Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • kararsızlık03.10.2010 - 20:39

  bir insanın hayatını tam bir kaosa çevirebilecek nedenlerden bir tanesi.sisteme ayak uydurdunuz diyelim ve geri dönecek gücünüz de yok, sevmediğiniz bir mesleğin içinde buldunuz kendinizi, değişim aramaktasınız ancak bunlar beraberinde bolca negatif değerlerde taşıyor vs... sonuçta neye karar vereceğinizi bilemiyorsunuz...işte bu benim kararsızlık dediğim şeydir. genç yaşta ilerisini görememektir mesela.hayatın boş olduğu hissi yaratır eğer karar vermek zorunda kaldığınız şey hayati ise.nasıl demeli mizaca bağlıdır aslında karakteriniz ne kadar oturmuşsa artık bunun derecesi de işte o kadardır aslında.

 • 68 kuşağı03.09.2009 - 13:08

  şimdinin mantığı ile 'babam sağolsun' yada 'orda burda şurda tanıdık var.devlete atar kapağı kral gibi yaşarım' yada 'gemicik - civciv vs ' gibi hazırdan olsun demeyen karakteri sağlam sol gençliğin yarattığı bu ülkenin birdaha asla göremeyeceği gençlik ihtişamıdır.

 • kürt11.04.2008 - 18:55

  Bu halkın kafası karışmıştır.Bir tarafta pkk-ab-abd şer ekseni bir tarafta kendisin de kurduğu Türkiye.Yalnız devlet bu halka güven veremediği için, onu bir oy pusulası olarak kullanan hükümetlerin eline bıraktığı için bugün problemleri fazladır.Dilide güzeldir kültürüde.Türk-Kürt kardeştir.Eğitim verilmeyen her insan mazlum ve güdülmeye mahkumdur.Doğuda ağaların şerindeki köylüye dudak bükülür ama aynı durum iç anadolularda da vardır.

 • faşist11.04.2008 - 18:49

  Az çekmedik.Milliyetçiliğin içine etmiş olan düşünce.İnsanın evrimine aykırı bir şekilde tekrar vahşileştiği ve insaniyetini kaybettiği şuursuz elim hali.Allah korusun.

 • fethullah gülen13.12.2007 - 19:02

  hakkında uzun bir liste tutsan yine de açıklayamazsın.
  *8 milyar dolar gibi bir serveti nereden elde etti? islamda bu hoşgörülür mü?
  *amerikanın siyasetinde neden rol alıyor? hoca demek islami bilgiyi temsil eden insansa ırakta müslümanlara tecavüz edip katleden abd ye hoşgörüsü nedir?
  *ulus okulu açtık diye sevenlerini memnun etsede rusya neden bu okullarda cia cirit atıyor diye kapattı?
  *islama getirdiği yeni yorumlar neden aslından farklı?
  *isevilik geleceğin dinimi?
  *dinler arası diyalogla Hz.Muhammed i kabul etmeyen ve şiddetle etmeyeceğini bildiren insanlarla samimiyeti nedir?
  *polisin geneline neden yayıldı?
  *öğrencileri neden cemaate katmak bu kadar önemli?
  *Türkler hakkında fikirleri negatif olan bediüzzaman said kürdi nin öğretisini neden yayıyor?
  .... daha uzar gider.fethullah gülen bu listelerin cevabıdır.cevap verebilen varsa!

 • büyü23.10.2007 - 04:27

  fantastik kurgu tarzı romanlarının vazgeçilmez unsuru.gerçek hayatta ise hokkabazlık dan öte gitmez.
  :((
  ufff püfff çufff cinnlerrr falan filan....

 • emperyalizm20.10.2007 - 00:16

  Emperyalizm bu halkın doğuşunun sebebidir.Bu ülkenin kuruluşu bu canavarın açlığı nedeniyle olmuş destansı bir savaş veren milletin önderlerinin birlikte karşı çıkıp mücade ettiği ideolijidir.Şimdilerde emperyalizmi ülkenin soluna yıkan sağın unuttuğudur.Ancak bu ülke sol sağ ayrımında değil iken birlikte mücadele ettiği ortak düşman iken şimdilerde dinciler ile sağcıları kullanan saldırgandır.

 • küba bayrağı20.10.2007 - 00:11

  Kübalı.

 • faşizm20.10.2007 - 00:11

  Kendine tapmaktır.Herşeyini önemsemek asla eleştirilen olmamak dediğim dedik olmaktır.Yaşam hakkı sadece sana bahşedilmiştir.Faşizm milliyetçiliğin ileri derecede saptırılmış yorumudur.Başkalarına zarar vermeden millici olmanın tersidir.Faşizm saygı göstermez.Kullanır ve kullanılır.Fayda verdiği görülmez zararlıdır.Cahilin elinde ciddi bir güçtür.Kullanılana da uygulanana da zarar verir.Bir kullandıran kar eder.

 • yeşilay18.10.2007 - 19:24

  Kızılın yeşile vuranı.İçki vs vs yasak.İçi boş kurum.