Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

vaftiz sizce ne demek, vaftiz size neyi çağrıştırıyor?

vaftiz terimi Sinemis Can tarafından tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  Herkesin inancı kendine...

 • Muhammed
  Muhammed

  god father.
  :S
  vafitz baba!

 • King Predator
  King Predator

  biz ölünce yıkanıyoruz onlar doğunca.

 • Beni Ademgarip Fani
  Beni Ademgarip Fani

  Hiristayanların yüzme havuzu

 • Birindar
  Birindar

  her insan günahsız doğarken benim inancımda bir başkasının inancında çocuk kirli,pis doğduğu için arındırmaya çalışılır vaftizle.doğarken ne kiri ne pası acaba bebeğin yüreğinde?

 • İsmail Efe Dikyol
  İsmail Efe Dikyol

  çocuk yıkamanın hristiyancası = :))

 • Şener Ak
  Şener Ak

  'in nomina patrice et fiili et spiritus'
  Şu sıralar hristiyanlığın yayılması önünde engel olduğuna inanıyorlar.

 • İlhan Keskinöz Teoforos
  İlhan Keskinöz Teoforos

  Mesih ile olan bu birleşme sonucunda kişi bundan böyle Mesih’e ait olduğunu ifade eden bir yaşama çağrılmış olur. Vaftizci Yahya’nın hizmetinde vaftiz çağrısı kadar etkin olan diğer bir şey ise tövbe çağrısıydı. Bu anlamda vaftiz tövbekar bir yaşam için Mesihsel bir kutsama almak demektir. Tövbekar bir yaşamı yaşayacak gücü ve desteği Mesih’te aramak demektir. Vaftiz olan kişi artık yaşantısını değiştirmiştir. Evlilik andının işareti yüzükler olduğu gibi, tövbe dolu bir yaşam andının da işareti ve mührü vaftizdir. Yahya vaftiz için tövbe çağrısında bulunduğunda şu konulara dikkatimizi çeker:

 • İlhan Keskinöz Teoforos
  İlhan Keskinöz Teoforos

  Vaftizin Bizler İçin Anlamı
  2- Tövbe:
  Luka 3: 7 Yahya, vaftiz olmak için kendisine akın eden kalabalıklara şöyle seslendi: «Ey engerekler soyu! Gelecek olan gazaptan kaçmanız için sizi kim uyardı? 8Bundan böyle tövbeye yaraşır meyveler verin! Kendi kendinize, `Biz İbrahim'in soyundanız' demeye kalkmayın. Ben size şunu söyleyeyim: Tanrı, İbrahim'e şu taşlardan çocuk yaratacak güçtedir. 9Balta daha şimdiden ağaçların köküne dayanmıştır. İyi meyve vermeyen her ağaç kesilip ateşe atılacak.» 10Halk ona, «Öyleyse biz ne yapalım? » diye sordu. 11Yahya onlara, «İki mintanı olan, birini hiç mintanı olmayana versin; yiyeceği olan da bunu hiç yiyeceği olmayanla paylaşsın» cevabını verdi. 12Bazı vergi görevlileri de vaftiz olmaya gelerek ona, «Öğretmenimiz, biz ne yapalım? » dediler.13Yahya onlara, «Size buyrulandan daha çok vergi almayın» dedi. 14Bazı askerler de ona, «Ya biz ne yapalım? » diye sordular.O da onlara şöyle dedi: «Kaba kuvvetle ya da yalan suçlamalarla kimseden para koparmayın, ücretinizle yetinin.».

 • Anna Çilinğir
  Anna Çilinğir

  hristiyanlığın temel inancı..bende oldum bir hristiyan olarak
  çocuklarımda..

 • Aybars Dinç
  Aybars Dinç

  jean reno'nun filmlerinde sıkça rastladığımız kavram.

 • İlhan Keskinöz Teoforos
  İlhan Keskinöz Teoforos

  1- Mesih’le Birleşmenin İlanı:

  2- Tövbe:

  3- Günahların Bağışlanması:

  4- Yeniden Doğmak:

  5- Tanrı’nın Çocuğu Olmak:

  6- Sonsuz Yaşama Kavuşmak:

  7- Görünen Kiliseye Katılmak:

  Özet olarak; Mesih ile birleşmiş, tövbe etmiş ve bağışlanmış, Kutsal Ruh aracılığı ile yeniden doğan, Tanrı’nın çocuğu olma ayrıcalığına hak kazanmış ve sonsuz yaşama kavuşmuş kişi artık RAB İSA MESİH’E AİTTİR. Böylece vaftiz göksel kimliğimizi hayatımızın her anında bize hatırlan bir işarettir. Ölüm zamanı dahil, hayatın bütün zorluk ve denenmelerinde vaftiz bizlere Mesih’te sahip olduğumuz kimliğimizi, Mesih’te vaat edilen bereketleri hatırlatır ve bunları sıkı tutmak için teşvik eder.

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  baba, oğul ve kutsal ruh adına seni çimdiriyorum....
  gülmeyin len bizim köyde çimdirmek deniyo ona