Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • insan olmak16.01.2008 - 16:20

  İnsan Olmak,bu şuanda mükemmel bir adam gibi adamin nik seçimi kendisinin yeri bende başka daimada öyle olacak

 • para07.11.2007 - 09:30

  Para Para Para +Dünya=hayvanın Bile Yemeyip Attığı Kağıda Biz İnsanlar Tapıyoruz,Olmasa Dert,Olsa Dert************halimiz içler acısı İnsan Olmak Zor Aslında Bu Dünyada,

 • yazık07.11.2007 - 09:25

  Yazık Ömrü Boşa Geçirene, Yazık Sevmeyi Bilmeyene,Yazık Sevginin Deyerini Bilmeyene,Yazık Ana Baba Kıymeti Bilmeyene,Yazık Bu Ülkeyi Sevmeyene,Yazık Eğitimi Sıf Para Kazanmak için Seçene,Yazık Bu Ülkenin Trafik Sorununa,

 • Bjk Çarşı07.11.2007 - 09:20

  bjk mi? yazık okadar gol yenirmi, maalesef tuttuğum takımı çağrıştırıyor bana********** yönetim ne bu hal?

 • çalıkuşu06.11.2007 - 17:13

  gençliğimde seyrettiğim en güzel diziyi hatırlatıyor bana çalıkuşu feride kamurana aşıktım bende ne günlerdi yaaaaaaaa

 • erek05.11.2007 - 11:57

  ERKEK DEDİĞİN CAN DÜNDAR
  Seni elinin tersiyle değil avucunun içiyle kavrayacak. Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz elimi böyle. Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek. İnce olacak; seni senin kadar düşünecek. Sen onu merak ettiğinde kendisine hesap soruluyor havalarına girmeyecek.

  Senin inceliğine karşı umursamaz sözler sarf etmeyecek. Adamın sinirini bozmayacak, cinlerini tepesine çıkarmayacak, sanki sen onun için varmışsın her ne zaman istese emrine amadeymişsin, o ne yaparsa yapsın
  her istediğinde yanında elinin altında olacakmışsın triplerine girmeyecek. Sen ona sevgini hissettirdiğinde, sen ona kayıtsız şartsız aşıkmışsın gibi havalara girmeyecek.
  Erkek dediğin ilgi gördüğünde ilgiyle, sevgi gördüğünde sevgiyle karşılık verecek. Erkek dediğin, sen onun için kendine baktığında, sırf ona daha güzel görünmek için giyinip kuşandığında hiçbir şey olmamış gibi davranmayacak. Ruhunu okşamasını bilecek. Romantik olacak kimi gün habersizce kucağında çiçeklerle çıkıp gelecek. Özel günleri unutmayı marifet sanmayacak. Kayıtsız olmayacak senin bütün zerafetine karşı.
  Gerçekten seven bir kadin sevgi ve ilgi bekler, erkeğine verdiği aşkın karşılığında küçük bir tatlı söz, kısa bir mesaj, bir çağrı bile onu mutlu edebilir. Erkek dediğin bütün bunları cebinden para harcıyormuş gibi cimrilikle yapmayacak. Ben aranmayı, çok aramayı sevmem demeyecek.

  Her şey kendi istediği gibi olsun istemeyecek. Sadece kendi canının istemesine bağlamayacak her şeyi.
  Erkek dediğinin, hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak.
  Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek. Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek.
  Erkek dediğin aşkına sahip çıkacak. Korkak olmaz erkek dediğin.
  Erkek dediğin iyi sevişecek. Koyun gibi yatmayacak, bir an önce şu iş bitse demeyecek. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin. Bir baba şefkatiyle seni alnından öptüğünde bileceksin ki sevgisi geçici ve
  zayıf değildir. Ve sevgiyle öptüğünde dudaklarından bileceksin ki öpüşün tek sebebi şehvet değildir.
  Erkek dediğin aldatmayacak. Aldatmak basitliktir. Seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dediğin. Aldatıyorsa sevmiyor demektir.
  Erkek dediğin yakışıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir şey...Zeki olacak.
  Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek. Kadının zekasını küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasını bilecek, o hamura kendisi katmasını da. Değerlerini bir anlık hevesler uğruna satmayacak.
  Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak. Yan gözle hatun kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek.
  Erkek dediğin önce kendini sevecek. Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayır gelmez. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu adamla ne yatağa sığıyorsun, ne toprağa... Koluna girip gezmesini bileceksin gururla, koynuna alıp sevişmesini de. Babalığını da bilecek, ana-babaya hürmet etmeyi, kadir kıymet bilmeyi, vefakarlığı,fedakarlığı... Erkek dediğin seni koruyacak, kuşatacak. O nerede olursa olsun seni koruyacağını bileceksin. Pısırık olmayacak erkek dediğin.
  Erkek dediğin erkek olacak güzelim.
  Seni sadece sen olduğun için sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek.
  Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem baban, hem çocuğun olacak, huzurla bağrına basacaksın.

 • kitap05.11.2007 - 11:54

  severek okuyorum çocuklarımada kitap okumalarını aşılıyorum her insan en azından bir kitap okumalı

 • baba05.11.2007 - 11:48

  BABA pek aradığımda bulamadığım yokluğunu herzaman hissettiğim ruhu şadolsun mekanı cennet Fatih Kısaparmaktan (bu adam benim babam şarkısını dinlemiyenlere tavsiye ediyorum

 • zaman05.11.2007 - 11:46

  en bonkör harcadığımız değilmi sizcede ZAMAN sen ne çabuk harcadın beni aaaaaahhhhhhhhhh

 • sahil04.11.2007 - 22:38

  uzanıp yıldızlar seyretmek kadar zevkli bişey yok