Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • kısa saç06.06.2010 - 13:12

  saçlarının tel tel göğsüme değdiğini düşlediğim günler nerde kaldı şimdi? ?

 • ilk gün04.03.2006 - 11:11

  her başlangıcın ilk günü, her bitişinde ilk günüdür.

 • Jack Daniels27.02.2006 - 12:49

  'kadınsız yatılır da onsuz yatılmaz' bir tadı var..

 • rol yapmak26.02.2006 - 21:18

  'marathon man'de dustin hoffman rolüne adapte olmak için hergün sete koşarak gelir.. bunu izleyen laurence olivier sorar;
  -neden koşuyorsun..?
  dustin hoffman cevap verir;
  -rolüme çalışıyorum..
  üstad lafı yapıştırır;
  -çalışacağına rol yapsana.. '

  Sen tanrının bu kadar milyar insanı ayrı ayrı mı yarattığını sanıyorsun. Önce iki büyük guruba ayırdı. Birinci gurup rolüne çalışanlardı. İkinci gurup çalışacaklarına rol yapanlar..

 • Emret Komutanım18.02.2006 - 22:41

  atıl kurt.

 • kabir14.02.2006 - 00:37

  ben triplex yaptırdım.. darısı sizin başınıza..

 • gözler14.02.2006 - 00:35

  bir gün ölüm gelecek ve gözleri benim gözlerim olacak..

 • ölüm14.02.2006 - 00:26

  zavallı sefil hayatlarınızdan kurtulacaksınız.. bu kadar korkmayın..

 • kötüyü sevmek04.02.2006 - 19:50

  Biliyorum, çoğunuz iyi insanlarsınız. Bu yüzden hep kötüler kazanıyor zaten. Birçok kötü, hatta alçak tanıdım. çoğu neşeli insanlardı. Hiçbirinde çekingen bir ruh haline rastlamadım. Kötüler atak, iyiler pısırıktır, etrafınıza bakın, en heyecan verici, en eğlenceli insanlar hep sahtekarlardır. Hepsi paldır küldür konuşan, ağız dolusu gülen insanlardır. Çünkü sahtekar, sempatik olmak zorundadır. iyinin böyle bir mecburiyeti yoktur. iyi, sıkıcıdır. Kadınlar iyilere değil, güvenilmez erkeklere aşık olur bu yüzden.zaten aşk denen altüst oluşla ancak bir üçkağıtçı basa çıkabilir. Aşkın tadını çıkaramaz iyiler. Onlar sarılıp sessiz bir uzanmayı aşk zanneder. Tekdüzedirler. Yavaştırlar. Kadınlar da dertlerini onlarla paylaşır ama gidip bir güvenilmezle sevişirler. Tutku kötülerin işidir. Sessiz ve efendi bir insan cümlesiyle tanımlanan bir iyilik kolaydır. Sahtekarlık daha zordur, maharet ister. Zeki, hızlı ve atak olmalıdır. Enerjiktir. (Tabii kötü kötüler konumuz dışındadır. Yani hem, salak hem kötü olmaya çalışanlar için düşünmeye, yazmaya değmez.) üçkağıtçı...
  Sahtekarın en sempatik, en başarılı şekli. iyi bir hatiptir o. inandırıcıdır. Konuştuğu zaman etrafındaki tüm iyi ve dürÜst insanlar ağzının içinde kaybolur. Hem çok iyi fıkra anlatır hem hüznün tüm renklerinden haberdardır.
  Kahkahasında pirzola tadı, hüznünde bazen ölümün sesi vardır. Adam başarılıdır. Yeteneklidir.
  iyilik kolaydır.
  kötülük maharet ister. iyi olmak için, kimseye kötülük yapmamak yeterlidir. Ama kötü olmak için daha çok çalışmalısınız! iyi, kötü karsısında güvensiz, enerjisiz,çaresizdir. Filmlerde bile iyi, kötüleşmeden kötünün hakkından gelemez. Yeminini bozar ve kavgaya girer. Oysa kavga kötünün mesleğidir asıL. Biz
  iyi seyirciler, perdedeki iyi adamımız kan döktükçe rahatlarız. Ve iyi kötÜyü yendi diye seviniriz. Oysa artık hepimiz kötüyüzdür filmin sonunda. Hatta biz kötüden daha çok insan öldürmüşüzdür.
  Bir iyi için en zor olan, kötüye Sen kötüsün demektir. Çünkü iyi,utangaçtır. Hırsıza hırsız diyemez. Kötünün yerine utanır, sahtekarın yerine yüzü kızarır, hırsızın yerine yerin dibine geçer... Bu sırada kötüler, sahtekarlar, hırsızlar deli gibi eğlenmektedir. Çünkü onların yerine utanan, sıkılan, yerin dibine geçen birçok iyi insan vardır.
  Şeytan bile bazen yorulur kötülük yapmaktan. Ama hayatlarını salt kötülük yapmaya adayanlar asla durmazlar; bunu çok iyi biliyorum. Güzel kıyafetleri, briyantinli saçları, resmi arabaları, siyah gözlükleri ve korumaları vardır. Ama ruhları şeytandır. Kötünün en büyük avantajı iyideki kahrolası utanma duygusudur. Bu duygu iyiyi Öylesine zayıf düşürür ki ağzını açıp bir kelime söyleyemez. Halbuki öylesine kararlı çıkmıştır ki kötünün karşısına.
  Herşeyi açık açık söyleyecektir. Başına gelecekleri göze almıştır! .. Ama olmaz. Yapamaz. Çünkü iyiler korkaktır. Çünkü iyiler herkese acır, en çok da kendilerine.
  Susmak, Acımak, Utanmak, Korkmak...
  Farkında mısınız ey iyi insanlar, ne kadar sıkıcı şeylerle uğraşıyorsunuz. Kötüler kazanınca da şaşırıyorsunuz! Tarih boyunca iyiler kazanmasalar da, bir şekilde ayakta kalmayı başardılar. iyinin yazgısıydı bu. Şeytan her zaman saldıracak, yere yıkmaya çalışacak, akılları karıştıracak ve iktidarına devam etmeye çabalayacaktı. Babalarımız iyi insanlardı ve bize de iyi olmamızı öğütlediler. Biz de iyi insanlarız. Ve çocuklarımıza aynı şeyi öğütlüyoruz. Hepimiz kötülerin yanında çalışıyoruz.
  Haydi iyi insanlar! ...
  Haydi sessiz, efendi, sıkıcı, korkak, utangaç ve iyi insanlar! ...Çalışın! ...
  Kötülerin size ihtiyacı var! ..
  Judas'ın size ihtiyacı var..

 • aşk31.01.2006 - 13:49

  Bir önyargı biçimidir aşk. İhtiyaç duyduğun şeyi seversin, sana iyi bir duygu veren şeyi, işine geleni. Dünyada tanıyabilsen daha çok seveceğin on kişi varken birine aşık olduğunu nasıl söyleyebilirsin? Ama asla tanımayacaksın o insanları.