Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Oktar Babuna04.11.2006 - 12:40

  başarısını takdir ettiğim biriydi lakin, şu günlerdeki duruşunu anlayabilmiş değilim. insanın hayatta arkasını döneceği son kişinin anne-babası olacağını düşünüyorum ve kendisi için üzülüyorum. yaşadıklarını ne evlat olark anne babama yaşatmak, ne de, anne olarak evladımdan görmek istemem. ailesine sabır diliyorum.

 • GAFFUR02.11.2006 - 11:49

  nasil olmusiim?

  nasil oolmusiim?

 • what women want? / kadınlar ne ister?02.11.2006 - 11:42

  bir kadin olarak rahatlikla bu sornun cevabini verebilirim.

  -istedikleri olsun

  -istemedikleri olmasin

  isterler.

  daha ne olsun?

 • ölüm02.11.2006 - 11:29

  mevcudiyetimiz ruh halinde bezmielestde basliyor, madde olarak ise rahim icinde basliyor ve burada bir hayat var ki suresini de biliyoruz (9 ay) .

  gerci bazi rahim hayatlari kisa surup dunya hayatini yasayamiyor. ozaman rahim hayatinin sadece son sinir suresidir bildigimiz. hos o sureye kadar saglikli gelip dogum aninda olenleri de unutmayalim.

  dogumla rahim hayatimiz bitiyor yani o hayatimiz oluyor.

  rahim hayatinin olumu ise dunya hayatimizin baslangici oluyor ve suresini bilmiyoruz. bittigi zaman da olum geldi diyoruz lakin ruhumuz olmedigi icin ayni bezmielestte oldugu gibi yine ruh olarak mevcudiyetimiz devam ediyor.

  yani uzun lafin kisasi: nerde ve nasil oldugunu bilmedigimiz yeni bir hayat.

  lakin sunu biliyorum: dunya hayatimda ruhumu var edene karsi gorevlerimi ne kadar yapabilir ve iyi ahlâkli bir kul ve ummet olabilirsem, dunya hayatimin bitiminde CENNET denilen yerde olacagim.

 • 68 kuşağı27.10.2006 - 18:34

  68 kuşağından olmadığımı anladığımda lise sıralarında idi.

  yine de; yaşıtlaımla birlikte kendimize (1968 doğumlular) 68 kuşağı diyoruz.

 • aile27.10.2006 - 18:21

  Benimle ağlayan, Benimle gülen, derdimi azalttığım, sevincimi çoğalttığım, birlikte olmaktan zevk aldığım üyelerin bulunduğu ve üyesi olduğum topluluk.

 • aleviler27.10.2006 - 18:14

  Türkiyemiz üzerinde emelleri olup bunları gerçekleştirmek için her oyunu beceri ile oynayanların gözünden kaçmayan lakin kullanılanlar kadar kullanılmayanların da olduğu, kültürümüzün parçası ve kıymetli değerlerimizdendirler.

  Dileğim: sadece onların değil, farklı ad almış her unsurumuzun oynanan oyunlara gelmemesidir.

 • cumhuriyet27.10.2006 - 18:00

  Devletimizin yönetim şekli olup, büyük bir birlik ve büyük bir yürek ile sahip olduğumuz lakin işte bu nasıl sahip olduğumuzu unuttuk.

  Devlet olarak varlığımızı, bayrağımızın dalgalanmasının gururunu yaşamamızda temel sebep olan yönetim şeklimizin kabul ediliş gününü, coşkusuzca ve sadece tatil olarak düşünüp değerlendirme amacında olup üstüne eğerki haftasonu gününe denk gelirse ' yazık ' denildiğini duymanın üzüntüsünün yaşandığı günlerdeyiz.

  Millet olmanın hem de nasıl bir millet olmanın dünyaya göstermiş ceddimizin emeğinin sonucu olan cumhuriyet bayramımızı isterdim ki, 10.yıl, 50. yıl kutlamaları gibi coşkulu ve milletçe kaynaşarak-tek yumruk olduğumuzu hissedip hissettirerek kutlayabilelim. Sadece okullar, okul çocukları değil, Türkiye Cumhuriyeti Halkının kutladığı Bayramımız olabilsin.

  Bunu yapabiliriz.

 • aşk27.10.2006 - 17:35

  A:: Allah
  Ş:: Şuur
  K:: Kalp
  A_ Allah'ın takdiriyle,
  Ş_ Şuurumla kalbime koydum,
  K_ Kocacığım seni