport edıyorlar.bu yuzden ınsaat ısıyle ugrasması ıcın adam ayırmaları gerekmıyor kuvvetlerının neredeyse tamamı kara buyu kullanarak hazırlanıyor pekcok birimleri hayli güçlü ve dayanıklı büyücüleri ise ölüm ve soğuk üzerine uzmanlasıyorlar.cogu zaman kıtlelerı etkileyebiliyorler...

 • Ayhan Karadag
  Ayhan Karadag

  mini mii bir orc donmuştu pencereme konmuştu :)

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Warcraft çocukluğumun baba oyunu ve bana fantezi dünyasınının kapılaırnı açan ilk eser.

  Bu sene kitabını da okuma şansım oldu, belki daha ikinci ve üçüncü kitaplarını daha almadım ama ''Day of the Dragon'' kitabı Warcraft, fantezi ve ejderha hayranlarının okumasını tavsiye ederim. Yazarı da Dragonlance serilerinden en önemlililerinden olan ''Legend of Huma'' yı yazan fantezi dünyasının önemli isimlerinden biri olan Richard A. Knaak'tır.

  Kitaplar:
  - Day of the dragon (Richard A. Knaak)
  - Lord of the Clans (Christie Golden)
  - Last Guardian (Jeff Grubb)

  - Of Blood and Honor (Chris Metzen)

  - War of the Ancients 1: Well of Eternity (Richard A. Knaak) -
  (Richard A. Knaak'ın ''Day of the dragon'' kitabını izlediğini sanıyorum- 3 seri olacağı söyleniyor... Birinci kitapta Night Elf'ler ve çoğu konu hakkında daha detaylı bilgiler olduğu söyleniyor herhalde Warcraft hayranlarının kaçırmaması gereken bir seri olacak umarım devamını getirirler)

  - Alliance and Horde Compendium (özel bilgiler kitabı)
  (Deidre Brooks, Bob Fitch, Chris Metzen)

  - The Role Playing Game Manual of Monsters
  (R. Sean Borgstrom, Joseph D. Carriker, Bob Fitch)
  Oyunu almasanız bile Azeroth'taki canlılar hakkında çok detaylı bilgilere ulaşabilirmişsiniz...

  - Dungeons & Dragons: Warcraft (Arthaus)
  (Yine başka bir oyun kitabı - D&D oyunlarının içinde olmasanız bile Warcraft dünyasında büyünün başlangıcı, tanrılar gibi konular hakkında bilgi edeinebilirmişsiniz...)

  - The Art of Warcraft (Jeff Green)
  (Adı üstünde Warcraft ile ilgili az bulanan resimler ve çizimleri içeren kitap...)

  Not: Oyunlarının strateji ile ilgili olan kitaplarını listelemeye gerek duymadım.

 • Ayhan Karadag
  Ayhan Karadag

  ewet warcraft ım nihayet eklenmiş fazla geyik yapmadan konuya giriyorum
  bilizzard ın ödüllü en cok satan stratgy oyunu WARCRAFT
  Warcraft ın kendi fantastik dünyası vardır bu dünya azeroth toprakları uzerinde geçiyor insanlarla orclar arasında bitmek bilmeyen savaslar
  aslında orc lar azeroth topraklarına cok yabancı ırklardı onların dünyası değildi burası takı kendi dünyalarından azeroth a gelene kadar geri dönmek isteseler bile bazıları teleport yok edildiği için bu topraklarda kalırlar human ların himayesi altında onurlarını kaybetmiş bir sekilde yasamaya baslarlar ta ki iblisler ruhlarını calana kadar evet iblisler diyorum orc ları insanlara karsı kıskırtan undeadlerdir yani yasayan ölüler... elf ırkı cok sıradısı ve enteresan bir ırk tır her yönden elfler tabiatı cok seven bir ırktır ırkları daha sonra geniş geniş anlatıcam
  humanlar, orclar, undeadler ve NigHt eLf ler birbirleri arasında bitmek bilmeyen bir savaş içindedirler sadece elf lerle insanlar birbirleriyle savasmazlar warcraft bir frp oyunu değildir! ! fakat oyunda karakterlerin kullandığı çeşitli büyüler pelerinli büyücüler yapılan upgrade ler de olduğu için dışardan bakılınca hiç oynamayan bir insanın gözüne karısık gelebilir bu yüzden frp diye gözükür oysa bazı bölümleri rpg bazı bölümleriyse stratgy tarzındadır warcraft oyunları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen olursa
  dur bide reklam veriyim! !
  www.merlininkazani.com dan forum, oyunlar, warcraft sayfasına bakabilir odanın forum moderatörü NigHt eLf tir yani ben :) oyun hakkında merak ettiğiniz buradan öğrenebilirsiniz

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  Arthas ı deli doktoruna göndereceğine, prenstir, ayıptır, deyip ortalarda dolaşmasına izin veren babasının yarattığı konuyla ortaya çıkan mükemmel oyun :)

 • Pelin Taş
  Pelin Taş

  sevdiğim bir strateji oyunu...
  frp tarzı..