Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • deniz gezmiş28.10.2004 - 13:28

  ne biçim bir ülkedeyiz ki. ülkesini canından bile çok seven, halkını ulusunun sömürülmemesi için canını verenler,yeşil kuşak teorisinin birer şovelyesi haline getirilen ahmaklara karşı canını verenler hain, komonis ilan ediliyorda;
  sömürge uşakları kahraman, saygın, ilan edildiği bir ülkede yaşıyoruz. acı bir kader olsa gerek

 • çerkez02.11.2003 - 14:09

  çer asker demek kez topluluk demek yani asker topluluk demek olup
  sadık ihanetin ne demek olduğunu bilmeyen ama tarihte hep ihanetle yüzyüze kalmış ve topraklarını yitirmek zorunda kalan benim insanlarım.
  çok çekmişler dir. kökleri hititlere dayanır. bir sürü hitit adı ve dili hala çerkesce de kullanılmaktadır

 • yaşar nuri öztürk10.08.2003 - 15:14

  Yaşar hoca..
  kitaplarını okudunuzmu? kurandaki islamı, kuranın temel kavramlarını, çıplak uyarıyı, kuran uyarıyor.. yeniden yapılanmak. hz.muhammed.... ve diğer 40 ka yakın kitabı..
  insan olmak için düşünmek gerek, düşünüyorum öyleyse varım diyen filozof eksik bırakmış bana göre. düşünmek için önce okumak gerek. okuyorum öyleyse varım dır aslı olan. kuranda ilk ayette oku diye başlamıyormuydu.
  yaşar hocayı anlamak için önce kuranı okumalısın, ozaman yaşar hocanın nereden konuştuğunu hem anlıyacan hemde ne dediğini anlıyacaksın.
  kuran okuduğunda ama bunu kuranının istediği şekilde okuyacaksın. yani tedebbür, nedemek o? düşüne düşüne ağır ağır, ne dediğini anlayarak okumadır. kuran öyle okunmasını istiyor.yoksa camilerde mevlütlerde ev toplantılarında ramazanda her camide evde okunuyor. tabiki o okuyuş kuranın istediği okuyuş değil şeytanın istediği üfürüştür. yıllar ve yıllar bu okuyuşla kuran okuyoruz zannetti islam dünyası. sonuca baksana putperest japonun, dinsiz çinin hırıstiyan batının, yahudi israilin çok mu çok gerilerinde islam dünyası.
  ozaman ya bu dinde bir sakatlık var yada insanda yani bizim müslüman dünyada bir sakatlık var. bak düşünmeğe başladık işte.
  kuran kendisini rehber edinen bir kişi yada toplumu yeminle dünyanın en önde en ileri, çağında ilerisine götüreceğini beyan ediyor. ve çağa yeminde ediyor.kurana inanıyorsak. ve kuran doğruysa. islam dünyasında bir sakatlık var. yok islam dünyasında bir sakatlık yoksa bu islam dünyasının perişanlığı neden?
  işte yaşar hoca islam dünyasının ekmek kadar hava kadar, su kadar ihtiyacının olduğu bir bilim devidir.şükürler olsunki yaradana o bu çoğrafyada doğdu. bizim dilimizde bizim gönlümüze ak ve berrak o pırıl, pırıl dinimizi öz be özünden, hz.peygamberin anlattığı allahın gönderdiği dinimizi, hurafelerden uzak, onun bunun kirletmelerinden arınmış taru taze aana sütü kadar berrak dinimizi insanımıza anlatmağa çalışıyor. her ne kadar dinci yobazın bu dine sıçrattığı çamurları irinleri temizleye temizleyeyaparak.
  üstelik o molla yobazın o siyaset dincisi, ve tarikat şefleri şeytanın evliyalarının ağır itham ve iftiralarına rağmen o bunu yapmağa çalışıyor.
  onu cüce ruh zor anlar. ebucehil peygamberi anladımı ki. halbuki ebucehilde din din diyerek kendi dini için bedirde ölmedimi. kabeyi kendi tekelinde zannedip peygamberi kabeyi kirletecek diye sokmayan o değilmiydi. bugünkü yobazla ebucehilin arsında ne fark var. ebucehile rahmet okutuyor bugünün mollla sı tarikatçısı, efendi evliya geçinen yobazlar.
  anladınızmı yobaz neden karşı yaşarhocaya. çünkü yobazın devşirdiği, allahın ona vermediği bir sürü nimet ve sıfatı kendi hakkıymış gibi kullanmanın derdinde.para şöhret, adam kafalama, iktidar, vs.
  işte yaşar hoca kuranın dinini anlattığında çıldırmalarının sebebi...kuranın onlara vermediği bir sürü sıfatı halkda görecek parsa elden gidecek....
  onun için şeytanın onları ümniyelere çevireceğim dediği halkı ne dediğini bilmeden okuyuşlara iteceğim dediği ve bugün islam dünyasınında durumu bu değilmi.. demekki şeytan yapacağını çoktan yapmış şeytan dinini kaç yüzyıldır devam ettiriyor ama bizde bunu gerçek din yani islam diye yuttuk yutturulduk. bunun vebalini kim verecek söylermisiniz.
  aldatan sizi allah ile aldatmasın diyor. şeytanında ençok aldatışı allah ile aldatmaktır. kuranı kendi dilinde anlayarak okumazsan nasıl anlıyacaksın bu tabiri yobaz vatandaş. kandırılmış vatandaş

 • yaşar nuri öztürk12.10.2002 - 02:00

  yaşar hoca yüzyılımızın en önemli düşünce adamıdır. herbir kitabı belkide önümüzdeki 300 yılda bile aşılamıyacak değerdedir. kurandaki islam, kuranın temel kavramları, din ve fıtrat, tasavvuf ve tarikatlar. en önemlileridir.
  cüce ruh hiçbir zaman büyük ruhu tanımamıştır. hep söverek pirim yapmıştır. büyük ruhun açtığı yolda devşirdiği nimetleri yiyerek hyatını sona erdirir.. tarih buna tanıktır. yaşar hocaya saldıranlara bir baksanıza. yaşar hocayı cüce ruh nasıl anlasın. nasıl kavrasın ki. DOĞAYA AYKIRIDIR.

 • yaşar nuri öztürk06.10.2002 - 13:14

  YAŞAR HOCA BİR TEZ ADAMIDIR. FELSEFE PROF. LARI BİLE ONU TERLEYEREK OKUMAKTA ONU ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKMEKTEDİRLER.
  İLAHİYAT YOBAZLARI İSE ONU HİÇMİ HİÇ ANLAMIYORLAR. ANLAMALARI İSE ABESLE İŞTİKAL OLURDU ZATEN.
  O BİR MÜCEDDİD. O DİNİ YENİDEN YAPILANDIRANDIR. REFORM DEĞİL BU. HAREKET BİR TECDİD FAALİYETİDİR.
  PEYGAMBERİMİZİN GÖSTERDİĞİ ALLAHIN GÖNDERDİĞİ DİNİ GELENEĞİN, ULEMANIN BİLMEM KİMİN BOZUP İÇİNDEN ÇIKLIMAZ HALE GETİRDİĞİ BU MUAZZEZ DİNİ YENİDEN KURANIN İSTEDİĞİ PEYGAMBERİMİZİN GÖSTERDİĞİ ŞEKLİNE DÖNDÜRME GAYRETİNİN GÜNÜMÜZDEKİ EN KABİLİYETLİ VE BİRİKİMLİSİ VE NASİBİ OLAN ZATTIR.
  İYİKİ YAŞAR HOCA VAR. İYİKİ VAR YOKSA BU DİN DEN HİÇKİMSE HAYIR BEKLEMESİN.
  TÜRKİYE İÇİN ÇOK BÜYÜK NİMETTİR.
  ALLAH RAZI OLSUN